The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Висок разход

#31
milenhr Wrote:.....А пък за по- старите 440 и 460 да не говорим. Те масово са направо като Опелите проядени от ръжди. Особено по калниците и праговете. Това е малко разочароващо за мен.
.......

=; [-X [-X [-X Моята 440 е на 22 години. Взех я преди една година. Беше забравена в един селски двор под ореха директно на ливадата. Сигурно си наясно че така "зазимена" всяка една кола се превръща в гробница. Е да ама не!!!
Задните калници се изгнили признавам и генерацията беше аут, ама всичко друго не беше мръднало. За това и я взех.
Да ги сравняваш с опел :roll: не си прав! Виж можеш да сравняваш качеството S/V40 с форд и няма да сгрешиш. За мен тези модели са някакъв компромис, и освен емблемата не носят нищо от духа и идеята на волво. Сега няма да цитирам клишета от сорта че "Опела е измислен за да се покаже че има по смотана кола от форд" "и че единствено форд и циганин умират внезапно" и т.н. Просто си представи твоята кола на 22 години, и въобще ще можеш ли да си я представиш? И сега недейте да оставяте с впечатлението че 440 е най-яката кола и т.н Big Grin Big Grin Big Grin
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#32
Колега, моделите С/В40 и 440 и 460 са произвеждани в един и същ завод в Холандия, приблизително по едно и също време. Затова да сравняваш 440 със старите модели Волво, а С/В40 с Форд е неуместно. С/В40 се произвеждат по времето когато Волво си беше чисто шведска, а не на Форд. И С/В40 и 440/460 ползват дизелови двигатели на Рено, произвеждат се в Борн, Холандия, във фабриката на DAF , само дето при 440 и единия бензинов мотор е на Рено, а при С/В40 такова нещо няма. 440 е малко по- рано роденото братче на С/В40. След свалянето от поточната линия на 440/460 там се качват С/В40
Справка:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_440" onclick="window.open(this.href);return false;">http://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_440</a><!-- m -->

Вярно, че са ни стари колите. Но и е вярно, че тия дето са произведени извън швеция не са кой знае какво като качество. Не ме разбирай погрешно. Аз съм и си оставам твърд фен на Волво и следващата ми кола ще бъде С60 Д5
VOLVO V70 2.0D 2008г. 136к.с.
Code:
[url=http://forum-lines.ru/][img]http://forum-lines.ru/rez/ab286793.gif[/img][/url]

[Image: ab284504.gif]

VOLVO V40 1,9TD 1997г  VIOLET METALIC
[Image: ab214140.gif]
[Image: ab286793.gif]
Reply

#33
milenhr Wrote:Колега, моделите С/В40 и 440 и 460 са произвеждани в един и същ завод в Холанди, приблизително по едно и също време. Затова да сравняваш 440 със старите модели Волво, а С/В40 с Форд е неуместно. С/В40 се произвеждат по времето когато Волво си беше чисто шведска, а не на Форд.
Вярно, че са ни стари колите. Но и е вярно, че тия дето са произведени извън швеция не са кой знае какво като качество. Не ме разбирай погрешно. Аз съм и си оставам твърд фен на Волво и следващата ми кола ще бъде С60 Д5

Темата на шефката е все пак за висок разход, и признавам си че успя да ме провокираш да пусна един спам, ама този ще ми е последният в тази тема. Та моята както ти казах е набор '89, и поправи ме ако греша ама по младо s/v40 от 94 няма. Така че с - " произвеждани в един и същ завод в Холанди, приблизително по едно и също време" не съм съгласен.
И от особено значение е и материала от който се сглобява въпросното возило не само къде....
Но хората са толкова различни и затова има толкова различни мнения. Пожелавам ти един ден да си намериш читаво S60 D5, че ново едва ли ще си струва Big Grin То и аз си търся запазено 850 комби, дизел или 240...... ама няма... S 60 и на мен ми се искаше (пустия му вид външен направо ме пленява) ама ако бъдем реалисти май и там са прекалили с пластмасите и ненужната електроника...
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#34
440 е произвеждано в Борн, Холандия в периода 1987-1997г
С/В40 е поизвеждано в Борн, Холандия в периода 1997-2004г
Волво е купена от Форд през 1999г

Извинявам се на всички за спама! Няма повече Smile
VOLVO V70 2.0D 2008г. 136к.с.
Code:
[url=http://forum-lines.ru/][img]http://forum-lines.ru/rez/ab286793.gif[/img][/url]

[Image: ab284504.gif]

VOLVO V40 1,9TD 1997г  VIOLET METALIC
[Image: ab214140.gif]
[Image: ab286793.gif]
Reply

#35
yogi479 Wrote:То и аз си търся запазено 850 комби, дизел или 240...... ама няма... S 60 и на мен ми се искаше (пустия му вид външен направо ме пленява) ама ако бъдем реалисти май и там са прекалили с пластмасите и ненужната електроника...
Да ударя и аз едим спам. Confusedpam1:
yogi479 на S60 му разгледай ходовата част, вдигнато на подемник. Всичко е доста "миниатюрно" за такава голяма кола. Volvo 850 и W124 са в челните позиции на най-здравите коли произвеждани някога. Такива вече няма. Въпросът е да ли си струва да се купува толкова стар автомобил като година на производство. Според мен - ДА. Confusedign7:
Reply

#36
Ами спам, не е спам, то аз първа отворих думата, тая тема ме мъчи от известно време. Проблемът е в скоростта, с която се разпространява. Сега изби и на левия праг, преди беше само отдясно. Калникът е с дупка, десния. Оф...Искам да я оправя, но доколко ще изкара...Дали изобщо има смисъл..Иначе всичко друго си й е наред на колицата. Дали защото седи само навън, но...и аз не очаквах такова нещо. Щото повечето такива дет се търкалят по улиците ни, нямат подобен проблем.
Just keep on walking
Proud To Drive Volvo
Reply

#37
Повечето коли по пътищата нямат такъв проблем защото са от Италия Smile Гнили са основно австрийки и германки но пък втора ръка са много по запазени технически, преди 2 години ми предлагаха в Австрия V40 99год. за 1000евро но такива дупки имаше че котката може да ти избяга отвътре Smile ако колата не ти е по сърце по добре я жени, ръжда и жена тръгнат ли няма спиране Smile разгледай я основно, ако е гнила само на външни детайли не е такъв проблем
Reply

#38
yogi479 Wrote:S 60 и на мен ми се искаше (пустия му вид външен направо ме пленява) ама ако бъдем реалисти май и там са прекалили с пластмасите и ненужната електроника...[/color]

Това с пластмасите няма отърване - колкото е по-ново толкова по пластмасово, но пък за сметка на това пластмаса не гние... Big Grin
А електрониката на S60 е много читаво направена и не дефектира така лесно. :!:
Reply

#39
yogi479 Wrote:
milenhr Wrote:.....А пък за по- старите 440 и 460 да не говорим. Те масово са направо като Опелите проядени от ръжди. Особено по калниците и праговете. Това е малко разочароващо за мен.
.......

=; [-X [-X [-X Моята 440 е на 22 години. Взех я преди една година. Беше забравена в един селски двор под ореха директно на ливадата. Сигурно си наясно че така "зазимена" всяка една кола се превръща в гробница. Е да ама не!!!
Задните калници се изгнили признавам и генерацията беше аут, ама всичко друго не беше мръднало. За това и я взех.
Да ги сравняваш с опел :roll: не си прав! Виж можеш да сравняваш качеството S/V40 с форд и няма да сгрешиш. За мен тези модели са някакъв компромис, и освен емблемата не носят нищо от духа и идеята на волво. Сега няма да цитирам клишета от сорта че "Опела е измислен за да се покаже че има по смотана кола от форд" "и че единствено форд и циганин умират внезапно" и т.н. Просто си представи твоята кола на 22 години, и въобще ще можеш ли да си я представиш? И сега недейте да оставяте с впечатлението че 440 е най-яката кола и т.н Big Grin Big Grin Big Grin


[/color]
milenhr Wrote:За ръждата, то и моята е доста поръждавяла вече. Особено след миналогодишната и сегашната зима. Колата ми направо е побеляла от солта по пътищата. Предния ми ляв калник в долната си част до калобрана е надупчен вече. Около гърловината на резервоара също е ужасно наядено. Също и единия ми ляв праг и задна дясна вежда на калника леко е подпухнала боята. Както и на дясната врата в най- долната част, откъм купето /не се забелязва/. А като я вдигнах на подемник, цялата отдолу е в ръжда. Миналата година ме удариха отзад и ми строшиха задната броня. Свалих я за лепене и боядисване. И какво мислите видях отдолу. Основата на задната броня наплаво беше останала една людпичка. Ръждата се отделаше не на прах, а на дебели пластове. Естествено , обработих я с ръждопреобразувател, а след това я боядисах с антикор.
Общо взето това че Волво не ръждясвали е един голям мит. Виждал съм в Добрич не едно С и В40 ръждясали. А пък за по- старите 440 и 460 да не говорим. Те масово са направо като Опелите проядени от ръжди. Особено по калниците и праговете. Това е малко разочароващо за мен.
Уточнявам само, че колата ми не е удряна. С изключение на това с бронята миналата година. Проверено е щателно за удари. Моята е внос от Австрия.
[/b]



Отчасти си прав....(,че С/В 40 са компромис), обаче моята С 40 е произведена, когато [b][color=#FF0000]ВОЛВО СИ БЕШЕ ШВЕДСКИ КОНЦЕРН!
Не обиждай Опел, защото тези коли си имат своята пазарна ниша и достойнства........

В С 40 получаваш повече, отколкото плащаш!


Иначе да...класическите Волва сега са ХС 70, V 70, S60 и най-вече S 80.....

мога да кажа една 440, 460 серията са от онези характерните ръбати волва.....Грозновати са на външен вид.......И са по-здрови от С/В 40.....принципно...
Но при колите втора ръка е на късмет......
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#40
milenhr Wrote:За ръждата, то и моята е доста поръждавяла вече. Особено след миналогодишната и сегашната зима. Колата ми направо е побеляла от солта по пътищата. Предния ми ляв калник в долната си част до калобрана е надупчен вече. Около гърловината на резервоара също е ужасно наядено. Също и единия ми ляв праг и задна дясна вежда на калника леко е подпухнала боята. Както и на дясната врата в най- долната част, откъм купето /не се забелязва/. А като я вдигнах на подемник, цялата отдолу е в ръжда. Миналата година ме удариха отзад и ми строшиха задната броня. Свалих я за лепене и боядисване. И какво мислите видях отдолу. Основата на задната броня наплаво беше останала една людпичка. Ръждата се отделаше не на прах, а на дебели пластове. Естествено , обработих я с ръждопреобразувател, а след това я боядисах с антикор.
Общо взето това че Волво не ръждясвали е един голям мит. Виждал съм в Добрич не едно С и В40 ръждясали. А пък за по- старите 440 и 460 да не говорим. Те масово са направо като Опелите проядени от ръжди. Особено по калниците и праговете. Това е малко разочароващо за мен.
Уточнявам само, че колата ми не е удряна. С изключение на това с бронята миналата година. Проверено е щателно за удари. Моята е внос от Австрия.


Милене, от колко време я имаш колата?Говоря за В 40?

Така......друга причина за ръждата е и факта, ако прибираш колата си сле каране в кишаво време, веднага я прибираш в топъл гараж....алеле да видиш.....На топличко, на влажничко на ламарините им са разказва играта...
Има и друго....Ти си миеш колата с веро......Това е много вредно(, може да ти си стори смешно), обаче е баш така....
Верото еб...ва майката на лаковото покритие.......

Коли, които са удряни и не са направени като хората или са използвани евтини материали интензцивно ръждясват......
Твоята кола е гаражна нали?
Моята я ударих два пъти, единият път доста зле и очаквам и за да избие ръжда на задния десен калник........

За да не ни ръждясват колите при нашата зила и лугата- веднъж седмично на автомивка или сам да си миеш(за онези от Вас, които имат условия, аз в София нямам)......
Друго, не струва скъпо веднъж годишно или поне на 2/ДВЕ/ години да си пастирате колите........
Профилактично за подкалниците и веждите може да използвате антикорозионното покритие BODY.......

За ръждата ...да следствие е на якото хвърляне на луга и пясък...., а също и на миене с веро или безконтактно миене ......


Милене, аз не мога да повярвам, че при теб има ръжда...честно ти казвам.Преди време ти писах ЛС, в които поне от изложените снимки се учудвах, колко ти е запазен лака на колата........
Явно е време да минеш на По-висок клас Волво......Зеа семеен човек С 80 или ХС 70........

ПП.
Милене С 40 на брат ти има ли избила ръжда?
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)