The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Датчик за външна температура.

#21
memomuevlu Wrote:Привет колеги. Скоро баща ми си купи С40 1999 г. Та въпроса ми е някой знае ли къде се намира датчика за външната температура? Проблема е там, че на компа дава -40 градуса, а климатроника си прави каквото иска освен да духа студено. То това за сега не е проблем нали сме зима ама лятото :roll:

Ако някоъ се сблъсквал с подобен проблем моля да помогне. Благодаря предварително.

Колегата подел темата говори за S40 99г. Отговора ми от горния пост бе насочен към него.Сори за недоразумението.
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply

#22
Термистор от друга кола втора употреба не е добро решение. Този тип резистори имат склонност към стареене и промяна на параметрите с времето. Тоест вероятността да се налети на работещ по същия начин термистор ако се вземе втора употреба е доста голяма.

Замяна с друг терморезистор - да може, обаче как ще го изолирате от външните условия, като същевременно се запази точността на мерене която ни интересува. Това е трудната задача в случая.
Най добре си е ОЕМ ама с тези цени...
Reply

#23
Да повдигна малко при мен екранчето където е за вн температура не работи. Някой ако има информация за кабелите нека сподели. Благоваря
Reply

#24
Това екранче мисля работи само с инфо център.Моето също не работи така си я взех.
По темата, при мен също има висящ кабел с букса до клаксона. До скоро си мислех че това е кабел за липсваща сирена от фабрична аларма. Аларма по всичко личи че няма.Тук разбирам че ми липсва и датчик за външна температура, но необходим ли е при положение че няма инфо център и климатроника според мен си работи добре?
Спокойно! На мен жена ми е казала да не бързам, когато свърша тогава!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)