The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем- на газ работи на 3 цилиндъра!

#1
Колеги с Волво V40 1.8 с фабричен Холандски газов инжекцион съм . На бензин колата работи нормално но в момента в който премине на гаЗ започва да работи на 3 цилиндъра какво ли не направих смених свещи , кабели , диагностика , но ефекта е нулев. За капак на всичко отидох в специализиран сервиз за Газови Инжекциони кЪдето няколко човека се завряха под капака и след 30мин. мислене и опити за някакав положителен ефект ме светнаха че по никакъв начин немогат да ми бъдат полезни Sad Незнам вече какво да направя :|
Reply

#2
Колега да не ти е запушен единия газов инжектор.Като прехвърлиш на газ виж кой цилиндър не работи и свали и почисти съответния инжектор,а защо не и другите!Дано да е това.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#3
Благодаря за съвета колега задалжително ще ги почистя! Днеска ми се обади майстора който гледаше колата да ми каже че проблема бил в компютъра които не затварял единия бензинов инжектор и при работа на гаЗ колата смесвала горивата тоест рабои едновременно на гаЗ и бензин много странно!?!?
Reply

#4
От това което прочетох излиза, че проблема е в софтуера на бензиновия компютър.И би следвало да се ходи до МП.Иначе не виждам друг начин.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#5
А някой от въпросните "майстори" да се сети да те попита кога за последно са сменяни филтрите на газовата? А ти самия знаеш ли кога са подменяни? Съвета ми към теб е проверете първо филтрите преди да правите каквито и да е други скъпи подмени на ненужни части. Провери възможните места на филтрите, а те обикновено са след или в бутилката, в самите клапани за подаване на газ и евентуално преди инжекторите. В момента гадая, понеже не съм виждал твоята уредба, но принципа е сходен.Успех с ремонта на машината.

П.П. Ако е както ти е казал майстора за инжектора не мислиш ли че и на бензин би трябвало да има проблем? :roll:
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#6
Колеги много ви благодаря за съветите наистина за мен са много ценни майсторите не са ми споменавали нищо за филтри, а аз понеже за първи път се качвам на кола с газова уредба и въобще не съм на ясно за какво става въпрос Smile Те ме шокираха с някакви космически суми за нови компютри на газовата и направооо...
Още първия път когато отидох там ме инструктираха на бързо да си ходя и щяли да ми се обадят когато установят проблема , което мен много ме усъмни, но нали не разбирам...
Reply

#7
Kолега намери някой сериозен газмайстор в София.Нека колегите да подскажат някой такъв.Да ти направи профилактика на уредбата и след това ако се наложи да се преминава към по-сериозните неща,щото всичко си е пари.И не е необходимо да се сменят работещи неща просто защото някой се съмнява в тях.Пиши за резултат.Поздрави!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#8
Kолега свързах се с един друг сервиз който утре ще посетя. Задалжително ще пиша Smile ПОЗДРАВИ Smile
Reply

#9
Колеги оправих колата :cheers: Оказа се някакво реле което се е изпекло от високата температура понеже е слагано на грешно място и сега вече всичко е О.К. върви на пушка (sun)
Reply

#10
ЧЕСТИТО!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)