The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
За Метана

#1
Здравейте колеги. Предлагам ви да прочетете тази статия за да се запознаете с предимствата и недостатъците на метана.
Тук ще намерите и полезна информация която ще наклони везните в колебанието ви дали да не си инсталирате метанова уредба.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.spisanie.org/%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BD%D0%BE-%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%BE.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.spisanie.org/%D0%BC%D0%B5%D1 ... D0%BE.html</a><!-- m -->
:wink: Статията е стара и нещата са се попроменили но все пак!
Човек е толкова голям колкото големи са и мечтите му !
Не е важно колко години си живял а колко са били моментите когато ти е спирал дъха !
Reply

#2
Цената на метана в момента е висока. Икономическата изгода при ползването му е минимална спрямо пропан-бутана. Инвестицията си заслужава при много голям годишен пробег.
Reply

#3
В момента метан е 1,28 лева София. А газ-та 1,30 лева.
При грацко бензин 15л. и нагоре, там да сложим и газ-та 15л.
Излиза към 20лв.+
Метан до 10лв.
Така че човек да си сметне нещата сам.
При метана спортното каране можете да го забравите.
Нещо наподобява пенсионерско каране, за спокойни хора и скрита лудост в ръцете за ръчкане!
Баирите, тръгването - мъка.

п.п. аз съм доволен и ме устройва.
п.п.п.п. Новите 2ра у-ба волва с двигатели над 2900 куб. са с метан - виж обявите.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#4
Ами то все едно с пръдня кола да караш!!!!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#5
Efri 850 Wrote:п.п.п.п. Новите 2ра у-ба волва с двигатели над 2900 куб. са с метан - виж обявите.
Те са с метан, защото дори и на газ да са - не се издържа ...
Хубавото е, че на тези мотори дори и да им пуснеш част от впряга на паша, пак ще останат няколко Smile
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#6
Efri 850 Wrote:В момента метан е 1,28 лева София.

Брей в София всичко по-ефтино. :wink:

Дай малко повече информация относно типа на метановата уредба. Проблем с двигателя имал ли си. Компресията скоро мерена ли е. Цилиндровата глава ремонтирана ли е.
Да направим малко съпоставка между здравината на "старите" и "новите" двигатели. Примерно при Chevrolet Lacetti при каране на метан, главата не издържа и резултатите са плачевни. Не могат да издържат и километрите от гаранцията на автомобила. Фирмата не признава гаранцията, с две думи американски филм сниман в България.
Reply

#7
MMM Wrote:
Efri 850 Wrote:В момента метан е 1,28 лева София.

Брей в София всичко по-ефтино. :wink:

Дай малко повече информация относно типа на метановата уредба. Проблем с двигателя имал ли си. Компресията скоро мерена ли е. Цилиндровата глава ремонтирана ли е.
Да направим малко съпоставка между здравината на "старите" и "новите" двигатели. Примерно при Chevrolet Lacetti при каране на метан, главата не издържа и резултатите са плачевни. Не могат да издържат и километрите от гаранцията на автомобила. Фирмата не признава гаранцията, с две думи американски филм сниман в България.
Уредбата е стара при мен.
Нищо не е пипано по двигатела ми поне 8 год.
Волво двигателите са здрави, и един метан не го плаши.
Доколкото от проучване разбрах, че, метана не цапа маслото на дв., че двигатела не се хаби бързо!, че е послабо октановото число, че свещите са по чисти, и кой знае още какво.
Това знам.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)