The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
проблем с мотора губи мощност

#21
КОЛЕГИ нали ви казвам ,че свещите са ми наред нещо друго е .Моите свещи са NGK ,проверено е и са си наред.Просто при мен нито се дави нито прекъсвв,просто няма ряз и при 140км/ч почва да се задъхва.
volvo s40 2.0 16v 1996г
Reply

#22
Kолега пусни снимка на този срязания маркуч да го видим.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#23
Номер 2 е въздух за празен ход - влиза отдолу в моторчето за празен ход. Ако е срязан - нек'во газаджииско изпълнение ще да е.

Има още един маркуч неотбелязан на тази картинка - тръгва отзад на тръбата, пада се над номер 2 - посока филтъра. Този маркуч е за една система за намаляване на неизгорелите газове при студена кола (картинката). Аз също го махнах защото системата беше развалена и струва много пари да се оправи (системата е патент на Pierburg и няма евтини аналози. С части от Pierburg - 1000 евро). Системата работи само 120 секунди след запалване така, че не е проблем. В някой държави колата се е продавала без тази система. Ако е срязан този маркуч трябва да запушиш клапан 3 закачен на изходните колектори за ауспуха. Ако не е запушен клапана в ауспуха влиза въздух, който обърква ламбда сондата.

Релето 4 също се запушва и разкача. релето 2 остава защото компютъра го засича като грешка ако го няма. Прахосмукачката 1 се маха.

За запушването - отвих клапана - ключ 22 и запушиш дупката с метална водопроводна тапа 3/4 цола. Пасва на резба.

Проблема на системата е, че прахосмукачката 1 изгаря - 300 евро. Клапана 3 (140 евро) трябва да е запушен когато системата не работи, но когато прахосмукачката 1 е изгоряла той започва да заяжда от сажди. Накрая остава отворен и смуче въздух, което обърква ламбда сондата - тя намалява горивото защото засича постоянно богата смес.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#24
Преди 2 год. ми се счупи едното ухо на вакуумния клапан марка Пиербург.Усетих го по увеличения шум от двигателния отсек.Приятел ме посъветва да действам по указания от Жоро74 начин.Ходих в МП но цената която ми казаха беше доста висока около 120 кинти.Не исках да премахвам (побългарявам)колата и минах на вариант втора употреба.3 месеца търсих по морги и успях да намеря в Сф за 40 кинта.Ako говорим за едно и също нещо клапана се намира до МАП сензора под декоративно капаче.    
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#25
То и при мен тръгна от този пластмасовия, но понеже и "прахосмукачката" не работеше, клапана на снимката беше сдал багажа и минах на побългаряване. При побългаряване този на снимката се развива и се закача водопроводна тапа. Резулатата е липса на начално подгряване на катализотора, който вече е в миналото. Въпреки скопяването на половината "зелени" системи колата дава 0.25% въглероден двуокис, при 0.2% фабрично зададени.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#26
Колега, гледам, че си от радомир...Аз пък съм в София, ако искаш да се разберем взаимно да си погледнем колите, защото и моята ми се струва тромава....дай да я видим твоята...
Имай предвид, че С 40 2,0 също е тромава, семейна кола...Ако и да е 140 к.с. Скоростната кутия е гадна, скоростите са къси.Тормози се двигателя...гори и бензин.
Отчети, че колата ти е стара, като моята и има доста ,,умрели коне"...
поздрави!
Сподели какъв ти е разхода?
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#27
Тъй като по нагоре се разговорихте за прахосмукачки да попитам и аз:
-моята изгоря преди няколко месеца, това проблем ли е?
-не знам дали има връзка но сега си ми свети и ламдата след 3-4 мин. работа на двигателя.
-не съм забелязал спъване на двигателя или повишен разход, по принцип ....
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#28
Бъдещ проблем е При липса на прахосмукачка газовете достигат пласмасовия клапан и го разрушават, като го разрушат металния започва да корозира и блокира отворен. Когато всички клапани се скапат (много време има дотогава) системата остава отворена и започва да обърква ламбда сондата.

Щом свети лампата проблема е по-вероятно в релето на на прахосмукачката. Намира се под кутията с бушони в двигателя. На подемник се вижда по-добре. Компютъра получава сигнал (12V) от релето когато включи, ако не получи сигнал от релето записва грешка - това е единствената проверка на системата. Ако релето работи може цялата система да я няма - няма грешки.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#29
Днес сутринта като запалих колата и ми се стори доста шумна отпред в двигателния отсек и вдигнах капака и така леко се заслушах и намерих причината а тя беше един маркуч който идва някъде отзад от към двигателя и е втъкнат в по горе дадения клапан от ico_kosara007 който сега разбирам че е счупен от едната страна и не само това но и самият клапан беше разпробит от долната страна и имаше следи от стар силикон който се беше отлепил включително и на този втъкнат маркуч за който говоря ... с две думи са опитвали да го залепят .После взех та изчистих стария силикон и сложих нов навсякъдетака че да се залепи както трябва и въпроса ми е добре ли съм направил или не ? С газов инжекцион съм.
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply

#30
Добре си направил, че си запушил дупката, но системата с прахосмукачката явно ти е сдала багажа, така че махай я.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)