The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблеми с волво С40

#11
pachopacho разбрахме, че нямаш подкачваща помпа в резервоара. Това не променя факта, че имаш стружки в горивния филтър. Просто по-ефтиния заподозрян отпада като причина. Ако все още не можеш да си обясниш, как са се озовали там, при положение, че горивния филтър е преди ГПВН, е добре да погледнеш цялата схема на горивната уредба. По-точно горивопроводите, които излизат от ГПВН. Има един горивопровод за връщане на излишното гориво. Какво е предизначението на клапана регулиращ налягането в "акумулатора за високо налягане" и т.н. Ако при отваряне на клапана в него има стружки, помпата е пътник. Да не кажа и дюзите. Ако в него няма стружки значи те са попаднали с горивото в резервоара и сериозен проблем няма.
nini ако я закараш в МП, по-горе има една фактура оттам погледния. За Volvo може да е и по-голяма. Мъча се по някакъв начин да помогна, че едни приятели с HDi вече са със заеми покрай тях. Все пак да но се окаже нещо по-дребно като цена.
Reply

#12
Все повече взех да си мисля, че проблемите на колегата са или от подгряването или от некачествено гориво. Най-добре е май да се отиде при някой от препоръчаните във форума майстори с някое качествено питие за почерпка и да се провери системата за подгрев- реле(та) и свещи и да се пробва с друго гориво.
VOLVO V40,1.9TDI 97г.
Reply

#13
yasho Wrote:Все повече взех да си мисля, че проблемите на колегата са или от подгряването или от некачествено гориво. Най-добре е май да се отиде при някой от препоръчаните във форума майстори с някое качествено питие за почерпка и да се провери системата за подгрев- реле(та) и свещи и да се пробва с друго гориво.

Колежка, ако трябва да бъда по-точна. Confusedmurfin: Но мисля, че това не пречи.
А относно горивото, зареждам само от ОМV или Лукойл. Не съм и помисляла да правя компромиси с горивото. Сложих на два пъти добавка за комонрейл на ВЮРТ - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.wurth.co.uk/product-0893567.php" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.wurth.co.uk/product-0893567.php</a><!-- m -->.
Препоръчаха ми я като най-качествена. Сега ще прегледам наистина запалителната система. Дано проблема да е от там.
Reply

#14
Ок, заемам се да разнищя темата със "стружките" защото ме заинтригува! Ще проверя във Вадис цялата горивна система, ще видя и в шведския и английския форум има ли подобни теми!
Reply

#15
pachopacho Wrote:Ок, заемам се да разнищя темата със "стружките" защото ме заинтригува! Ще проверя във Вадис цялата горивна система, ще видя и в шведския и английския форум има ли подобни теми!
Давай да го разнищим наистина. Този мой "майстор" така ме стресна Confusedhock: , че за малко да си продам хубавата количка. Но проблема с трудното палене е на дневен ред, в понеделник сменям останалите 3 свещи.
Ще пиша какво се е случило. Ще ги накарам да изследват цялата запалително и горивна системи.
Ама що така някой майстор като не разбира от нещо и веднага започва да ти вади акъла. :evil:
Reply

#16
Извадих от Вадис пълно описание на горивната система. Прикачам архив със снимки като съм ги кръстил така че след разархивиране да вървят с точна поредност. До извода който стигнах след толкова четене е:

Ако така наречените стружки се отделят от помпата, колата отдавна да е със запушени дюзи в предвид размера им и размера на дюзите! Нямаше да има мощност, трудно щеше да пали, щеше да харчи и каквото още ви дойде на ум в този ред на мисли...
В фордовския форум прочетох цялата тема и проблема при колегата е изчезнал със смяна на филтъра!
За мен единственото логично обяснение е че тая ГНЯС идва с горивото!!!


Attached Files
.zip   Volvo S40 2004- 2.0D fuel system.zip (Size: 1.03 MB / Downloads: 724)
Reply

#17
pachopacho Wrote:За мен единственото логично обяснение е че тая ГНЯС идва с горивото!!!
В България е възможен и такъв вариант. А да ли е по-добре да направиш проверка на ГПВН, отколкото после да смениш всичко накуп? 8)
Reply

#18
Да чукна на дърво оплаквания от колата нямам, колегите да преценят.
След 2 седмици ще сменям консумативи и ще видя какво има/няма в тях! Една диагностика никога не е излишна Wink
Reply

#19
Колега какво се оказа, като взех колата и сменях горивният филтър и при мен имаше подобие на стружки. :?:
Volvo V50 2.0D, D4204T 2006 година
Reply

#20
Здравейте. При толкова нова кола, износена помпа е малко вероятна. Стружките трябва да са от горивото и марката на бензиностанцията не е кой знае каква гаранция. За това, мисля, е добре да се ползват по-качествени горивни филтри, като се сменят на всеки 10-15к. Колкото до белия пушек - едва ли е от подгревни свещи. При common rail впръскване двигателят пали дори без подгревни свещи без да пуши. Знам това от личен опит, защото с предишната ми кола открих случайно 3 изгорели свещи, а колата си палеше и работеше без да се забелязват външни ефекти. С това не казвам, че свещите не са нужни.
Най- добре е да се направи качествена диагностика. Тя трябва да покаже къде е проблема. От съвсем скоро съм с Волво и не знам къде какви диагностики правят, но от предишната марка, която карах, знам, че диагностика с оригинална (за марката) програма, почти не остават тайни по автомобила. Рисковано е да се "рови", особено горивната с-ма, особено от не до там запознати майстори.
S40 2,0D 2008
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)