The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблеми с волво С40

#21
За мен тая гняс идва с горивото...
Диагностика правихме по скоро профилактична, проблеми да чукна на дърво не открихме, грешки също.
Истината е - сипвай качествено гориво, слагай читави консумативи, поддържай както трябва(не побългарявай :twistedSmile и карай.
Reply

#22
Връщам се на проблема с белия пушек. Симптомите много приличат на запушен EGR клапан. Прочее, едно почистване на този клапан, както и на дебитомера със спрей - без механично докосване, може да се окаже достатъчно в случая и да спести нерви и пари.
S40 2,0D 2008
Reply

#23
gi.ivanov Wrote:Връщам се на проблема с белия пушек. Симптомите много приличат на запушен EGR клапан. Прочее, едно почистване на този клапан, както и на дебитомера със спрей - без механично докосване, може да се окаже достатъчно в случая и да спести нерви и пари.

Това го направих преди месец и колата литна :twisted: връщата тръба от EGR до всмукателния колектор също беше почистена, както и всичките 4 датчика в смукатела. Смяна на въздушен филтер, почистване със спрей на всичките работи и осезаема разлика.
Разликата само е че пушека преди това беше черен при рязко натискане а не бял!
Reply

#24
Добре де, ама накрая колежката така и не каза дали си е оправила проблема или си е сменила колата, един приятел имаше абсолютно същия проблем с неговата кола, само че когато я нацтъпваше над 120-130 и помпата изключваше, колата гаснеше и по време на движение палеше, поддържаше под 120 и всичко си беше ок. Хвърли една камара пари по какви ли не сервизи, уж всички оторизирани (говоря за швейцария), но така и никой не успя да я оправи докато накрая не се принуди да смени колата. Просто всеки се чудеше от какво ли може да е, какво ли не казаха да се смени но никаква промяна нито в паленето, нито в изключването на гнп-то, така че е ако някой знае нещо по въпроса ще ми е много интересно да го разбера. Да поясня 1.8 tdci, оригинално без помпа в резервоара, в последствие стана и със, но пак нищо, а на диагностиката просто всичко си беше 100% изправно, не е имала нищо запушено, сменяни филтри, инжектори и т.н.
d4192t 1998
Reply

#25
Здравейте, колеги. Количката ми умря Cry Така да започна с предисторията. Смених свещи, пушенето намаля, но не изчезна. Преди месец започнаха странни проблеми. На ниска предавка само от време на време, колата сякаш губеше мощност и колкото и газ да даваш не можеше да се изфорсира. Правеше го и по време на движение, но само на ниските предавки. Диагноза на майстора непотвърдена: Скапани 2 дюзи и помпата на комонрейла. Болна съм. Тези дюзи са Сименс. Идея къде се ремонтират? Помпата нова струва 2800 лв., от Англия втора употреба 400 лв. Казват,че тези дюзи няма, кой да ги ремонтира в БГ. Има те ли идея, къде има стенд и съответно да се ремонтират. Колата е само на 108 000 км. Много си я харесвам, ама с тези проблеми?
Моля дайте ми идеи. Idea
Reply

#26
Няма идеи, дюзи и помпа на старо - ebay.de има най-много ако се разбереш с германците. В краен случай нови дюзи. Не само тези нямат ремонт, за всички крайният резултат обикновено е трагичен.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#27
Много неприятно, кофти неща са се развалили. За дюзите съм чувал, че имало разни майстори които се занимавали с ремонт но май за Bosch, не съм сигурен.
Вариятните както каза колегата по горе е от ebay.co.uk или нещо втора ръка тука да се търси.
Volvo V50 2.0D, D4204T 2006 година
Reply

#28
nini, нещо много крайна ми се струва диагнозата... майстори бол, защо не я закараш в МП поне за диагностика? Две дюзи, помпа и свещи и това на куп да замине :twisted: :?: и няма никаква логика колата да придърпва само на ниски предавки. На твое място бих направил следното: смяна на горивен филтър, въздушен, почистване на EGR, MAF сензор, тръбата от EGR до всмукателния колектор (ще припаднеш като видиш какво има вътре!!!) и всичките сензори(4 на брой) точно там където влизат изгорелите газове в всм. колектор! Има специални спрейове за това, някъде ще ти кажат да си вземеш такъв за почистване на карбуратор, или с MB нещо си - не го прави, едните разяждат, другите оставят мазен слой който е като магнит за прашинки и боклуци!
После сглобявате, сипвате хубава добавка за нафта - аз съм ползвал Liqui Moly Systempflege което е за common rail двигатели, хубава нафта и я изпъвате на магистралата да държи над 2500 обороти повече от 10-15 мин.
После пиши за резултат, че ми е много любопитно!!!
Успех!
Reply

#29
зондагруп, 0887627342, <!-- e --><a href="mailto:parts@zondagroup.com">parts@zondagroup.com</a><!-- e --> Пловдив
Това ми препоръчаха на мен, когато ми се наложи да си сменям дюзите.
Всички видове ремонт на гнп и дюзи bosch, delphi, denso, siemens и прдажба на части. 32000 артикула. Ние сме специализирани в ремонт на всички видове дизелови помпи и инжектори на производители като Bosch, Delphi, Denso, Siemens и др. Ремонт на умни дюзи, common rail, unit injector(EUI) помпа дюза. Гарантираме всяка свършена работа, така че можете да разчитате на най-високо качество и обслужване на изключително конкурентни цени. Предлагаме заводско рециклирани дизелови инжектори и помпи най-високо качество.Всички части за горивната система на дизела.Разпръсквачи
d4192t 1998
Reply

#30
Мини, и аз като Пачо, мисля, че диагнозата е подозрително крайна. Колата ти от 2005 може да е, или да не е на реални 108к,(моята е от 2008 и е на 103к) но, дори на двойно повече да е, пак ще е трудно да дефектира така. Според мен, второ мнение е задължително. Също така, намери къде да направят процедурите, които Пачо ти препоръча. Почти сигурен съм, че имаш задръстен EGR. Този клапан отваря точно в ниските обороти. Препоръчвам ти, на диагностика да идеш в оторизиран сервиз - програмите и подготовката са по-добри, по принцип. В краен случай иди в Пежо. Този мотор и те го обслужват.
Успех и не се хвърляй в покупки, преди да си сигурна в диагнозата.
S40 2,0D 2008
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)