The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
обороти и разход

#11
100YO за сега ще движа така, че колата си е добре.От опит знам, че когато нещо работи не се пипа.Ще отида да ми направят корекция ще вземат да разбутат друго та така....
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#12
100Y0 Wrote:Ако искаш да ти прехвърля по-бързо на газ отиди да ти променят настройките на ГИ. На моята ги направиха да прехвърля на 35градуса.

Аз я бях настроил да прехвърля на 35C (или беше на 30 :roll: ), но имаше проблеми в първите няколко секунди (дори се е случвало да угасне мотора), сега прехвърля на 40С и общо взето няма проблеми. Е трябва да се отчете и факта че аз имам проблем с инжекторната рейка Big Grin

joro74 Wrote:Сега пак се загледах, всъщност нищо не пише освен да не форсираш след палене и преди гасене, в книжката на Форда ми го пише. Специално са обърнали внимание, че ако чакам да загрее на място само "цапам" околоната среда. :-)

Значи пак става дума за екологчните глупости Smile Аз си изчаквам 1-2 минути...понякога и повече, преди да потегля. Всъщност първото нещо, което правя е да запаля двигателя и след това си забърсвам стъклата, намествам си се на седалката, слагам си панела на радиото, колана...и ето ти ги 1-2 минути Smile За педантите... не е хубаво ДВГ да се загрява под товар, а когато е на празен ход...той не е натоварен освен със собствените си загуби и малко от тези в скоростната кутия. За бързащите и икономисващите.... просто да не си юркат колата, докато не е загряла...и точно преди да я спират (това е особено важно при турбинираните ДВГ).
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)