The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Колко ни харчат Волвата - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Общ форум (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: На лафче (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Thread: Колко ни харчат Волвата (/showthread.php?tid=1149)



Re: Колко ни харчат Волвата - gramov - 04-08-2012

Maxijaz Wrote:Стига с тоя климатик Smile ранна пролет е , колко топло е било вчера че и чак климатик спъващ колата. Той може и топличко да е подухвал.
Ранна не ранна това е положението денем в колата на студено, вечер като къпем малката пускаме и на топло. Ако съм сам не ме бърка, но като я возя и Даная, не смея да отварям прозорците, а вътре в колата си е задушно, затова 22-23 градуса и е идеално.
А пък за спъване: при положение, че съм карал със скорост до 100км/ч. и плавно ускорение, въобще не ми е направило впечатление, че работи климатика.


Re: Колко ни харчат Волвата - Maxijaz - 04-08-2012

Искам да кажа че при много топло време се вдига разхода. Сега температурите са около 20 +/- и климатика не товари колата. Лятото при температури над 27-28 градуса на сянка ще харчи повече .


Re: Колко ни харчат Волвата - Martin Petrovich - 04-08-2012

Много ви икономични дизелачетата бре :lol: :lol: :lol:

Моя скромен моноинжекцион като го подкарам на темпо варира около десятка Tongue . И колкото и да го галя под седем не пада :| . Миналото лято го засякох за последно: С четири човека и багаж Arrow Варна/Велико Търново ... 60 лева ги издуха Big Grin на ония цени по 2,50 за литър Smile, което грубо идва по десятка на сто при по спортно каране :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Re: Колко ни харчат Волвата - Martin Petrovich - 04-08-2012

Опп излъгах. Тая зима пак го засичахме: Велико Търново/Русе/Велико Търново Arrow с 40 лева или друго яче казано 16 литра. Това при нормално каране което имайки в предвид маршрута си е междуградско. Сверявайки по каталог всичко относно разхода си е в нормите и няма причина за шашкарлък Big Grin


Re: Колко ни харчат Волвата - petpetkov - 04-14-2012

Днес реших да видя разхода си. 400 км (от София до Троянския манастир и обратно). Двама души в колата, без багаж, каране 100 км/ч., на моменти изпреварвах със 120-140. Разход - 5.8. Май че е добре. Или ...?
А в града разходът ми е доста висок, но минавам през ужасен маршрут - Халите, Съдебната палата, пл. Македония, Руски паметник, Пирогов - до Овча купел и обратно. Минавам през 15 светофара, на които понякога се чака доста. Резултатът - разход през зимата около 11 л.


Re: Колко ни харчат Волвата - bell - 05-01-2012

София - Свищов в умерен галоп с три деца, жена и багаж ми отчете по комп 5.7. На компа много вяра нямам, но нека и да са 6 ... мисля че шведката се представя повече от отлично като нафтосмукачка Wink


Re: Колко ни харчат Волвата - sasho_88bg - 05-10-2012

S60 2,4i 140к.с. Сливен - София при средна скорост 105км/ч - 8,3 по борд, но реално 7,6 - газ !
Градско съм го засичал 1 път, но ми даде 13,5.


Re: Колко ни харчат Волвата - Slavy - 05-12-2012

Сега когато се постопли Волвото в града ми дава разход 7л дизел.
А когато кара жена ми 8.5л .................. Arrow :mrgreen: Arrow :mrgreen:


Re: Колко ни харчат Волвата - Martin Petrovich - 05-12-2012

Slavy Wrote:... когато кара жена ми 8.5л .................. Arrow :mrgreen: Arrow :mrgreen:

Научи я да го ръчка повече.. :lol: :mrgreen: , Нее, не твоя.. :!: Скоростния лост :!:

Да не се засегнеш ... не влагам лоши чувства. Wink 8-)


Re: Колко ни харчат Волвата - Slavy - 05-12-2012

Martin Petrovich Wrote:
Slavy Wrote:... когато кара жена ми 8.5л .................. Arrow :mrgreen: Arrow :mrgreen:

Научи я да го ръчка повече.. :lol: :mrgreen: , Нее, не твоя.. :!: Скоростния лост :!:

Да не се засегнеш ... не влагам лоши чувства. Wink 8-)

Ръчка го здраво тя, затова му е висок разхода!!! :mrgreen: