The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Колко ни харчат Волвата - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Общ форум (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: На лафче (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Thread: Колко ни харчат Волвата (/showthread.php?tid=1149)



Re: Колко ни харчат Волвата - Vin_Diesel_9_0 - 08-06-2012

100Y0 Wrote:След смяна на бензиновата помпа реших да покарам само на бензин и разхода доста ме учуди. Казанлък-Тетевен и обратно /409км./ разхода по инфоцентър бе 7,3л./100км., като повечето време показваше 7л./100км. Другата седмица ще покарам малко повече този път на газ и ще сравня разхода.

Там роднини ли имаш ? Да не се окажем далечни братовчеди ? :mrgreen: :mrgreen:


Re: Колко ни харчат Волвата - murjdo - 08-06-2012

Здравейте колеги,

С 850-ката изминах около 1300км. Годеч - София - Бургас - Царево - Граматиково(село до Малко Търново). Дал съм 127лв за газ. С големия мотор съм 2.5, 20 клапана, 170к.с. Много съм доволен Smile

Поздрави.


Re: Колко ни харчат Волвата - peis - 08-06-2012

Да се включа и аз,........карам колата от има-няма 20дни.Преди обслужването-ремъци,ролки,филтри,масло-905км.с65л.дизел.След него с 52л.830км.след последното зареждане,дотук 1080км.от който 600 по АМ.стрелката ми е в последното деление преди червения сектор.....според мен ще направи спокойно 1200км.пробег.При всеки удобен момент се кара на круиз,повечето километри са навъртени на Е79-София-Сандански,плюс градското в градовете между двете крайни точки.На инфо центъра нямам особено доверие.......винаги зареждам КАЗАНА до горе на една и съща бензиностанция.Аз съм доволен при положение че не изключвам климатика и в краткотрайни моменти си отпускам крака,иначе карам в рамките на разумното или малко над допустимите норми :oops: разхода за мен за сега е повече от задоволителен,да не казвам превъзходен

VOLVO S80 2,5D 1999г.140 мулета под предния капак Wink


Re: Колко ни харчат Волвата - 100Y0 - 08-06-2012

Vin_Diesel_9_0 Wrote:
100Y0 Wrote:След смяна на бензиновата помпа реших да покарам само на бензин и разхода доста ме учуди. Казанлък-Тетевен и обратно /409км./ разхода по инфоцентър бе 7,3л./100км., като повечето време показваше 7л./100км. Другата седмица ще покарам малко повече този път на газ и ще сравня разхода.

Там роднини ли имаш ? Да не се окажем далечни братовчеди ? :mrgreen: :mrgreen:

Бях там със семейството на почивка. Нищо повече :mrgreen:


Re: Колко ни харчат Волвата - jimvirtooza - 08-09-2012

Да Ви споделя един съкрушителен факт - 12,2 извънградско :mrgreen: :mrgreen: Сливен - Велики Преслав - Варна - преди Обзор 274км - 38лв - 31,14л. В бутилката имаше газ, на мойта "любима" бензиностанция - "Лукойл" казах до горе - 30лв. - 24,7литра. в Сливен. Занулих и тръгнахме през Ичера на климатик 4 човека, пълна кола. Преди Обзор на бензиностанцията почна наща да пълни и си пълни Big Grin докато не й казах - алоооуу ко праим? Викам стопирай на 38 щото ме нашушва на смях. 12 извънградско ?! Confusedhock: :lol: За пореден път се убеждавам, че тея "Лукойл" ментят яко, защо? Ами просто вече съм ги нарочил след като ми заредиха 46литра газ а бутилката ми е 40 литра и не побира повече от 38 Smile ... И след този случай тотално ме отказаха като клиент и не само мен ами всички мои приятели, познати и близки. 12,2 ? СМЯТАЙ


Re: Колко ни харчат Волвата - mart0 - 08-09-2012

Колега, и аз имах подобен случай с Лукойл.


Re: Колко ни харчат Волвата - Martin Petrovich - 08-09-2012

Хайде и Аз да се запиша.. :twisted:

Преди около три години имах подобна ситуация. Казвам подобна, защото сте късметлийчета с този разход от 12/13 литра газ на 100 км.

Та, по онова време все още имах газова уредба и си пътувам Аз към Софийско, за да посрещна майка ми от летището. Та, малко преди околовръстното колата захълца, газта свърши. Обърнах си аз на бензин и си правя планове да заредя след като я посрещна, за да не закъснея нещо, че ще ми отрови пътуването на връщане. Така и направих, но що от Лукойл да ме пита един. Напълних си 35 литра газ, плащам и хуквам. Така и не можах да сляза от магистралата. Отново захълца. Подир малко слизаме да ядем агнешки чорби и се взирам в бутилката, да не би да има газ и да прави некви други мизерии. Та, няма и помен от газ, като на същото обърнах внимание и преди да заредя. Викам си може пък нещо в моята колица да е проблема. На другия ден си заредих газчица от ОМВ и разхода си ми влезе в норми.

Изводите си ги правете сами за Лукойл. Тогавашния ми разход също можете сами да си го сметнете. Неща да го изричам, че още ме заболява главата.. :evil:


Re: Колко ни харчат Волвата - Rostislav - 08-10-2012

Пак, и, аз да изкажа едно мнение...
Скоро, ходих до Банско и околията, там, на минерална водица. Да отморя от жегата в София. Дори, открих прекрасно място, което, на всичкото отгоре беше и евтинджос...
Та, миналата седмица, със Скъпата, решихме, отново да направим натам един дълъг уикенд...
И, тръгнахме.
Бях решил, предварително да напълня до горе с бензин, и, през целия път да карам по правилник. Каквато политика съм възприел при пътуванията си напоследък.
И, познайте, какво!? Като се прибрах, реших, от същата бензиностанция Еко в Княжево да я напълня отново. Изненадата беше пълна! След малка аритметика - 7.9/100!!! При това на климатик през цялото време... Но автопилота си е голяма глезотия... Бая помага при това положение, когато си решил да спазваш ограниченията. Прави са колеги като казват такива констатации. Севдо ми разправяше преди, ама, аз, все газ. А, равномерното, умерено, лежерно каране има и други плюсове...
Та, оказва се, че при три литра обем на двигателя, пак може да се кара доста икономично!
И, вече ще си карам, особенно на дълъг път, точно, така, бавно, и със значително понижен разход...
...Могло, значи!...


Re: Колко ни харчат Волвата - yuckuJackD - 08-10-2012

Рости, то на 90-ката (и 80-ката) това им е кефа - да се возиш комфортно и да се наслаждаваш на пътуването. Хем торнадото в резервоара се успокоява, хем хе мислиш за кой храст дебне камера... Пък да кажеш че е некомфортно в колата и затова бързаш да стигнеш, пак не е вярно Smile
Газ извън града 11-12 - същия мотор


Re: Колко ни харчат Волвата - Rostislav - 08-10-2012

yuckuJackD Wrote:Газ извън града 11-12 - същия мотор
На газ?! Браво, бе, Вильо, то и ти си отличник! Чудесен разход!!!