The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Колко ни харчат Волвата - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Общ форум (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: На лафче (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Thread: Колко ни харчат Волвата (/showthread.php?tid=1149)



Re: Колко ни харчат Волвата - Maxijaz - 09-17-2013

D5 нали е команрейл там нали няма ГНП ??
Може и да бъркам де но нали за това дюзите са по 700лв защото те вършат тази работа.


Re: Колко ни харчат Волвата - EEEE - 09-17-2013

Винаги разхода ми се движи от 6,0 до 6,5 л/100 - смесен. Последния - 6,14/100 пълно - пълно, на една и съща бензиностанция на OMW. Разбивка: около 600 км по магистрала с 140 км/ч, около 150 км градско, а останалите около 250 км в района на Белово - Добринище и по баирите на 3-та - 4-та.


Re: Колко ни харчат Волвата - joro the driver 17 - 09-21-2013

Интересно ми беше колко ще гори с постоянно натоварен двигател и онзи ден използвах че имах работа на 20-ина км, но по аутобан само и преди да тръгна допълних почти пълния си преди това резервоар само и само да засека точно и пълно-пълно и по борд комп. Резултата беше изминати 48 км заредено гориво 6,9 л или 14.4 на сто приблизително, при постоянна скорост 180-200 км в час. Борд компа показа разxод 14,8 на сто, т.е. е точен


Re: Колко ни харчат Волвата - joro the driver 17 - 09-22-2013

Вчера се разxoдихме с едни приятели до Чехия, като този път реших да видя колко мога да сваля разxода си, че гледам дизелджиите пишат засичания със средна скорост до 90 км в час - все едно си с реиса, и естествено 4-5 на сто разxод, както винаги :mrgreen: , та ето и резултата от това засичане - говорим за мотор с 226 к.с. бензин. Изминати 220 км - средно 80-90 км в час по първокласен път, не магистрала, заредено гориво пълно-пълно 14,8 л бензин или разxод 6.7 л на сто км, борд компа показа разxод 7.2 на сто, което е ок. Smile


Re: Колко ни харчат Волвата - Emplifier - 09-23-2013

joro the driver 17 Wrote:Вчера се разxoдихме с едни приятели до Чехия... Изминати 220 км - средно 80-90 км в час по първокласен път, не магистрала, заредено гориво пълно-пълно 14,8 л бензин или разxод 6.7 л на сто км, борд компа показа разxод 7.2 на сто, което е ок. Smile

Предполагам (само предполагам, разбира се), че горивото, с което караш автомобила НЕ е "внос" от България.
Не си първият, който показва отлични резултати с качествено гориво, но при нас е трудно да се намери такова. Мой приятел, който си докара колата на ход от Германия ми се похвали, че с немско гориво давала около 2 литра на 100км икономия Smile


Re: Колко ни харчат Волвата - joro the driver 17 - 09-23-2013

Естествено колега, горивото си е тукашно, но от най-евтиното Е-10, което е обикн. 95 мисля, иначе в Бг под 8,6-8,7 при същите условия не може да падне, а при условията от горния ми пост - не по-малко от 16 в Бг и то доста по-трудно набира, тук съм правил 240 км в час, в бг рекордно 220 км в час. Другото, което е - тук поддържам 200 без зор - все 1 карам със 120, докато в бг при поддържане на 200 е доста по-шумна и усещам че мотора ми се натоварва доста.


Re: Колко ни харчат Волвата - Dodo 155 - 09-23-2013

joro the driver 17 Wrote:Естествено колега, горивото си е тукашно, но от най-евтиното Е-10, което е обикн. 95 мисля, иначе в Бг под 8,6-8,7 при същите условия не може да падне, а при условията от горния ми пост - не по-малко от 16 в Бг и то доста по-трудно набира, тук съм правил 240 км в час, в бг рекордно 220 км в час. Другото, което е - тук поддържам 200 без зор - все 1 карам със 120, докато в бг при поддържане на 200 е доста по-шумна и усещам че мотора ми се натоварва доста.
В БГ обикновения А-95 се продава под формата на "V-Power Racing", "Carrera 100", "Super" и др. турбо-мега-рейсинг звучения ... а срещу А-95 хората получават стария 86, но безоловен :mrgreen: С тези knock sensors колите и с А-70 ще запалят и вървят, но разходът ще е двоен Wink
Първата ми кола беше Тойота Старлет. Тогава имаше 86 и 93. Аз естествено я карах с 93. Един път един познат ми "продаде" 86 от едно поделение и колата даде 1 литър надолу градско :lol: В казармата горивото поне си отговаряше на октаните ... смятай какво е било по бензиностанцията ...
btw ... ти знаеш къде започва да харчи една кола, която идва откъм Германия - още в Сърбия Wink


Re: Колко ни харчат Волвата - чочко - 09-23-2013

И аз съм крайно недоволен от нашите горива предния месец ходих до словения на отиване на 130км гореше 7 реално по борт 5.6 със словенския дизел който беше и 2.50лв литъра който е и по евтин гореше 5.0 пак на 130км и по борт даваше толкова и отделно динамиката на колата се промени драстично пушаците изчезнаха и тн но това беше докато не заредих на шел малко след калотина


Re: Колко ни харчат Волвата - Dodo 155 - 09-23-2013

чочко Wrote:И аз съм крайно недоволен от нашите горива предния месец ходих до словения на отиване на 130км гореше 7 реално по борт 5.6 със словенския дизел който беше и 2.50лв литъра който е и по евтин гореше 5.0 пак на 130км и по борт даваше толкова и отделно динамиката на колата се промени драстично пушаците изчезнаха и тн но това беше докато не заредих на шел малко след калотина
Ами то в Солун дизелът е 1.36-1.40 евро/л., което е около 2.68 (както тук), но няма нищо общо с нашата п**ня ... абе, нищо не става от нас ...


Re: Колко ни харчат Волвата - shenti_bul - 09-23-2013

Dodo 155 Wrote:
joro the driver 17 Wrote:... ти знаеш къде започва да харчи една кола, която идва откъм Германия - още в Сърбия Wink

Ей в тази Сърбия все там ми свършва горивото като се прибирам от Германия, зареждам на Шел на излизане от Австрия и после в Сърбия винаги ме цакат с курса на еврото по бензиностанциите че никога не си обменям динари :evil: , иначе като напълня резервоара в немско и ауспуха се изчиства става бял, мотора тих и на колата някак си и олеква Smile