The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Колко ни харчат Волвата - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Общ форум (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: На лафче (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Thread: Колко ни харчат Волвата (/showthread.php?tid=1149)



Re: Колко ни харчат Волвата - Dodo 155 - 12-02-2013

biser290 Wrote:ще купувам xc70 185hp 2010г малко инфо колко гори и т.н.
Зависи как караш, но около 9-10/100 в града и 6-7/100 извънградско ... поразрови се с раздел "XC60/70/90", там има доста информация за останалата част от въпроса ти Wink
Един съвет - ако търсиш икономия от колата, ВОЛВО не е марката ... силните му страни са сигурност, комфорт, здравина Wink


Re: Колко ни харчат Волвата - plchucklev - 12-02-2013

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gates.com/europe/file_display_common.cfm?thispath=Europe%2Fdocuments_module&file=TB%20017_E2_Volvo%20S40_V40%201%209D.pdf">http://www.gates.com/europe/file_displa ... 1%209D.pdf</a><!-- m -->
Ето един линк за характеристиките та дизелови агрегати. Май наистина D4192T3 e 116 кончета. Та колата ми е 2002 година с такъв и общо взето съм доволен. Карам я пета година и не съм имал сериозни проблеми по двигателя. Явно майката му е грижа по отношение на редовна смяна на масла, специални течности, филтри, ремъци и пр. Годишно навъртам около 28000-30000 км. и на дълъг път съм си правил много експерименти по отношение на разхода на гориво. При средна скорост 95 - 105 км./ч., лятно време, без ползване на АС, разходът е 5,0 до 5,3 л. Интересно е, че при средна скорост 110 - 115 км./ч. при същите условия, разходът пада до 4,7 - 5,0 л. Два пъти плащах глоби за превишена скорост, защото ме снимали с мобилни камери, а пък аз си мисля, че карам като пенсионер (пък и тези коли не са Голфове, да се ръчкат). Зимата разходът се увеличава извънградско до 5,8 л. За разход в градски режим на каране съм на мнение, че не може да се говори, защото има много неизвестни в "уравнението". Отбелязвам, че често ползвам добавки за горивото (прeз лятото на CASTROL, а през зимата - антикондензат на MANOL). Ако не ми помагат, то поне не вредят на мотора (сигурно чистят и дюзите). Никога не зареждам на бензиностанции ЛУКОЙЛ, защото съм патил на път от тяхното гориво неведнъж. Ползвам нафта на ЕКО и чат-пат румънска. Някои колеги могат да се присмеят на написаното, но това са факти (с 42 литра гориво съм изминавал 890 км. София-Плевен-Русе-Силистра-Добрич-Варна-В.Търново-София).


Re: Колко ни харчат Волвата - velev71 - 12-02-2013

Колега Carburettor, и аз съм от групата Volvo xc 90 с печки но без софтуер.
Добре че си качил снимки и като ги видях, се сетих, че ми излиза някаво съобщение свързано с "FUEL HEATER" !
Някой да знае...?


Re: Колко ни харчат Волвата - Dodo 155 - 12-03-2013

velev71 Wrote:Колега Carburettor, и аз съм от групата Volvo xc 90 с печки но без софтуер.
Добре че си качил снимки и като ги видях, се сетих, че ми излиза някаво съобщение свързано с "FUEL HEATER" !
Някой да знае...?
Нещо такова - <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=34853">viewtopic.php?f=8&t=34853</a><!-- l --> :roll:


Re: Колко ни харчат Волвата - Spurs - 04-18-2014

S40, 102 hp., 2001, - 8.111 градско - сам в колата (340 км.)
6.77 извън градско - магистрала (272 км) 140-150 км/ч. със сина ми и 4 зимни гуми в багажника, събраха се ... Big Grin
На къса отсечка, за проба - 190 км/ч!... Върви Big Grin
Считам разхода за изключително приемлив! Smile
Ако и ХС90-ката ми имаше такъв разход при същите параметри - ехеееейй - голямо черпене щеше да пада... Big Grin


Re: Колко ни харчат Волвата - Dodo 155 - 04-19-2014

Spurs Wrote:S40, 102 hp., 2001, - 8.111 градско - сам в колата (340 км.)
6.77 извън градско - магистрала (272 км) 140-150 км/ч. със сина ми и 4 зимни гуми в багажника, събраха се ... Big Grin
На къса отсечка, за проба - 190 км/ч!... Върви Big Grin
Считам разхода за изключително приемлив! Smile
Ако и ХС90-ката ми имаше такъв разход при същите параметри - ехеееейй - голямо черпене щеше да пада... Big Grin
Мони - отличен разход!
Твоят крак е тежък и това под 7/100 с тази скорост е направо идеално!
Сега съм сигурен, че и горивната система на колата е ОК :mrgreen:
btw ... новото ХС90 ще е с по-нисък разход от настоящото :lol:


Re: Колко ни харчат Волвата - Механджията - 04-20-2014

моето S70 е с метанова уредба при последното засичане 230км, от които градско около 35, изгори точно 22лв. метан, извънградското беше каране основно по магистрала 120-130 с 4 човека вътре. в града ми гори около 14лв/100км и съм доволен, пу-пу да не му е уроки... в същото време върви прилично и се кефя на звука на петака Smile


Re: Колко ни харчат Волвата - Vin_Diesel_9_0 - 04-24-2014

Току що идвам от бензиностанцията с 12.999 разход на 100км. в градски условия като средната ми скорост бе 34 км/ч. заредих до горе газовата бутилка минах 100км и отидох на същата колонка. Сега мисля да пробвам как ще е разхода на бензин за тези километри тъй като всеки ден пътувам един и същи маршрут. Струва ми се, че на бензин ще даде по-голям разход вие как мислите ?


Re: Колко ни харчат Волвата - HydroPower - 05-09-2014

От София до Панагюрище и обратно - при скорост 100-110км/ч пълно-пълно газ на една и съща колонка ми даде 7,5л/100км.
Същата работа сега като ходих до Македония...само че там зареждането беше на различни бензиностанции..там само по магистралата съм карал със 110-120км/ч...по другите пътища 90км/ч - за 364км успях да заредя "само" 26.5 литра газ...
Иначе София-Стара Загора при скорост 140-160km/h - 12л/100км :lol:


Re: Колко ни харчат Волвата - Spurs - 05-09-2014

София - Будапеща - Виена - Парндорф - София - 2062 км., с около 60-70 км. градско в Будапеща и Виена - 210 л. дизел = 10,18 / 100, среден разход! През Белград, на отиване през града и малко обиколка, поради ремонт, на връщане по околовръстното.
При спазване на всички ограничения (макс. 5-7 км/час нагоре, засечено по навигация).
Мисля, че ХС90-ката даде отличен разход.
И още нещо - като зареждам в България, разликата между показанията на борд компютъра и реалния разход на колонка е около 1 литър... Wink
Когато зареждах в Унгария, Австрия и Сърбия дори, разликата беше около 0,3 литра!!! :o Зареждахме само на ОМВ, обикновения дизел.
Изводите, които си правя са два - или не лъжат в литрите, чуждоземците, или горивото им е по-хубаво! Smile
Накрая, познавам си колата много добре, поглеждал съм скептично на приказки, че "навън" нафтата е по-качествена, но... вече и аз мисля, че е така. Sad