The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments



Волво Клуб - България
Колко ни харчат Волвата - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Общ форум (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: На лафче (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Thread: Колко ни харчат Волвата (/showthread.php?tid=1149)



Re: Колко ни харчат Волвата - WINERGY - 01-12-2015

Показанията на бордовият компютър включват ли и разхода на печката? Big Grin


Re: Колко ни харчат Волвата - bell - 01-13-2015

Ето реален пример за крещящо разминаване на показателите.
Зареден до горе преди тръгване към Свищов от Сф със занулени километри и среден разход. На магистралата средно 130 - 140 със хубави зимни гуми на сух асфалт. С връщането са около 480 км и още 80 градско в последствие.

Виждате какви са показанията - чертичктата на нивото на горивото е точно една преди средната и реално в резервоара има не повече от 25 - 27 л. нафта. (довечера ще я налея до горе и ще пиша)
Ето заради тези разлики тъкмо два пъти съм оставал без гориво на магистралата. :lol:

   

   


Re: Колко ни харчат Волвата - bell - 01-13-2015

Хм при зареждането сега на Еко - влязоха догоре точно 50 литра!!!
справка - вижте колко показва нивомера за горивото :lol:


Re: Колко ни харчат Волвата - Spurs - 01-13-2015

bell Wrote:Хм при зареждането сега на Еко - влязоха догоре точно 50 литра!!!
справка - вижте колко показва нивомера за горивото :lol:
100 л. ли ти е резервоара....?! Confusedhock:


Re: Колко ни харчат Волвата - Maxijaz - 01-13-2015

Стрелката май е на 30литра а ти не си заредил веднага след снимката.


Re: Колко ни харчат Волвата - bell - 01-13-2015

Maxijaz Wrote:Стрелката май е на 30литра а ти не си заредил веднага след снимката.
Снимката е от тази сутрин - а след работа и 10 км след фотото сега вечерта влязоха точно 50 л.


Re: Колко ни харчат Волвата - mevdo - 01-13-2015

Да ви кажа, че стрелката най-много се задържа около средата, от пълен резервоар сравнително бързо пада , стои много време около средата и после пак сравнително бързичко пада до резервата. Лични наблюдения, вероятно особеност на съпротивителната намотка на нивомера, може би разбиращите от електроника да споделят нещо , дето ние не знаем....


Re: Колко ни харчат Волвата - Stanchoni - 01-13-2015

mevdo Wrote:Да ви кажа, че стрелката най-много се задържа около средата, от пълен резервоар сравнително бързо пада , стои много време около средата и после пак сравнително бързичко пада до резервата. Лични наблюдения, вероятно особеност на съпротивителната намотка на нивомера, може би разбиращите от електроника да споделят нещо , дето ние не знаем....

Аз не че разбирам от електроника,ама ще използвам случая да си кажа ...
Този ефект вероятно се дължи на тежеста на крака върху педала на газта, макар че при вас Проффесоре е почти изключено ... ;-)

Та какво имам в предвид - след продължителен престой там върху педала крака натежава и затова след средата както се получава и в началото стрелката на нивомера стремглаво се засилва към "дОма" да си ходи.

Надявам се че обясних достатъчно нАучно ...

Smile


Re: Колко ни харчат Волвата - bell - 01-14-2015

На моята D5-ца съм отчел горе долу следните параметри на нивомера за горивото:
- при една чертичка от пълния резервоар фактически има около 57-58 л.
- при две чертички от пълния - около 48 - 50 л.
- при три чертички - 34 - 36 л.
- по средата - около 30 л. оставащо гориво
- една чертичка под средата 20 - 25 л. и на по-долу не съм рискувал да карам отдавна ...

Тъпото е, че ако не знам тези подробности и гледайки първата снимка със що годе достатъчно гориво по нивомера и борда, показващ че мога да изкарам 540 км. тръгна за морето - около Търново на Шереметя ще съм на аварийки :lol: :lol: :lol:


Re: Колко ни харчат Волвата - Dodo 155 - 01-14-2015

bell Wrote:Хм при зареждането сега на Еко - влязоха догоре точно 50 литра!!!
справка - вижте колко показва нивомера за горивото :lol:
Стефчо,
точно тези от ЕКО ги бяха изловили Господарите, че магеросват количеството с някакви допълнителни подгреви по магистралите на колонката ... дори им се виждаше жълтата Уепенка с логото "Контрол на горивото" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Трябва някак да си вземат обратно онези 10ст./литър отстъпка :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аз при това положение на стрелата при моето ХС90 (68л. резервоар) наливам около 40-42 литра, горе до гърлото!
Само където не мога да се похваля при това положение с толкова много оставащи километри :mrgreen: :lol: