The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
moto pfohe - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: moto pfohe (/showthread.php?tid=3728)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44


Re: moto pfohe - gadnia_metal - 05-25-2011

както описваш климатика прилича на проблем със съединителя на компресора


Re: moto pfohe - obnoxious - 05-25-2011

Благодаря Smile ще го проверя тези дни, вероятно още днес или утре и ще пиша после, ако някой се интересува за информация

А някакви помощ за бутона ми за рециркулиране на въздуха (или както е там правилният му превод)? Каква е разликата, дали ще е на ръчно, автоматично или изключено? Предполагам, че при изключено дърпа въздух отвън, но тогава, каква е разликата между другите две настройки? Във всички книжки, които съм проверил, на картинката на централната конзола е показан бутон само с две възможни настройки - вкл и изкл... Забелязал съм, че когато пусна климатикът, автоматично минава на режим "автоматично".. (ако изобщо приемем, че "А" и "М" обозначават именно "автоматично" и "ръчно", де)


Re: moto pfohe - Kangalov - 05-25-2011

1.Когато колата е снабдена със ситема ICQAS,тоест система за контрол на входящият въздух.Поставяйки бутона на "А" ауто,чрез датчик се следи качеството на входящия въздух и при наличие на определени вредни газове,системата автоматично прехвърля на вътрешна рециркулация.След като външният въздух влезе в определени норми,отново отваря клапите и минава на пресен въздух.
2.Поставяйки бутона на "М" ,системата минава изцяло на рециркулация(тоест върти въздухът в купето,без да го опреснява.

При натискане на въпросният бутон ти светва "М" или "А" и третото положение е и двете лампички да са изгаснали,тогава си само на пресен въздух.
Ако имаш ICQAS система,при изписване на филтър за купето по номера на шасито,ще ти дава въгленов филтър,в комбинация с поленов.
Поне така беше в моето бившо S40 - 2006 година.



Re: moto pfohe - obnoxious - 05-25-2011

Уау, благодаря много за изчерпателния отговор! Ще си проверя някоя от последните фактури при смяната на филтрите, за да видя, дали имам такава система. А ако нямам такава система, какво се случва, когато бутонът е на позиция "А"? (И защо изобщо са го сложили тоя бутон, ако я нямам тази система :lol: )


Re: moto pfohe - Kangalov - 05-25-2011

На въпросът : защо е сложен,може да ти отговори само производителя... :wink:


Re: moto pfohe - moruna - 05-26-2011

obnoxious Wrote:Уау, благодаря много за изчерпателния отговор! Ще си проверя някоя от последните фактури при смяната на филтрите, за да видя, дали имам такава система. А ако нямам такава система, какво се случва, когато бутонът е на позиция "А"? (И защо изобщо са го сложили тоя бутон, ако я нямам тази система :lol: )
А е автоматична циркилация или рециркулация,тоест модула преценява кога да отвори или затвори клапата за входящия въздух,ако има AQS както каза Кангалов и тои е фактор за управлението. :wink:


Re: moto pfohe - moruna - 05-26-2011

obnoxious Wrote:Здравейте, няколко кратки въпросчета имам: (става дума за S40, модел 2008)
1. recirculation button-ът на климатичната инсталация във всички manual-и на колата е един (картинката на колата със стрелкичката в нея + ЕДНА лампичка), моят, обаче, е друг - картинката с ДВЕ лампички - А и М. предполагам, че това означава автоматично и ръчно, но нямам идея, каква всъщност е разликата. Ако някой може да ми обясни, ще съм много благодарен.
2. колата от самото начало (разбирай нова), всъщност за първото лято не знам, но от второто със сигурност ми прави впечатление, си има един проблем - при дълъг път климатикът по някое време като че ли спира да охлажда като хората. намалява, духа по-топличко, понякога си става направо неприятно в колата. всички филтри са си сменяни на време в МП, смяна/доливане на течността също е правена винаги.. общо взето всеки път ми дават колата все едно нищо й няма и като тръгна на дълъг път трябва да се разправям с климатикът.. (миналото лято му намерих някаква цака да не го държа на автоматично, а да го ръчкам на различни температури и сила на духане - по-добре е определено, но това не е представата ми, как трябва да работи един климатик в толкова скъпа и нова кола). Някакви идеи на какво може да се дължи това?

и 3. - колата май има един друг проблем - според мен фабричен - за който бях казвал още докато е в гаранция колата. казаха ми, че нищо й нямало. напоследък пак ми прави впечатление - ако отида в друг сервиз и ми го намерят този проблем и отида в МП да ми го оправят и докажа, че съм казвал в него, дали ще ми го поправят "гаранционно" ? Big Grin

първият въпрос ми е най-важен, за вторият вероятно така и така ще отида на специализиран сервиз за климатици, а третият е малко закачка и повече юридически въпрос, който май ще трябва да разрешаваме по някое време Tongue

мерси предварително на всеки отзовал се Wink
За какъв проблем става въпрос :?:


Re: moto pfohe - obnoxious - 05-27-2011

предполагам, че питаш за третата точка от поста ми - става дума за едно "тракане" в едно от предните колела в определени моменти - при бързо набиране и неравности по пътя, само при рязко набиране (и двете от спряло положение), като имам чувството, че въпросната гума върти по-бързо и като че ли "превърта" в даден момент. Следователно при подобно набиране воланът леко дърпа в тази посока..


Re: moto pfohe - Zdravko_850 - 05-27-2011

Роби дали може да провериш ,нещо за Volvo 850 с климатроник.
Тези автомобили като имат проблем с климатроника ,при подаване на контакт ,

започват да мигат лампичките на климатика и вътрешната циркулация около 10-15сек.
Проблеми съм откривал,но дали броя мигвания дават конкретен проблем ?
Не можах да намеря такава информация нито в нета ,нито във вадис,както и във варненския клон на Мото Пфое.
Мерси предварително



Re: moto pfohe - Zahariev - 06-01-2011

Здравей Роби,
благодаря за помощта която ми оказа няколко пъти вече!
При сервизирането, се оказа, че филтър в купето липсва (предишният собственик Confusedhock: е спестил 20-30 лв) и не ми се мисли какъв боклук има натам. Проблема е че климатика мирише и не не тече конденз под колата, т.е. вероятно е запушена дренажната тръбичка.
Та питането ми е за климатичния радиатор в купето на Volvo V70 2001 - как най-лесно и качествено може да бъде почистен и какво мога да направя за да отпуша дренажната тръбичка?
Поздрави