The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори (/showthread.php?tid=8435)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - moruna - 04-27-2011

lsdjustsmile Wrote:Моят въпрос се отнася за 244 GL с K-Jetronic на Bocsh. Симптомите са: в много труден студен старт (3-4 опита), при успех - много ниски обороти и бедна горивна смес (глъхне при форсиране на старт). Това е при студен двигател, когато загрее - оборотите се нормализират на 900. При старт на топъл двигател - запалва от раз без никакво колебание. Проверих 5-я инжектор (за судения старт) - той функционира.
Моето предположение - Thermo time switch (това разбрах от ръководствата и форумите).
Моят въпрос - Предположението ми вярно ли е? Ако да - бих помолил цена в Мото Пфое и каталожен номер в каталога на Bocsh. Ако не - вашето мнение какво е ?

Благодаря предварително !
Старите модели на са ми силна страна,но предполагам че си на прав път.Щом е бедна смес би трябвало да е свързано със сензора за температурата. Cry


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - moruna - 04-27-2011

diml Wrote:Здравейте,
Благодаря за отговора!
Доста почетох но не откривам сходство в симптомите!

1. Когато ми изчистиха грешката от компютъра - нещата бяха супер
2. Двигателя не мени обороти и си работи равномерно
3. Когато не и подавам рязко газ скоростите влизат и се редуват като в масло
4. Подам ли по рязко газ обаче между 3000 и 3200 оборота скоростите не превключва на по гарна предавка, а чак като отпусна педала на газта тогава!
5. При скорост над 80км скоростната кутия май работи само на две предавки - като подам газ минава на някаква по ниска и мотора се форсира до около 3500 оборота след което от страх да не стане беля отпускам рязко газта и скоростната изключва на неотрална и оборотите падат до 700 подавам газ пак до 3000-3200 и скорост 80-90км, но отпускам по плавно газта тогава минава в по горна предавка и оборотите се задържат на около 1500, но според мен прескача една нагоре!
6. Няма увеличен разход на гориво
7. Няма хълцане на мотора или тресене
8. Когато видях този проблем в началото лапмата Л светеше както и ! на таблото, изписва нещо като лоша горивна смес и проблем в скорости! Но тази сутрин като запали ! не светеше и всичко си беше наред! Докато след 10 км не светна пак, но според мен нищо не се случи..... може би защото подавах по плавно газ и всичко си беше наред!
Очаквам мнения!
Поздрави
Димитър
А от къде си ?


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - diml - 05-03-2011

От Пловдив съм!
Миналата седмица беше свален мозъка на кутията и изпратен в Холандия за рециклиране!
Според майстора мозъка е върнат, но са отговорили че работи перфектно и няма никакви проблеми в него!
Все още оставам с неразрешен проблем!
Помагайте! Някой имал ли е същия проблем?


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - moruna - 05-03-2011

diml Wrote:От Пловдив съм!
Миналата седмица беше свален мозъка на кутията и изпратен в Холандия за рециклиране!
Според майстора мозъка е върнат, но са отговорили че работи перфектно и няма никакви проблеми в него!
Все още оставам с неразрешен проблем!
Помагайте! Някой имал ли е същия проблем?
Колата трябва да се прочете с VIDA ,и тогава да се сменяват и ремонтират части.Така ще я смениш половината докато уцелиш :wink: Просто иди на свястна диагностика.....Поне казаха ли какви грешки записва?


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Cavalera - 05-04-2011

И аз се нуждая от малко съвети.
Колата е V40, 1997г 2.0 103kW.
Преди около 2-3 месеца въздушната помпа(30808802) почна да вие много неприятно, а преди няколко седмици
престана да се чува въобще. Вчера я свалихме и се оказа че е тотално блокирала.
Първия ми въпрос е доколко се отразява на работата на колата нейната липса
и втория въпрос е би ли могло да се използва помпа от 850ка. или да се пригоди от друга марка(по форумите срещам описание на замяна с помпа от VW /Audi)


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - moruna - 05-04-2011

Cavalera Wrote:И аз се нуждая от малко съвети.
Колата е V40, 1997г 2.0 103kW.
Преди около 2-3 месеца въздушната помпа(30808802) почна да вие много неприятно, а преди няколко седмици
престана да се чува въобще. Вчера я свалихме и се оказа че е тотално блокирала.
Първия ми въпрос е доколко се отразява на работата на колата нейната липса
и втория въпрос е би ли могло да се използва помпа от 850ка. или да се пригоди от друга марка(по форумите срещам описание на замяна с помпа от VW /Audi)
Помпата е само за екология,ако не свети лампата на мотора нямаш грижи.Дали става от 850 ,не знам но вероятно може да се пригоди.Но ако колата си върви не се занимавай.


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - diml - 05-05-2011

Грешките които изписва са проблем във втори селеноид и проблем в горивната смес! Интересното е че първо светва ! и след това ланда лампата. Вчера я гледаха на оригинална диагноза и казаха, че трябва да се сваля кутията и да се отваря, най вероятно има нещо счупено по фрикционните дискове и че ще се наложи и превантивна смяна на селеноидите. Вчера я взех от поредният майстор който се куми и чуди и най накрая ми заби едни цифри дето ми настръхна косата! Минавам на варианта сваляне на кутията в сервиза на един приятел и самостоятелна борба, четене на инструкции и взаимен опит с колеги от щатите. Като открием проблема ще пиша пак за да са наясно и другите колеги за какво става въпрос! Не мога да проумея родния пазар за ремонт на автоматични кутии! Майсторите искат хем да печелят от частите хем да ти вземат една торба с пари за труд... Нещо не ми се връзва идеологията! К-кт фрикционни дискове, гарнитури и оплътнители струват около 400лв, а получих оферти от различни майстори на цени от 600 до 900лв! Рециклирана турбина струва около 600-700лв, а получих оферти за 1100-1300лв! Рециклиране на мозък 400лв, а имам оферта и за 500евро!!! Направо са се побъркали някои хора! Ама приказката за болния се еб.. докато е на легло важи с пълна сила в България.
Опитах да намеря инструкциите на ATSG за 4T65EV, може ли някои да помогне?
P.S. Ако някой ми беше казал преди 1 месец че ще правя ремонт на автоматик щях да му се изсмея с цяло гърло! Но 4 бона за ремонт не давам... ще смачкам колата но няма да облажа някой некадърник дето си мисли че ремонтира автоматици а в същото време само маха, заменя части и след това прочита малко информация от ATSG и взима 2 бона горница! Съжалявам че си изливам душата но съм възмутен от поведението на някои "майстори" в България!


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - diml - 05-05-2011

Роби ето и точно грешките които изписва:
271A - long term mixture regulation bonk 2 /това не го разчитам нещо/ lower partial control throttle at control stop
261A - long term mixture regulation lower partial control throttle at control stop
530P - Transmission control error detected
000C - Switch solenoid valve 2 electrical hydraulic error


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Cavalera - 05-05-2011

moruna Wrote:Помпата е само за екология,ако не свети лампата на мотора нямаш грижи.Дали става от 850 ,не знам но вероятно може да се пригоди.Но ако колата си върви не се занимавай.
Щом е само заради вредните емисий и не влияе за работата на двигателя докато достигне оптимални режими на работа ще карам без нея. Само да питам - Маркучите които остават да са затапени или да са свързани, защото помпата свободно пропуска въздух през себе си в момента?


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - pepsiv - 05-06-2011

Здравейте и честит празник на именниците.
Имам малък проблем с оборотите.При натискане на спирачката по време на движение оборотите падат до около 400-500 оборота ,когато колата е в пълен покой се нормализират.И така до следващия СТОП или светофар.Можете ли да ми помогнете ?Предварително благодаря !