The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори (/showthread.php?tid=8435)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Yankov - 01-15-2012

Здравей Роби,
здравейте всички Волво-гайс Smile
От около месец (и по-точно от около 4000 км) и аз си имам вече Волво (S80, 2.0T, 1999г) и ми е много кеф !!
Кеф кеф, ама може и повече кеф, защото има някои проблеми по колицата, които дразнят...и които се надявам да не са толкова страшни Smile
И тъй като работя в една американска фирма (да не издаваме името...) и се занимавам само и единствено със сървъри и компютри, нямам почти никакви по-специални познания и умения в сферата на автомобилите. Точно затова много силно се надявам този форум (съответно колегите Smile ) да ми помогнете да се опитам да си диагностицирам проблемите, за да си се кефя на колицата без да мисля за друго, защото според мен, всеки който си има Волво, заслужава тоя кеф !! Smile

Стига локуми за симпатиите ми към марката...сега малко по работа...

Въпрос първи (аларма-въпросче):
Нещо не я чувам...сигурно не работи...?!
В детайли - с дистанционното се заключва/отключва нормално, мигачите примигват, обаче след като заключа, лампичката (диода) върху таблото няма никакви признаци на живот. Също така, като БЪЛГАРИН в дъното на душата си (...роден да пробва), пробвах да заключа докато съм вътре в колата, след което да отворя врата отвътре и да видя дали ще мъц-не алармата, но без резултат. Това се повтори с всички врати...
Даже колата си отнесе няколко ритника по колелата с цел - тест на шоков датчик (не знам дали има), но пак без резултат...
Въпроса ми е - има ли някаква комбинация с бутоните на дистанционното, които изпълняват ENABLE/DISABLE (активиране/деактивиране), с идеята че алармата е просто деактивирана...?
Ако няма такава комбинация, моля ви споделете впечатления ако сте имали подобни проблеми.

Въпрос втори (турбо-въпрос):
Така, мисля че този проблем е сериозен...купих я с него...
В детайли - като дам повечко газ на ниски обороти (около 1000), колата започва да си ускорява нормално, съответно колкото повече обороти, толкова повече се усеща облегалката...и така ускорява точно до около 3500 оборота, когато се усети много по сериозно ускоряване, но точно в този момент, чувам едно присъскване (все едно се изпуска налягане) и нататък вече вдига обороти (ускорява много зле) като без турбо. Ако върна газ-та и я настъпя пак - същия фект - точно когато "дръпва" силно, турбото изпуска...
Не знам какъв е проблема...и не знам от къде да започна...сигурно от М.П., но идеята ми е да ви питам дали има някои неща, които да направя (сменя) преди да ида при доктора..

Това са най-дразнещите проблеми по колицата ми, така че ще ви бъда много благодарен ако ми подскажете от къде да започна Smile
Благодаря ви предварително !!

p.s. Mного ще се радвам ако и аз ви бъда полезен с нещо ;-)

Поздрави,
Янков
Smile


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - yuckuJackD - 01-15-2012

Алармата (ако имаш такава) има сирена и тя преоблеминия елемент: Подмяна батерий на Сирената на Алармата
За турбото - звучи ми на клапан че те "боли", но не съм нито по дизели нито по турбота, демек по този въпрос нищо не съм казал Smile


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - aleksandar_stefanov - 01-16-2012

Здравеи колега Янков, добре дошъл в клуба и честита придобивка.По въпроса за турбото провери всички скоби и съединения от турбината, през интерколера /радиатора/ до всмукателния колектор на двигателя за разхлабени връзки . Друга вероятнос за този проблем може да е така наречения баи-пасен клапън, но това трудно можеш да го разбереш сам.На първо четене се сещам за това , дано ти помогне с нещо.


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - vil4an76 - 01-17-2012

Адаш мисля че колегата е на бензин или аз се бъркам


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Yankov - 01-18-2012

Към колегата Алекс - благодаря за честитката ;-)
Към другите колеги - благодаря за вниманието :-)
Проверих пътя от турбината до колектора - всичко изглежда добре. Връзките са без забележки, даже забелязах, че едната връзка (веднага след турбото, до пластмасовата тръба над главата на двигателя) е сменена.
Обаче...има едни по-малки маркучета (които в последствие разбрах, че са някакви вакуумни маркучета), които са много зле. Едното даже се отронва когато го пипна. Като за начало ще ги сменя тях...сега си ги търся...пък ще видим какъв е резултата...

Още веднъж, благодаря колеги!!
Успешен ден на всички !!

p.s. Двигателя е бензинов, 5 цилиндров...2.0Т


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Tisho - 01-21-2012

Yankov Wrote:Проверих пътя от турбината до колектора - всичко изглежда добре. Връзките са без забележки, даже забелязах, че едната връзка (веднага след турбото, до пластмасовата тръба над главата на двигателя) е сменена.
Обаче...има едни по-малки маркучета (които в последствие разбрах, че са някакви вакуумни маркучета), които са много зле. Едното даже се отронва когато го пипна. Като за начало ще ги сменя тях...сега си ги търся...пък ще видим какъв е резултата...

p.s. Двигателя е бензинов, 5 цилиндров...2.0Т

Смени ги, всичките само не си прави експерименти с разни маркучи от тези дето ги продават на метър... Там малка нередност се усеща веднага. Може и клапан на турбината да ти прави проблеми. Моето S80 спира да залепя за седалката на около 6000 об.(точно същото е 99г. 2.0Т) Междодругото внимателно с този мотор. Само читаво масло(задължително предписаното от Волво) и консумативи и ще си я караш дълго време. Съсипе ли се турбото на този мотор - все едно караш москвич по баирите някой да бута. Wink


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Yankov - 01-21-2012

Тишо,
благодаря за инфото Smile
Тази кола толкова много ме радва, че не съм си и помислял за "онези" маркучи. Smile Предполагам знаеш по-добре от мен този двигател колко е тих и балансиран...как да не го глезиш!! Още му се чудя на неочаквано (за мен) приличния разход!!
Относно маслото, карам с 0W30, само че на Castrol, не е на Volvo. Не знам колко е правилен, но избора на марката си беше мой, а вискозитета на М.П..

С риск да стана досаден, ще си позволя още едно въпросче:
Някой колега знае ли как се сваля "топката" на скоростния лост? Искам да си сменя коженото маншонче, защото в дясната си част е започнало леко да се обелва, и понеже съм си намерил чисто ново, искам да си го сменя. Проблема е, че ударих на камък...не мога да сваля старото, а не искам да напъвам и да ръчкам без да знам какво правя...

Поздрави, колеги !!


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Yankov - 01-22-2012

...мистерията с "топката" на скоростния лост е разгадана, а маншончето сменено.
Резултат - КЕФ !

p.s. Ако някой колега иска да знае как става смяната, с радост ще помогна.


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Tisho - 01-22-2012

Yankov Wrote:...мистерията с "топката" на скоростния лост е разгадана, а маншончето сменено.
Резултат - КЕФ !

p.s. Ако някой колега иска да знае как става смяната, с радост ще помогна.

Тъкмо се бях заел да вадя от Вадис точно това как се разглобява.
От къде купи такова маншонче, че и моето се е напукало(пообелило).


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Yankov - 01-22-2012

Tisho Wrote:
Yankov Wrote:...мистерията с "топката" на скоростния лост е разгадана, а маншончето сменено.
Резултат - КЕФ !

p.s. Ако някой колега иска да знае как става смяната, с радост ще помогна.

Тъкмо се бях заел да вадя от Вадис точно това как се разглобява.
От къде купи такова маншонче, че и моето се е напукало(пообелило).


Това с маншончето беше нечовешкия късмет!!
Лутането за огледало (това в купето) ме заведе на една автоморга в Чепинци, та там докато зяпах огледалото на катастрофиралата кола, пича на автоморгата идва с някаква кутийка в ръка и ми вика "я виж, това трябва ли ти". Аз като погледнах - чисто ново оригинално (с топлия печат на Volvo) маншонче. Очите ми светнаха...и тоя като каза 40 кинта - направо му го взех от ръцете (в М.П. е около 150 левчета).
Така и така имам да се моткам още за някои чарколяци, не ми пречи да ти потърся нещо свястно...ако искаш ;-)
Ако си с автоматик, знам едно непокътнато...