The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори (/showthread.php?tid=8435)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Tisho - 12-10-2012

Baltic Wrote:Здравей Роби, писал съм за проблема и в друга тема, ще копирам съдържанието и тук, надявайки се да го прочетеш!?


Това е накратко, моля за съдействие, което не да не бъде с цената на "продажбата на бъбрек" Confusedhock:
Предварително благодаря за отделеното време!


Оспамването на форума едва ли ще реши проблемите които имате с колата. Трябва си диагностика.
Решете кое от двете еднакви мнения да остане в форума, и ми пишете на лс. Ако не се обадите до 24 часа по въпроса, аз ще премахна едното от двете по-моя преценка.


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Baltic - 12-11-2012

moruna Wrote:Накратко.Алармата и имобилайзера(ключовете) са две отделни системи при вашата кола.Да възможно е колата да забрави ключовете,но това означва че има проблем централния компютър а това според вас е практически невъзможно защото е сменен(тоест вечен) Wink Като се има в предвид че аз все пак съм служител в МОТО ПФОЕ то едва ли съм човека който искате да ви помогне. Smile ......Ще обясня за пореден път.Може да грешим,НО НЕ ИЗМИСЛЯМЕ ПРОБЛЕМИ НА ХОРАТА,И НЕ КРАДЕМ ЧАСТИ!!!!!!!!!!!Които се мисли за безгрешен да каже тук,и да оправи колата без да си продавате бъбрека Wink

Благодаря, неволно възбудих недоволстото Ви, споделяйки опасения, породени от предишни случаи, в които съм прибягвал до услугите на фирмени сервизи!/Не визирам МП за момента, нито Вас, иначе нямаше да Ви търся и моля за помоща Ви, ИЗВИНЯВАМ СЕ и приемам критиката/

Опитът ми да бъда духовит и шеговит, не потръгна.. :roll:

Сега, щом е твърде вероятно компютърът да има проблем, вероятно ще и направя диагностика, но като че ли започвам да се "измарям" от тази кола... :x
Защо при 440 и V70 не съм имал никакви проблеми - ами много ясно: "Простите неща са гениални", или: колкото по-малко електроника, компютри и екстри има в една кола, толкова по-добре...Всъщност това е 2-та кола, която ме оставя на пътя!...Другата беше Subaru, което също е странно, но там нещата бяха "подготвени" и прикрити старателно от предишния собственик...

Явно е глупаво да питам какво би струвало отстраняването на проблема, преди да се знае какъв е проблема!?
Ако не успея да я запаля тези дни, ще запазя час за диагностика и след това ще решавам! "Лошото" е че хвърлих маса пари за да я подготвя за зимата, а се оказа че не мога да си я ползвам... Sad

Поздрави и благодаря


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Baltic - 12-11-2012

Tisho Wrote:Оспамването на форума едва ли ще реши проблемите които имате с колата. Трябва си диагностика.
Решете кое от двете еднакви мнения да остане в форума, и ми пишете на лс. Ако не се обадите до 24 часа по въпроса, аз ще премахна едното от двете по-моя преценка.

Изпратил съм ЛС, може да премахнете посочения пост

Поздрави


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - moruna - 12-11-2012

Baltic Wrote:
moruna Wrote:Накратко.Алармата и имобилайзера(ключовете) са две отделни системи при вашата кола.Да възможно е колата да забрави ключовете,но това означва че има проблем централния компютър а това според вас е практически невъзможно защото е сменен(тоест вечен) Wink Като се има в предвид че аз все пак съм служител в МОТО ПФОЕ то едва ли съм човека който искате да ви помогне. Smile ......Ще обясня за пореден път.Може да грешим,НО НЕ ИЗМИСЛЯМЕ ПРОБЛЕМИ НА ХОРАТА,И НЕ КРАДЕМ ЧАСТИ!!!!!!!!!!!Които се мисли за безгрешен да каже тук,и да оправи колата без да си продавате бъбрека Wink

Благодаря, неволно възбудих недоволстото Ви, споделяйки опасения, породени от предишни случаи, в които съм прибягвал до услугите на фирмени сервизи!/Не визирам МП за момента, нито Вас, иначе нямаше да Ви търся и моля за помоща Ви, ИЗВИНЯВАМ СЕ и приемам критиката/

Опитът ми да бъда духовит и шеговит, не потръгна.. :roll:

Сега, щом е твърде вероятно компютърът да има проблем, вероятно ще и направя диагностика, но като че ли започвам да се "измарям" от тази кола... :x
Защо при 440 и V70 не съм имал никакви проблеми - ами много ясно: "Простите неща са гениални", или: колкото по-малко електроника, компютри и екстри има в една кола, толкова по-добре...Всъщност това е 2-та кола, която ме оставя на пътя!...Другата беше Subaru, което също е странно, но там нещата бяха "подготвени" и прикрити старателно от предишния собственик...

Явно е глупаво да питам какво би струвало отстраняването на проблема, преди да се знае какъв е проблема!?
Ако не успея да я запаля тези дни, ще запазя час за диагностика и след това ще решавам! "Лошото" е че хвърлих маса пари за да я подготвя за зимата, а се оказа че не мога да си я ползвам... Sad

Поздрави и благодаря
ОК.А каде по точно се намира колата?....Звънете ми да видим дали ще успея да я погледна на място.0888492227 Роби Wink


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Baltic - 12-12-2012

Роби, благодаря за отзовчивостта! Smile Не звъннах да се уговорим, защото изчаквах друг колега, който вчера сутринта предложи да ми направи диагностика на место за днес!

Проблемът бе решен, благодарение на колегата Ники nik_dob
Момчето дойде до в къщи с личната си кола, закачи "ме" на компютъра, прочете грешките, откри някакъв проблем с имобилайзера, не знам как точно го отстрани, но на следващото завъртане на ключа, колата си запали.
В последствие ми препоръча да паля с другия/резервния ключ/, защото основния един път го чете, другия път не...И това всичко на една повече от разумна цена! Confusedhock:

Какво мога да кажа, освен да препоръчам Ники и Роби с две ръце на тези, които евентуално биха имали някакъв проблем./за Роби съм чел и чувал, Ники видшх какво може :lol: /
Това са хора професионалисти, с висок морал и чувство на отговорност. Tongue
Дължа почерпка и на двамата че се отзовахте, а Ники вече е моя песонален Volvo техник и ще го компенсирам с още нещо! :mrgreen:


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - moruna - 12-12-2012

Baltic Wrote:Роби, благодаря за отзовчивостта! Smile Не звъннах да се уговорим, защото изчаквах друг колега, който вчера сутринта предложи да ми направи диагностика на место за днес!

Проблемът бе решен, благодарение на колегата Ники nik_dob
Момчето дойде до в къщи с личната си кола, закачи "ме" на компютъра, прочете грешките, откри някакъв проблем с имобилайзера, не знам как точно го отстрани, но на следващото завъртане на ключа, колата си запали.
В последствие ми препоръча да паля с другия/резервния ключ/, защото основния един път го чете, другия път не...И това всичко на една повече от разумна цена! Confusedhock:

Какво мога да кажа, освен да препоръчам Ники и Роби с две ръце на тези, които евентуално биха имали някакъв проблем./за Роби съм чел и чувал, Ники видшх какво може :lol: /
Това са хора професионалисти, с висок морал и чувство на отговорност. Tongue
Дължа почерпка и на двамата че се отзовахте, а Ники вече е моя песонален Volvo техник и ще го компенсирам с още нещо! :mrgreen:
Както се казва всичко е добре когато свършва добре,браво на колегата Big Grin Big Grin Big Grin


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - biser delchev - 12-14-2012

здрасти Роби,
искам да те попитам нещо за задното окачване.
като слагах зимните гуми се оказа,че почти всички тампони на задното окачване са скъсани и е нужно да се подменят.колата е VOLVO V40 1997 г,2.0,140к.с. бензин.казаха ми ,че тампоните вървели само комплект с късите и дългите щанги.та въпроса ми е :има ли някаква разлика в задното окачване на моделите от тази година и евентуално опции за закупуване на необходимото.тук в хасково ми предлагат комплект за заден мост със всичките му железа и тампони за около 180 лв. на страна,дали е добре като цена?
благодаря предварително


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Shumantov - 12-29-2012

здравейте колеги, собственик съм от скоро на volvo s80 d5 2003 ,още от началото ми направи впечатление че колата не загрява закарах е на
майстор и смених термостат, водна помпа, ролки и ангренажен ремък
след това обслужване
колата ми въобще не загрява , а вентилатора ми работи при изключен двигател
майстора ми вдига рамене и недоумява


бихте ли ми помогнали


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - jonkata_01 - 01-04-2013

Здравей Роби, от скоро време, като загрее колата след 60-70 градуса започва едне леко прекъсване като бензинова, и се усешта в ниските обороти от 1000-2000, 2500 оборота. на студено няма ядове, сменени са филтри, масло абе всичко. Няма и грешки на дагностика ?!? колата е V70 D5 2001г.


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Nazval - 01-07-2013

Здравей Роби,
Имам проблем с С40, на което вече два пъти ми сменят зъбно колело за променливия ъгъл на фазо разпределение. Сега отново се появи същия шум и от сервиза отново искат да го сменят. Между първата и втората смяна съм минал около 25 хил км. След втората смяна съм навъртял 15000 км. Колата е обслужвана само от Мото Пфое, но явно има и нещо друго за да се появява този проблем.
Моля за съвет.