The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нека споделим кой, как си охранява дома

#11
Аз охранявам себе си, а покрай това и дома си(,когато съм си вкъщи, разбира се :mrgreen: ), с пистолет Зиг Зауер P226R 9мм ,,Пара".....
Моля се никога да не го използвам при осъществяване на защитно деяние/при самоотбрана.
Пистолетът си го нося ежедневно с резрешението за него в джоба, а когато ми се налага да влизам в съд или в публични места, където е забрането да се носи - си стои в касата ми вкъщи.Според нормативните изисквания, установени в ЗОВВПИ.
Мога да кажа, че оръжието е огромна отговорност, много нерви, докато ти разрешат да го закупиш/, ако изобщо ти се разреши/...много внимателно трябва да се борави с него.без келешлъци и простотии.
Същевременно е и голямо удоволствие, когото решиш да отидеш и да постреляш на стрелбище с него, като при това то е твоя собственост.
Същевременно е удоволствие да имаш такава добре изработена машинка и да я поддържаш.


ППППП
Завмислял съм се за СОТ вкъщи, защото преди близо 4 години софийското ми жилище го обраха, ама ............
Хубава, масивна метална врата, яки брави и молитва да не ме срещне мечка....
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#12
Ако си женен- най- добрия пазач е тъщата! Smile Това в кръга на шегата... Попринцип съм чувала, че СОТ-а е доста добър вариант, а съм забелязала, че ако имаш хубава врата (да изглежда добре и да има повече от 1 ключалка) хваща окото много повече от една обикновена ПДЧ врата. В нашия блок съседите отгоре са с най- обикновена ПДЧ врата с 1 проста ключалка- 1 път не рекоха крадците квартални да отидат там... Съседа отдолу има входна врата с дървен кант по края и 2 брави... първо му разбиха шпионката, после самата врата ( а тя си е бая голяма), но СОТ-а го спаси...
Volvo S60 2.4D 163 hp  MY 2008
Volvo V60 2.0D D5 225 hp MY 2016 Heart
Reply

#13
Ето го спасението от крадците :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=Sxu0Vcvrt...r_embedded
КАРАЙ ЖАДЕН,ОСТАВИ ЕДИН ПОЛИЦАЙ ГЛАДЕН!
Reply

#14
http://www.youtube.com/watch?v=kFau38FAR...embedded#!

Made in China...
Или защо не трябва да се ползват китайски врати. :mrgreen:
Reply

#15
Razsipnik Wrote:Аз охранявам себе си, а покрай това и дома си(,когато съм си вкъщи, разбира се :mrgreen: ), с пистолет Зиг Зауер P226R 9мм ,,Пара".....
Моля се никога да не го използвам при осъществяване на защитно деяние/при самоотбрана.
Пистолетът си го нося ежедневно с резрешението за него в джоба, а когато ми се налага да влизам в съд или в публични места, където е забрането да се носи - си стои в касата ми вкъщи.Според нормативните изисквания, установени в ЗОВВПИ.
Мога да кажа, че оръжието е огромна отговорност, много нерви, докато ти разрешат да го закупиш/, ако изобщо ти се разреши/...много внимателно трябва да се борави с него.без келешлъци и простотии.
Същевременно е и голямо удоволствие, когото решиш да отидеш и да постреляш на стрелбище с него, като при това то е твоя собственост.
Същевременно е удоволствие да имаш такава добре изработена машинка и да я поддържаш.


ППППП
Завмислял съм се за СОТ вкъщи, защото преди близо 4 години софийското ми жилище го обраха, ама ............
Хубава, масивна метална врата, яки брави и молитва да не ме срещне мечка....
И аз съм със walther PPK 9mm но много се замислям дали ще го използвам срешу човек че със нашето законодаделство затвора ти е сигурен независимо от обстоятелствата
Reply

#16
anmarinov Wrote:И аз съм със walther PPK 9mm но много се замислям дали ще го използвам срешу човек че със нашето законодаделство затвора ти е сигурен независимо от обстоятелствата

Защо да не го използваш,три предупредителни в тавана и един между очите.А може и с дръжката на пистолета,"случайно" паднал по стълбището,да разбие фейса на нападателя. :?: Idea
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#17
Kangalov Wrote:[color=#0000FF]Защо да не го използваш,три предупредителни в тавана ...:
а като иде при комшията и му протече ваната, пак при теб мизерия :evil: :o Confusedhock:
освен това в града предупредително изстрали във въздуха са забранени Wink
Reply

#18
Тя работата ще стане че пострадалия се спънал, паднал и шест пъти си ударил главата във бордюра Smile
Reply

#19
anmarinov Wrote:
Razsipnik Wrote:Аз охранявам себе си, а покрай това и дома си(,когато съм си вкъщи, разбира се :mrgreen: ), с пистолет Зиг Зауер P226R 9мм ,,Пара".....
Моля се никога да не го използвам при осъществяване на защитно деяние/при самоотбрана.
Пистолетът си го нося ежедневно с резрешението за него в джоба, а когато ми се налага да влизам в съд или в публични места, където е забрането да се носи - си стои в касата ми вкъщи.Според нормативните изисквания, установени в ЗОВВПИ.
Мога да кажа, че оръжието е огромна отговорност, много нерви, докато ти разрешат да го закупиш/, ако изобщо ти се разреши/...много внимателно трябва да се борави с него.без келешлъци и простотии.
Същевременно е и голямо удоволствие, когото решиш да отидеш и да постреляш на стрелбище с него, като при това то е твоя собственост.
Същевременно е удоволствие да имаш такава добре изработена машинка и да я поддържаш.


ППППП
Завмислял съм се за СОТ вкъщи, защото преди близо 4 години софийското ми жилище го обраха, ама ............
Хубава, масивна метална врата, яки брави и молитва да не ме срещне мечка....
И аз съм със walther PPK 9mm но много се замислям дали ще го използвам срешу човек че със нашето законодаделство затвора ти е сигурен независимо от обстоятелствата

По принцип колега си прав, защото българия е една от държанвмите, където на употребата на огнестрелно оръжие, дори и в хипотезите на чл.12 от НК(неизбежна отбрана) се гледа не добре от съда.
От значение е конктретната фактическа обстановка.....
сега не може възниква конфликт с някой, той те напада с юмруци, набива те и си тръгва, пък ти го застрелваш.Или да застреляш чавек, защото ти краде покъщината или МПС-то.
Макар, че акон не дай Боже те нападнат с огнестрелно оръжие или дори с хладно оръжие, а пък ти си с пишстолет, но нападателите са ти няколко и действат координирано(действат като група срещу теб) - това са вси обстоятелства, които имат огромно значение при преценка на фактическата обстановка на реализиция на деянието.
най-важното е- дано не ни се налаги да ползвеме тези железа за самоотбрана.


ППП Колега твоят пистолет калъбир 9х17 ,,Курц/Къс" е нали?
Ако си от София, може някога, ако си съгласен да отидем на стрелбище да си видим пищовете и колите!

Поздрави!
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#20
Kangalov Wrote:
anmarinov Wrote:И аз съм със walther PPK 9mm но много се замислям дали ще го използвам срешу човек че със нашето законодаделство затвора ти е сигурен независимо от обстоятелствата

Защо да не го използваш,три предупредителни в тавана и един между очите.А може и с дръжката на пистолета,"случайно" паднал по стълбището,да разбие фейса на нападателя. :?: Idea


Не дай Боже това да стане....изстрел в главата, особено, ако нападателя няма огнестрелно оръжие(тоест защита е явно несъответна на интензивността на нападанието) - ще бере защитаващия се големи ядове.

Изстрел в главата- много лоша индикация и много зле се гледа в съда на такова нещо, защото това е изстрел в летална зона.....Тоест стрелял си не просто, за да го спреш, а да го убиеш...
ще ти трябва наистина адски добър адвокат и доста пари за него, за да си на свобода.

Разбира се, пак се повтарям от значение са и конкретните обстоятелства по конккретен казус/дело, ако се стигене до такъв лош развой.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)