The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Странно почукване S80 2.9 2000

#11
Ако доктор Мевдо ми даде въпросният "Х" ключ(динамометричния),като дойда на язовира другата седмица и ще решим проблема.Ще нося пълно оборудване,а ти гледай да ти е зареден фотоапарата(разбирай шишето с огнената течност),че да може да покажем на колегите как се решава проблема ти. :wink:

Няма да споделяме колко вътрешно необходима смазка сме използвали,за да смашем ненаситните гърла на майсторите... Big Grin Big Grin Big Grin
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#12
И при мен има странен незнаен шум и се появява доста избирателно, но задължително при потегляне с лека скоротс. Шумът мога да опиша по следния начин едно време когато намокрех каплите на велосипеда сквуреха така когато се опитах да спра сякаш нещо стърже, но немога да разбера какво е.

Колкото до болтовете на полуоските. При мен след ремонт бяха забравили да затегнат единия и при потегляне подчукваше леко и ми излизаше грешка на АBS-а. Смениха го в МПФ и и се оправи всичко. Като цяло с тези дупки по пътя вече почвам да си мисля, че е слаба ходовата част от пред просто много често почнах да сменям части май
I Heart VOLVO
Reply

#13
Kangalov Wrote:огнената течност
Две Могилска Smile
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#14
Tisho Wrote:
prostsotadjiq Wrote:здравейте колеги и аз имам подобно прискърцване на 60-ката поне на звук е доста близко и при мен се появява при малко по-рязко потегляне само че имам чувството че го усещам само като обръщам ... и от двете страни го има .. познат монтьор ми каза че доста често в други страни махали ограничителите за завиване и от там се явявало скърцането уви и аз не съм решил проблема засега .... направи ми впечатление обаче че се появи след като сложих летните гуми преди това никога не съм го чувал .. поздрави

Предисторията на моето почукване датира от такова прискърцване каквото описваш. При една от смяната на масло в МП им казах за прискърцването и смениха въпросните болтове. Още с излизането ми от МП се появи чукането, и после на какво ли не се наслушах в различни сервизи. Big Grin

Другата седмица ще купя от въпросните болтове, които съм цитирал по-горе. Ще ги сменя и пиша какъв е резултата. :wink:

Ограничителите за завоя не ги махайте, защото са сложени с цел да се опазят "евтините" полуоски здрави. :wink:
аз нямам намерение да ги махам ама май някой швейцарец с жабарска кръв ме е изпреварил понеже по пластмасовите кори от вътрешната страна на гумите личи че гумите са опирали там и от 2-те страни дали това е проблема и къде ли мога да си намеря нови ограничителчета само МП ли е варианта :lol:
Reply

#15
Питай Ванко, той има една 60-ка на части (Just vanko 1 от раздел продава)
ДОКО също има чаркалаци за 60 и 80 ...
Който и от двамата да питаш няма да сгрешиш!
УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#16
колеги ограничителите се износват Smile струват 35 кинта в МПФ бройката и се сменят мн лесно на 2 болта са върху носача.Ако ви се чекне на канал или ви се лежи може да не сваляте и гумата ето снимка къде се намират Smile


Attached Files Thumbnail(s)
           
I Heart VOLVO
Reply

#17
lanhol Wrote:колеги ограничителите се износват Smile струват 35 кинта в МПФ бройката и се сменят мн лесно на 2 болта са върху носача.Ако ви се чекне на канал или ви се лежи може да не сваляте и гумата ето снимка къде се намират Smile
много мерси за инфото колега Smile
Reply

#18
Цирк... :roll:

Днес купих два болта от въпросните и наминах при Жоро да ги сменим.
Махнахме старите и започнахме да монтираме новите.
Монтирайки левия, се чу пук и... болта се скъса. Развихме го лесно късмет, че се държеше на резбата. Сложихме стария болт с новия гумен тампон. Оглеждайки го внимателно на скъсаното, забелязахме шупла заемаща около 2/3 от сечението на болта точно на скъсаното. Утре ще им го нося на МП да си го гледат...

Късметлия съм, нали? :roll:

Сложихме стария болт с тампона от новия.



Крайния резултат:
Почукването отпред изчезна, демек от цялата операция има успех.
Reply

#19
Честито за успеха и червена точка за МП...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#20
Колеги ,и аз имах този проблем с рязкото метално почукване при потегляне на моето С60 2004,оказа се износен семеринг между карето и главината /по-скоро счупен/.Във въпросния семеринг има пластмасова част ,която обира триенето м/у карето и главината ,защото има допустима хлабина в шлиците.В мотопфое струва около 4.50лв.,проблема е ,че трябва да се откачи шенкела от шарнира,за да може да се извади карето и да се смени семеринга.Желателно е при сглобяването да се смажат шлиците с някаква гъста грес и централния болт ,който стяга карето към главината да се смени с нов или поне да се почисти и намаже с осигурител за резби.
Volvo S60 D5 - D5244 T - 2004
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)