The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фобос или Бардолини? - От Sofgas и проблеми !

#91
Именно МАФ показва на кутията, че на двигателя не му достига мощност и да мине на по ниска предавка. Кутията следи винаги обороти и МАФ като МАФ има приоритет - ако стойностите от МАФ са извън очакваните тя започва да сменя предавки.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#92
Karlsson Wrote:Няма проблем да се направи стига софта на ГИ да го позволява и газаджията да знае какво пипа.На едно приятелче на Тойота Авенсис автомат му правеше парчета на газ при кикдаун, дали е това за което говори Жоро си нямам идея понеже не съм разпитвал но в крайна сметка я направиха след 6000 оборота да минава пак на бензин.Какъв е ГИ обаче и идея си нямам.

Е колега то ако ще минавам пак на бензин на 6000обр. И когато колата гълта гориво като ламя то защо да минавам на газ изобщо Smile.

С "новите" настройки направени ми на ГИ-то чрез софтуера и завъртането на някакъв "винт" на изпарителя. Да речем че се оправи проблема с миризмата на неизгоряла газ и то в спряло състояние.

Но пак има една спънка на 2ра между 2500-3000 обр . На високи оборити и "S" сега се държи що годе добре. Но ГИ-то направо крещи за настройки които явно момчетата не могат да направят като хората.
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#93
Това с минаването на бензин във високи обороти е направо опасно, компютъра непрекъснато се адаптира към горивото като запаметява коефициенти на корекция за аванс и време на дюзите. Когато рязко минеш от газ на бензин корекциите изчислени на газ са грешни за бензин и много вероятно колата ще върви по зле отколкото на газ докато се изчислят новите корекции което е около 10-20 сек. за корекциите във високи обороти.

Спънката на 2ра между 2500 - 3000 оборота най-вероятно е от показанията на МАФ сензора. Това е момента, в който кутията преминава от предаване на въртенето през маслото в хидротрансформатора към 'твърда връзка' (lock). Има определени условия за включване и изключване на 'lock' режим. Ако усещаш придърпване, отпускане, придърпване в тези обороти - кутията включва 'lock' и после го изключва защото не й харесват показанията на МАФ сензора.

За да стане по ясно - при автоматик ролята на съединител се изпълнява от 2 турбини, маслото задвижено от турбината въртяна от двигателя се завихря и завърта турбина вързана към скоростната кутия. При този вид предавка има загуба на мощност (около 10 %), за да се избегне тази загуба когато колата стабилно ускорява или поддържа скорост 2те турбини се свързват през твърда връзка и двигателя задвижва директно кутията. При намаляване на скоростта, спиране или неравномерно натоварване на двигателя твърдата връзка се разкача. Включването на твърдата връзка се управлява от компютъра на скоростната кутия - той следи МАФ сензора, оборотите на двигателя и скоростта. Когато показанията на МАФ сензора излязат извън норма твърдата връзка се разкача защото тя е опасна за скоростната кутия при променливо натоварване - черен път например.

Ако газовата подава смес, която прави двигателя нестабилен - нееднородна смес между цилиндрите, бедна смес, скапана дюза на ГИ и т.н. показанията на МАФ излизат от таблиците на скоростната кутия и тя се лута между програмите за включване и изключване на твърдата връзка.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#94
В крайна сметка колко км/газ минавате? В софия ?
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#95
Cavalera Wrote:Ееее, ти пък сега - трудно било. Човека ти обясни, че имало "готови карти" :mrgreen:

Колега, виждам, че с надсмешка приемаш нещата, но се разходи до ланди да ти обяснят откъде са взели и продължават да черпят данни за картите си.
Предполагам и БРЦ не "експериментират" особено.
И ако това не тизадоволи любопитството, земи си качи Омегаз на Ланди софтуера, та да видиш дали няма готови карти.
Reply

#96
Не съм казвал, че няма готови карти. :!:
Опитах се да ти обясня, че картите са за определен модел, а не за кола с VIN ххххххххх...
и след като две коли от един и същ модел имат напълно различно поведение при различните
режими на работа на двигателя - познай за коя от двете са оптимални тея "готови карти".
Мойто не е "любопитство", а наблюдения натрупани в продължение няколко годишно експериментиране с ГИ.
За насмешката си прав - но няма как по друг начин да реагирам на човек, който се опитва да ме убеди,
че оптимална горивна карта може да се постигне чрез залагане на базова такава и без донастройки в движение и че е лесно да се настрои ГИ да работи оптимално при всички режими на работа на двигателя.

П.П. не случайно използвам думата "оптимално" вместо "добре".
Reply

#97
Точно така, за всички готови карти е задължително да се "финосат" в движение към самата кола на която се имплантират, или поне да се провери дали наистина всичко е наред във всички режими, лично аз не съм фен на тези удобства, правя си винаги нови настройки.

Хубава тема стана, ама си нацелил един сервиз, за тях само легенди съм слушал...., навремето си нямаха лаптоп и настройваха със стационарен. 8-)
Сервиз за монтаж на газов инжекцион.
Reply

#98
Аз при вас щях да идвам но като ве мързи да работите Събота? И ние сме хора работим. А моляте имат си и лаптоп вече. Иначе да .. Стационарния си е там.

Както и да е. Аз за момчетата там нищо лошо нямам да кажа. Свършиха почти отлична работа. За донастройки ще се търси 3ти човек.


Те си ми казаха ако има проблеми да отида .. Но нямам излишно време в момента за хвърляне..



П.С: На мен не ми сложиха default настройки защото нещо не им паснаха хич.

П.С2: еврогас... По принцип и за вас съм чувал едни легенди Smile Но не това ме спря при избора. Просто не бачкате събота и тва си е. А колкото до лаптоп-а .. ( не че от софгас разбират от настройките си).. И не лаптопа е критерии за добър газ-сервиз Smile. Както не е лъскавия гараж Smile
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#99
Да не работиме в Събота, съботните монтажи по правило в БГ са неуспешни, всички бързат да си ходят и претупват нещата, не се ли убеди лично че не е това начина, нима не загуби десет пъти повече време и нерви от спестеното време в съботния ден, нима не беше по-лесно да оставиш колата през някой ден от седмицата след работа, и да я вземеш на другия ден след работа ?

Каква ти е равносметката на финала, нима си доволен от това което свърши, защо сметна че хаоса и мърлявщината в един сервиз могат да са продуктивни, според мен трябва да си много недоволен от себе си, преценката ти е много грешна, ако им беше задал няколко технически въпроса преди монтажа, щеше да получиш объркани и неточни отговори което можеше да бъде ясен сигнал за ниското ниво на персонала. Wink
Сервиз за монтаж на газов инжекцион.
Reply

Колеги... Въпрос!
190-200км 30л газ 15/100км .. Нормално? Паранормално?
Също на седмица сипвам 10лв бензин.
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)