The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фобос или Бардолини? - От Sofgas и проблеми !

Според мен идва малко в повече(за газта) а с бензина отгоре направо доста.Моята кола ми дава 14/100 градско със нормално каране.С 25 литра газ около 180км само градско.В резервоара винаги гледам да има бензин за над 100км(по инфоцентър).С 20 лева(за бенз) изкарвам близо месец(зимата вече е по-голям разхода).За твоя мотор който е по-малък си е доста.Брат ми е със същия мотор но с обикновено газово и му гори 15/100 газ. Wink
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

VDesign Wrote:190-200км 30л газ 15/100км .. Нормално? Паранормално?
Хич ненормално :lol:
Стига бе брат, на всичкото отгоре си автомат което в града ти сваля разхода на фона на ръчките.
Скоро както си тръгнал май ще подкопаеш първенството на Бай Шефа по разход :mrgreen:
V40 B4204S '97
Reply

Моя разход е 13-14,5л/100км газ в града и около 20лв бензин на месец. Разхода на газ ми зависи най-вече от задръствания и дали съм спокоен или карам нервно Smile А за бензина дали карам колата на къси или дълги разстояния - нали всеки път пали на бензин и така хаби доста.
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

WonderBoy Wrote:Моя разход е 13-14,5л/100км газ в града и около 20лв бензин на месец. Разхода на газ ми зависи най-вече от задръствания и дали съм спокоен или карам нервно Smile А за бензина дали карам колата на къси или дълги разстояния - нали всеки път пали на бензин и така хаби доста.
Абсолютно същия разход с Бардолинито, като обикновено е под 14л (което пак има накъде да се настройва, след смяна на бензинова помпа). При мен разходът слабо се влияе от стила на каране градско (може би заради задръстванията), но извън града съм засичал разходи от 8,2 до 11л на 100км :mrgreen:
Така че 15/100 на 1.8 мотор не е добре (въпреки че е автомат)... има място за настройка Wink
Колега VDesign, как се справя газовата с прехвърлянето от бензин на газ, когато ДВГ е студен? Аз въпреки подгравянето на дюзите, усещам силно претрисане и трябва да дърза ДВГ в обороти над 1000, иначе се опитва да угасне.
В монтажа на газовата не виждам нищо хубаво....освен частта в багажника (моята е по-добре монтирана...като цяло, а сигурно си видял темата за нея). На този изпарител, мястото му въобще не е там. Той се явява най-висока точка в охладителната система и всичко се прецаква, как ще обезвъждушиш самият изпарител... не е ясно. Маркучите на дюзите ми се виждат доста дълги...да капака ти не е рязан, но пък цялата рейка седи грозно. Иначе самите маркучи са готини - турски, но готини (българските едвам изкарват годината) Свещите направо ги подари, на някого, на когото ще му вършат работа и си вземи от МП. Карал съм газовата и с NGK, и шампиони, и с денсо, които са за този двигател....но със свещите от МП се чувства най-добре. Завиждам ти за пълначката при гърловоната на резервоара и за индикацията, колко газ имаш в бутилката Wink
Пожелавам ти след първоначалните проблеми, съпътстващи ВСЯКА новомонтирана газова....да караш стотици хиляди километри без проблем Wink
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

Колега LeecH,при преминаване от бензин на газ( при по-студено време) е нормално леко да се подаде газ защото иначе ще изгасне.При мен преминаването става след 50 градуса при студена кола и 15 сек. при загряла.При прехвърлянето се получава леко еднократно притрисане но е така.Лятото преминаването е почти без притрисане и без подаване на газ.За маркучите не знам моите каква марка са и произход но вече трета година не са мръднали.Ще видя какви са.Моя изпарител е над кутията на въздушния и нямам никакви проблеми(изпарителя и газовия клапан са един модул).    
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

Колеги при мен преминава на газ на 30* и няма никакво претрепване или ръмжене от страна на двигателя. Даже сменя на 700обр. Въобще не се разбира кога минава на газ. ЗА СЕГА! Зимата не знам как ще е.
Но когато свърши газта.. При минаването от Газ на Бензин... се губи мощност за няколко секунди 3-10?!
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

VDesign Wrote:Колеги при мен преминава на газ на 30* и няма никакво претрепване или ръмжене от страна на двигателя. Даже сменя на 700обр. ЗА СЕГА! Зимата не знам как ще е.
Я кажи каква марка ти е рейката с дюзите...че май при мен там е проблема.
ico_kosara007 - при теб редуктора е под нивото на най-високата точка в охладителната система, и все пак според мен е монтиран неправилно... трябва да е вертикален, успоредно на посоката на движение (поне така беше при изпарителите за газови уредби, които не са инжекциони, ама и за ГИ-то редуктора има мембрани...). На VDesign, редуктора също е монтиран перпендикулярно на посоката на движение...
Не съм пробвал, ама нещо се говори за ускорения, при тръгване, спиране Smile
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

BARDOLINI Това съдържа комплекта. 90% съм сигурен че е Rail. Ще проверя довечера

Обърни внимание долу последна снимка и там е монтиран по високо
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

И аз съм чувал че изпарителя трябва да се монтира по ниско ама колата си върви перфектно.Иначе като свърши газта започва да ми пищи алармичка и ако до няколко секунди не превключа ръчно на бензин,автоматично преминава без да придърпва или да има някаква загуба на мощност.Този път жабетата са надминали себе си.При всяка смяна на горивния филтър на ГИ(при мен е на 15000 км.) е хубаво да се възстановят настройките,защото с течение на времето се менят.Съответно газмена трябва да ти ги пази в компа си.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

Като ми свърши газта започва да пищи и автоматично превключва на бензин при мен. В града или при по-спокойно каране не съм усещам загуба на мощност, но извън града при изкачване с пълна кола се усети, но бе наистина за кратко.
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
3 Guest(s)