The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фобос или Бардолини? - От Sofgas и проблеми !

#41
Това с лампичките още на момента го забрави като някакъв сериозен измервателен уредSmile
Дано при теб е различно, но ще ти кажа как е при мен:
250-270км максимален пробег градско. Чак на 140-150км изгасва 4тата. В момента съм изминал 200 и светят само две...
370-390км максимален пробег извънградско. Четвъртата лампичка изгасна на 200-210км. С една лампичка обикновено изкарвам 30-40км, а последния път изкарах 70...
Когато ги попитах защо е така ми обясниха, че е заради тороидалната бутилка и че сондата не е предвидена за нея.....без коментар Smile

Тъй като поведението досега е винаги еднакво нямам проблеми - когато изгасне четвъртата лампичка, вече съм на под половината газSmile Когато остане само една трябва да заредя възможно най-скоро. Започне ли да мига - може да свърши всеки момент.

За замерването си го прави от празно до празно и не разчитай на иначе тъй готините свтлинки Wink
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#42
VDesign Wrote:Но сега .. истина или лъжа... на всеки 15литра сипват и един литър въздух под-налягане ей-така да има Smile
Това не го сванах - в смисъл отиваш на газ колонката, сипват ти 15 литра газ и после отиваш на компресора за да ти сипят и 1 литър въздух ли??? Не вярвай на тея народни фолклори дето се носят по седянките... дори и да ни лъжат предполагам че има много по-лесни начини от това.

А по отношение на 80% - това е само теоретично. В действителност бутилката се пълни докато задейства изключвателя на сондата или докато се изравнят налягането в бутилката и това на помпата на колонката.
Reply

#43
Наистина са митове и легенди това с въздуха в пропан-бутана. Просто си играят със съотношението между двете съставки и оттам и различен разход. Хайде със здраве.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#44
WonderBoy Wrote:---

А това не го знаех приятелю. Но както и да е.. лампичката мигаше когато заредих .. което и по твоята логика се води поне 99% празна. Аз като цяло ще направя едно теоретично измерване. хаха

П.С: Сега като се замисля .. И на Лексуса на бащами така става.. от 2 изведнъш почва да мига едната .. но си мислех че е някакъв бъг в системата. Ще го имам в предвид . И ако не е проектирана за тази бутилка защо ги предлагат... неосновано но явно факт..

Cavalera Wrote:---

100Y0 Wrote:---


Нямах предвид буквалния смисъл за въздуха под-налягане а за качеството на което и да е гориво в България като цяло. Това ми беше идеята.

Питах газаджията къде ми препоръчва да пълня газ .. отговора беше "Чужбина"


Интересното е че когато колата е студена двигателя се държи нормално на ниски обороти .. когато загрее .. на ниски обороти почва леко да боксува и оборотите да играят.. А вече ми го прави и на бензин но по-меко

Оборотите играят леко.. от 0-20 има едно подърпване и едно препукване.. на какво се дължи не знам все още.. Идея?


/Поздрави
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#45
yuckuJackD Wrote:Колеги нека да разбуля малко духовете около "лъженето" на колонката и "разликите" в качеството. И двeте твърдения са на база самозаблуждения!!!
Защо?
1. Напълниха ми 33 литра а бутилката ми е 32! Е не си познал, бутилката ти е с надпис 40, реално е 41-42 полезния обем(просто производителят се е презастраховал) и според нормативните изисквания клапана затваря на 80% (на някои производители дори и на 70%). Та какво се случва: знаеш си, че номано при празна бутилката като кажеш "до горе" ще влязат Х литра - да така е, но при 12 бара налягане (това е стандартното на повечето газостанции), ОБАЧЕ поради ред причини, които смятам не са от особена важност в случая, това налягане може да бъде забравено (умишлено или не) да речем на 15 бара. Тогава клапана на бутилката лопа-трака-чука и пуска още няколко литра. Така си мислите, че сте прецакани - не сте! (поне не и в 99% от случаите). Защо не сте: защото се минава на внезапни проверки и ако показанието на колонката се отклонява с повече от 1% от реалността съществува риск от запечатване на обекта. (проверяващите са склонни да си затворят очите за разлики до 2%, и да се разминеш само с предупреждение, но станат ли 2.* гориш като факла).
2. Качеството на горивата: Изказвания от типа "заредих на верига "АБВ" и ми направи разход Х, а на верига "ЩЮЯ" ми прави разход Х-2". Еми смешно е, защото газовоза минава покрай АБВ сипва половината и отива в ЩЮЯ и сипва другата половина... извод газта е еднаква! Защо се е получил този феномен обаче ще попита някой. И това си има много простичък отговор: газта която използваме в автомобилите си за гориво е пропан-бутан. Смес между пропан и бутан (малко аромати, обикновено сяра, но се само). Това което гори на практика е пропана, той няма мирис, нито цвят и затова се налага неговото ароматизиране с натрапчиви аромати за да може при евентуален теч да се улови от обонянието на човек и от датчиците по специализираните пунктове (газ-сигнализатори). Та тази смес е в определени пропорции един път и втори път крайния продукт си има относително тегло (в уроците по физика в 5-7 клас сме споменавали този термин когато сме говорили за плътност). Относителното тегло на пропан-бутана нормално е 560. Това е отправната точка, както се приема че водата кипи при 100 градуса и замръзва при 0, така е прието за пропан-бутана. Та какво се случва: В товарището при температура 15 градуса газовозът се пълни. Процесът на пълнене и смесване и ароматизиране на газта се извършва едновременно, като се следят показателите, крайния продукт да отговаря на изискванията. Това ОК, но понякога се поучава продукт с относително тегло 550, тогава говорим за "лека газ" или пък 568, аналогично "тежка". Хубаво, но това отива в резервоарите на съответния обект и след това в нашите туби. Какъв е ефекта? Когато бутилката ни е пълна с "лека газ" колата "върви" много, "рязка се" и т.н. абе направо самолет е да ама има малък пробег и когато газта свърши и дойде момента да зареждаме пак много бързичко забравяме колко готено ни е било като сме издухали този и онзи на някой светофар, а започваме да смятаме... ххх км / уу литра * 100 = **.** л/100км разход - МНОГО БЕ, аааа нееее ще заредя "ей там"! Но оттогава са минали няколко дена и "леката газ" е свършила и този път са заредили "тежка" (и на двата обекта, но ние няма как да знаем това). Зареждаме си любимия автомобил и "опарени" от последния разход си караме спокойничко. А дори и да не караме толкова спокойно и да искаме няма как да караме както преди няколко дена - не може, не върви тази кола бе, не ще, бабичка. Е да, но когато свърши бутилката и пак забравяме за всички тези подробности и повтаряме сметката ххх км/уу литра * 100 = **.** л/100км ха! ама тя сега ми гори с 2 литра по-малко! Аз ще им обадя на онея идиоти от "еди-коя-си" газостанция! Мошеници! Виж тея са коректни, хората, не лъжат.
Нито едните са ви излъгали нито другите, но ние сме българи и винаги търсим под вола теле, очаквайки някой от някъде да изкочи и да ни прецака. Та това е колеги, карайте си колите и не задълбочавайте в това дали сте заредили ГАЗ от една или друга газоколона - газта е еднаква навсякъде (в рамките на един регион). Тя идва от една и съща товарителница и се транспортира от едни и същи газовози. Например газта във североизточна България (от Варна та чак до Плевен) идва от товарището в Русе до Дунав мост. Изключение правят 1-2 вериги разполагащи със собствена база и транспорт.
Понеже поста ми е далеко от цел реклама няма да споменавам имена.
И още нещо не използвайте израза "Вкараха ми въздух" - смешно е!
Още: При празна бутилка сега в студеното време и сипване на 5 лева, не очаквайте да минете като за 5 лева... да не останете изненадани. (те са си вътре, но едва ли имате възможност да ги оползотворите на 100% тези няма и 4 литра)
Без лоши чувства.
УСПЕХ на всички
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#46
Приятелю yuckuJackD аз не го казах в този смисъл че в тази бензиностанция газта е по добра от друга. Аз въобще не говоря за газта а по-принцип за бензина/дизела. Особено за дизела в БГ като цяло. А и не правя сметки кое колко харчи мен ме интересува колата да върви и да върви добре. Иначе като всеки нормален човек си правя една равносметка горе долу кое колко ми харчи.
Но примерно колата ми харчи 12/100Соф. Знам че си харчи толкова и нямам проблем с това Smile Нито мрънкам че бензина от Еко примерно който ми го дават че на пълен резервуар ми спестява 1 литър (глупости според мен). Нито пък че на ОМВ с 12л изминавам по малко км.. Всичко е относително спрямо харченето.. Освен ако не сравняваш само на празен ход в часове.

Просто зададох този въпрос на газаджията .. къде да сипвам газ защото не съм запознат с газта и това ми върна за отговор не че ми пука Wink
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#47
Има още един начин за замерване. Сипваш няма значение от коя газ станция примерно 10литра на вече празна бутилка. Датчика в газовата ти бутилка винаги точно мери, когато налягането падне до там, че ти смени на бензин. Няма грешка поне при мен- (днес) ЕКО 5лв (баси кризата, доживях да сипа за 5лв..), 1.26лв за литър 33км градско Smile или 5/1.26 приблизително 4литра. 4/0.33=12литра на сто в София. Разбира се всеки път е различно, тъй като задръствания, климатик и др фактори могат да вдигнат разхода до 15л/100км.
Виждам, че се чудиш от къде да пълниш газ... пробвал съм всички без Лукойл. Най-добре са ЕКО и Петрол. ОМВ много хора казват, че е най-чистата на пазара, ама кел файда, след като минаваш с до 20% по-малко километри с нея.. Шел не са лоши, но пак с около 5 до 10% по-малко пробег.
Колата на дълъг път не може да се засече както трябва, защото не се зарежда от една колонка.. и помни- ако искаш нисък разход извън града караш с 70-90 без резки подавания на газ или резки спирания. Ако ти е настроена както трябва газовата трябва да видиш чудеса в разхода..
Reply

#48
След смяна и на кабелите колата върви перфектно. Странното е че други кабели са почти като нови Smile

Сет кабели 110лв от МП
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#49
Още си чакам снимките на свещите Wink !Пък обеща :mrgreen: !
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#50
Не съм забравил. Просто казах да вида марката и да я споделя.. Ама я забравих докато се кача.. Ще снимам направо
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)