The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фобос или Бардолини? - От Sofgas и проблеми !

#71
Независимо дали караш или седиш на едно място докато прехвърли от газ на бензин - колата си работи на бензин.
Колкото на по-ниска температура е настроена да прехвърля, толкова по-малко ще работи на бензин.
Ако обаче е на много ниска температура, като захладнее времето ще почне да ти прави проблеми при прехвърлянето.
Reply

#72
Така де въпроса ми предимно трябваше да бъде... Добре ли е на 40С Smile
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#73
Ще ти кажа за моята,с инфо център съм и като запаля коллата инфото винаги започва да отчита след 40 градуса(т.е. до тези градуси ги брои за студена компа на колата).При мен преминаването на газ при студена кола е след 50 градуса ежегодно.При загряла кола е след 15 сек.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#74
След 50С? Това е цяла вечност за зимно време... ?! Иначе да при загряла кола и при мен след има няма 15сек.
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#75
Ако си забелязал около 50-тина градуса колата влиза в нормални обороти около 800.Иначе палиш зимата,прехвърляш веднага на газ(около 1100 оборота) и тръгваш все едно си на смукач.Познай какъв разход ще видиш тогава.И при движение зимата по-бавно загрява колата.Всичко е от значение! Wink
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#76
Мойта в момента съм я настроил да превключва на 30* - според бордкомпютъра прехвърля на около 40*.
Зимата вдигам на 40-45* защото почва да прави мизерий при превключване, по-точно гасне.
Мойта има за настройване освен температурата на превключване: настройка на режима на прехвърляне - всички цилиндри на веднъж или един по един и през колко време, смесено подаване на гориво, когато е топла след колко време да превключи, след колко време да превключи принудително ако не е достигнала температурата и т.н.
Питай газаджийте за тези настройки - какви ги има, с какви стойности са в момента.
Чети из интернет форумите - има изписано много.

П.П. Ице тя докато не е влязла в оптимален режим, независимо дали си на газ или бензин разхода е: "Познай какъв разход ще видиш тогава"
Volvo V40 2.0, 140 h.p. 1996, ГИ PowerJet
Reply

#77
Съгласен съм Smile Мен не мърда от 1100обр/мин първите 3минути Smile После се закротва на 800.
Аз така или иначе ще мина през софгаз след като се испразни и тази бутилка да вида какъв разход ще ми даде.

За сега се държи добре колата. Е за съжаление на газ заспиват около 10кончета. Но не е болка за умиране. На бензин са ок.
Сега се чудя какъв в.филтър да сложа...
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#78
Калине точно това имах в предвид.Колега VDesign,няма такъв фиум с ГИ 10 кончета по-малко.Има лоши настройки на ГИ.Това ти е нормална(втора) горивна система със собствен компютър,инжектори и т.н.Компа на ГИ работи едновременно с бензиновия компютър.Разлика в конете се получава при обикновена ГУ при включен климатроник,нагорнище,товарене на колата и т.н.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#79
А добре че го каза Ицо Smile Не че има огромна разлика но си я има и тя е факт. И говоря конкретно когато съм в спортен режим .
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#80
Отиди да ти направят да сменя при 40градуса на водата и да ти обръща след 5сек на топла кола. Може и на 30 да го бях направил, защото има разлика в отчитането според инфо центъра и датчика на газовата с около 10тина градуса..Плюса е 20лв сипваш за месец/месец и половина лятото и пърпориш на газ. Минуса е, че мотора може да е неспокоен докато загрее до 50-55градуса. Също е неспокоен при топъл старт, но за около минутка. Поне така е при мен...
Какво значи спортен режим? Газовата или ти работи добре в целия диапазон на оборотите или не...Това са някакви дивотии за мен с тия режими.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)