The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фобос или Бардолини? - От Sofgas и проблеми !

#81
Колегата мисля че визира спортен режим на автоматика, а не на инжекциона.
metallista Wrote:Газовата или ти работи добре в целия диапазон на оборотите или не...
е тука си много в грешка. Дори това е най-трудно постижимо.
Reply

#82
Спортния режим на ГИ е толкова спортен че да не заспиш.Грубо казано но е така.При ГИ спортния режим не е нищо повече от това че се позволява да се гонят по-горните граници на ламбдата в сравнение с нормалния.Самата идея на ГИ е такава че гъза си да съдере някой не може да постигне режим "спорт" на конвенционалната газова където като се развие тройника и колата полудява в сравнение с бензин защото се пренебрегва контрола на сондата.Е и разхода скача и се приближава като цена на 2/3 от това да караш на бензин но пък и вървенето няма равно.Правил съм си експеримент да развия тройника до толкова че да не падне болта и ... еми няма такова вървене и ... мииии и разход газ 16/100 :lol:
V40 B4204S '97
Reply

#83
Колеги не говоря за спортен режим на ГИ-то а за "S" mode of the car . Сега не знам до колко го има при ръчните но при автоматиците е често срещан режим който се държи доста добре между другото от 40 до 120км/ч и 140+
Та за това говоря . И да истината е че направо горивото си изтича през аспуха но това е друг въпрос Smile.
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#84
Cavalera Wrote:Колегата мисля че визира спортен режим на автоматика, а не на инжекциона.
metallista Wrote:Газовата или ти работи добре в целия диапазон на оборотите или не...
е тука си много в грешка. Дори това е най-трудно постижимо.

И защо да е така? Какво му е трудното като има готови карти за почти всички коли? Или си избрал добра марка ГИ или се оставяш на някой пишман да ти го настройва.
Reply

#85
VDesign Wrote:Колеги не говоря за спортен режим на ГИ-то а за "S" mode of the car . Сега не знам до колко го има при ръчните но при автоматиците е често срещан режим който се държи доста добре между другото от 40 до 120км/ч и 140+
Та за това говоря . И да истината е че направо горивото си изтича през аспуха но това е друг въпрос Smile.


S е режим само на скоростната кутия - контролера на двигателя идея си няма за него. По някой форуми твърдят, че 'обогатява' сместа, но не е вярно за Волво с Aisin Warner кутии.

На диагностика през компютъра на двигателя излизат състоянията на скоростната кутия - двигателя различава само 2 - неутрална и директна. S е състояние което не стига до двигателя.

Тънкият момент при газова на автоматик е kick down. При kick down двигателя залепва на 6500 оборота, а кутията си гласи предавките така, че да не паднат оборотите. Малко е трудно да се настрои газовата хем да храни 6500 оборота, хем да бъде икономична и в ниски обороти да не смърди на неизгоряла газ.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#86
Ееее, ти пък сега - трудно било. Човека ти обясни, че имало "готови карти" :mrgreen:
Reply

#87
Що бе хора...
При КикДаун никой не ти мисли за разход, показанията на ламбда сондите се игнорират и т.н.
Това го има и при мен на B62946 - ръчна кутия, при натиснат педал до долу двигателя влиза в такъв режим - "налива с кофите" гориво и не й дреме че видиш ли едни 20-30% от него си е заминало отзад през кюнеца...

Какъв е проблема, че нещо не можах да хвана?
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#88
При 'kickdown' бензина се налива с максималният дебит на дюзите, през останалото време не е така. Скоростната кутия очаква двигателя да седи на 6500 оборота и определени показания от МАФ сензора. Ако показанията се разминават кутията ще се ебава с предавките в опит да компенсира - представи си докато изпреварваш скоростната кутия да смени 4 пъти предавка. Има и по лошия вариант след kickdown кутията да влезе в 'limp' режим заради насрани показания на МАФа.

Малко са газовите уредби, който съм виждал да са настроени хем да са икономични, хем да издържат 10-20 секунди на 6500 оборота.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#89
Няма проблем да се направи стига софта на ГИ да го позволява и газаджията да знае какво пипа.На едно приятелче на Тойота Авенсис автомат му правеше парчета на газ при кикдаун, дали е това за което говори Жоро си нямам идея понеже не съм разпитвал но в крайна сметка я направиха след 6000 оборота да минава пак на бензин.Какъв е ГИ обаче и идея си нямам.
V40 B4204S '97
Reply

#90
Вярно! Просто не знаех че кутията чака от МАФ-а сигнали или по-точно мислех, че и тях ги игнорира.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)