The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Шум при незагрял 940 2,4Тди

#11
Ето ви и от мен един подобен казус:
Волво С40 -98 г. Рено двигател -90 к.с.
Протече ми нафтовата помпа, измих двигателя за да установим къде е теча. След измиването се появи шум /тракане/ при обороти само от 1500-2000 когато е студена колата, и то при движение, на място Тракането го няма Целия този филм се случва Август месец. Оправих помпата шумът намаля. В момента при застудяването шумът сутрин е невъобразим, колата пали от раз без проблеми, шумът съществува само при движение на колата. Когато загрее ту го има ту го няма, когато тя си реши. Като изключа ел. клапана който е до помпата шумът дори и при празен ход е още по силен, включвам я двигателя утихна. Още едно пояснение скъсах през този период /след ремонта на помпата/ агренаж, --Няма никъкви поръжения по двигателя. Иначе колата върви като бясна. Разходът е повече от Супер.

Някой ако му идва някъква идея съм готов да експериментирам или да приема мнение по въпроса, или да помогнете с майстор в Пловдив по проблема.
Reply

#12
Привет, колега! На мене това ми прилича на проблем вътре в помпата. Центробежният регулатор на аванса ти най-вероятно е с променени характеристики и може би и блокира на моменти. Лошото е, че помпата е усложнена и има електронни и електромеханични компоненти, които го управляват и е трудно да се каже, кой компонент причинява проблема. Има вероятност при миенето на двигателя да е влязла вода в електрониката и нещо да е повредила. Ще ти трябва добър помпаджия, т.к това е деликатна работа. Не мога да ти препоръчам, никого, за съжаление, още по-малко в Пловдив.
Дано някой от форума може да помогне.
Volvo 945 D24TIC
Reply

#13
Благодаря за инфото, нямам си идея --както вече казах след като измех двигателя колата отиде на помпаджия " Смея да твърдя че е доста добър в Карлово се намира" за да оправи теча на нафта от помпата. Незнам вече прави си каквото си иска и когато си поиска. ювъв вторник ще ходя в бившият сервиз на Ауди и ще пиша какво е положението. Ако някой има идеи може да ги обсъдим иначе.
Reply

#14
Да ви дам инфо дотук какво се случи. Проблема с тракането се реши--оказа се Умната дюза, смениха я и всичко се оправи. Нооооо сега пък се появи проблем с задържане на оборотите високи. Ако карам на 5 с 80 км колата се усеща как придърпва, при освобождаване от скорост оборотите остават високи а не падат. Продължават да се борят сега с този проблем.
Reply

#15
Крайният резултат -- Сменена дюза и пълно почистване на горивната система--всички проблеми с колата се решиха за скромната сума от 200лв. Сервиза горещо го препоръчвам --ако някой го интересува на ЛС
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)