The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Турбиниран или атмосферен двигател?

#31
Ясно, благодаря за бързите отговори :!:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#32
Попринцип от доста години карам турбо двигатели, понеже ми доставят удоволствие.До сега не познавам човек, който да е сменял турбина.Става дума за коли които са на 200 000 - 300 000 "реални" километра.Мен ме радват турботата понеже когато ти трябва мощност от 2000 оборота изведнъж се изтрелваш.Относно чиповете.Много зависи как се кара.Да може да ти свали с 1 литър примерно разхора, но същото време ако караш като идиот може да го вдигне с доста и да скапе мотора.

Ето едно кличте разлика на еквивалентни мотори , бензин атмосверка и дизел турбо [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nUxJLDZ4uyQ[/youtube]
Volvo V70 2002 D5

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.demirev.net">http://www.demirev.net</a><!-- m -->
web designer & developer
Reply

#33
momcho00 Wrote:ПП:Един с мерцедес Е230 ми каза че си е чипосал колата , направил я 200 коня , и му паднал разхода..паднах от смех.
Не е невъзможно, ако двигателя му е бил слаб за това купе, с по-мощен двигател е напълно възможно да ти падне разхода. Пасат двойка с двигател 1,8 90к.с. харчи повече от двулитров агрегат с 115 к.с.-факт!

There is no place like 127.0.0.1
Reply

#34
Мисля че 2.3 не е малък за това купе..при положение че имам и други приятели с подобни коли които са си правили чип и им се е увеличил разхода..пък незнам за него ..лъже ли не лъже ли.. послъгва ми се струва.. Big Grin
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#35
shadow88 Wrote:Попринцип от доста години карам турбо двигатели, понеже ми доставят удоволствие.До сега не познавам човек, който да е сменял турбина.Става дума за коли които са на 200 000 - 300 000 "реални" километра.Мен ме радват турботата понеже когато ти трябва мощност от 2000 оборота изведнъж се изтрелваш.Относно чиповете.Много зависи как се кара.Да може да ти свали с 1 литър примерно разхора, но същото време ако караш като идиот може да го вдигне с доста и да скапе мотора.
..

Да, и аз не съм чувал, особено ако са с водно охлаждане.. Моята кола е на почти 300 хил. км. и турбото си е ок..

momcho00 Wrote:Мисля че 2.3 не е малък за това купе..при положение че имам и други приятели с подобни коли които са си правили чип и им се е увеличил разхода..пък незнам за него ..лъже ли не лъже ли.. послъгва ми се струва.. Big Grin
2.3 атмосферен ли е този мотор? Щото ако е, аз не вярвам да е 200 коня, дори и на вала да са, само от чип. То тоя чип е някакъв златен направо. Не че не може да се изкарат 200 коня от атмосферен мотор, но чипа е последното нещо което ще допринесе за тази мощност. Преди чипа ми идва на ум сериозно портната глава, валове и колектори. Поне..

За разхода.. Добър чип може да свали малко разхода на нормално каране = лек круиз по магистралата с 110-120. Все пак оптимизирано горивоподаване и опънат аванс. Но надупена в обороти, тогава когато изкарваш повишената мощност - там няма как да е по-нисък.. Тя мощността не идва от въздуха..

А добър чип е относително понятие. Може би купен от реномиран тунер донякъде ще е ок.
Но идеален/универсален чип няма. Има само ако отидеш да ти настроят компютъра да дино
за конкретно твоя мотор срещу една гора пари..
Повечето чипове за турбо автомобили са само с увеличен лимит на налягането и леко обогатена карта на горивото. Нищо повече. При атмосферките ще е супер ако е барнат аванса и ограничителя на обороти,
ама май с това се изчерпва всичко и най-много да спечелиш 5-10 виртуални коня
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#36
NASKO1973 Wrote:
momcho00 Wrote:ПП:Един с мерцедес Е230 ми каза че си е чипосал колата , направил я 200 коня , и му паднал разхода..паднах от смех.
Не е невъзможно, ако двигателя му е бил слаб за това купе, с по-мощен двигател е напълно възможно да ти падне разхода. Пасат двойка с двигател 1,8 90к.с. харчи повече от двулитров агрегат с 115 к.с.-факт!

То това може да е от факта че 1.8 е моно ижекцион с по-примитивен компютър и да държи по-богата смес. Аз 2 години карах такъв пасат и си е пъргав за купето, може да не е бърза кола, но не се чуства като слаб мотор..
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#37
momcho00 Wrote:Мисля че 2.3 не е малък за това купе..при положение че имам и други приятели с подобни коли които са си правили чип и им се е увеличил разхода..пък незнам за него ..лъже ли не лъже ли.. послъгва ми се струва.. Big Grin
Quote:2.3 атмосферен ли е този мотор? Щото ако е, аз не вярвам да е 200 коня, дори и на вала да са, само от чип. То тоя чип е някакъв златен направо. Не че не може да се изкарат 200 коня от атмосферен мотор, но чипа е последното нещо което ще допринесе за тази мощност. Преди чипа ми идва на ум сериозно портната глава, валове и колектори. Поне..

За разхода.. Добър чип може да свали малко разхода на нормално каране = лек круиз по магистралата с 110-120. Все пак оптимизирано горивоподаване и опънат аванс. Но надупена в обороти, тогава когато изкарваш повишената мощност - там няма как да е по-нисък.. Тя мощността не идва от въздуха..
А добър чип е относително понятие. Може би купен от реномиран тунер донякъде ще е ок.
Но идеален/универсален чип няма. Има само ако отидеш да ти настроят компютъра да дино
за конкретно твоя мотор срещу една гора пари..Повечето чипове за турбо автомобили са само с увеличен лимит на налягането и леко обогатена карта на горивото. Нищо повече. При атмосферките ще е супер ако е барнат аванса и ограничителя на обороти,
ама май с това се изчерпва всичко и най-много да спечелиш 5-10 виртуални коня
Атмосверка е..фабричен е 150 коня.На мене ми беше отдавна ясно че послъгва защото съм двигателист..доколкото нормалното каране..той не я кара нормално..все в обороти..така че.. Big Grin Big Grin
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)