The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
С60 нов двигател

#31
Karlsson Wrote:И кое ще й продадеш на части?Това са сравнително нови коли, не са толкова масови и не се трошат толкова.
Купуваш си само двигателя без нищо по него, абсолютно обезкостен и се прехвърля на твоята кола.Какво толкова страшно има?Нито ще се пипа по електроники нито нищо.Какво страшно има?Явно още в България не могат да се отърсят повечето хора от страха на смяна на мотор.Двигателя е резервна част, отива на скраб и се слага следващия като се сменя талона на колата.
Най-страшното нещо на една кола е да "тръгне" купето, тогава няма оправяне.Винаги ще ръждясва, заварките не са ясно колко са здрави и т.н. Мотора се вади и се качва другия, при положение че няма да се прави ремонт отнема един ден.Още по-готиното е че тогава е момента да се смени ангренаж без да си вреш ръцете някъде където ще се чудиш как да ги заклещиш.
Смяната на мотор с друг обезкостен е като да се смени резервна гума.
Действай и не си вкарвай излишни емоции.
Благодаря колега. Остава въпроса, откъде да намеря читав двигател Smile
Reply

#32
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.avtomorgasimeonov.com/-">http://www.avtomorgasimeonov.com/-</a><!-- m -->опитай там.АЗ съм пазарувал от там и ми направи впечатление че момчето вкарва доста запазени волва от Англия за части.Доколкото го разбрах приема и поръчки.
Reply

#33
rzm Wrote:Благодаря колега. Остава въпроса, откъде да намеря читав двигател Smile
Разбери какъв точно ти е мотора и опитай с Google, излизат разни резултати
Назад ти бях дал линк към мотор в UK...
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#34
За UK е опция ама ще е кофти ако не е наред после а от тук може да се разбереш с продавача какво ще правите ако нещо не е в час.А и ако си вземеш мотор примерно от ударено такова Волво което е бракувано без проблеми може да си набавиш всички документи които в КАТ могат да си изсмучат от пръстите.
Това е голямата тъпотия, какво толкова е важен двигателя в БГ акъла ми не стига че чак вече едва ли не те гледат като престъпник в КАТ :roll: Дали е мотора на колата, мотора на чистачките или мотора на вентилатора на парното е все едно, просто двигателя е голям, тежък и сложен като гори бензин а не хаби ток.Агрегат с много движещи се и натоварени части които могат да дефектират.Заради няколко цифри набити на блока вече давай да му се кланяме.Ако беше толкова криминална част и да се следи щяха да го заварят за купето и така няма крадене.За това е направен на болтове защото се смята че може да думне.Цялата тежест се носи от набития номер на едно парче ламарина която е част от купето защото купето е важно, купето е самата кола а не едно парче алуминий със стоманени части в него.За това и тенекията на която са набити номерата на купето е заварена и се гледа дали не е рязано и да е заварявано с цел подмяна самоличността на колата.
Като се сменя мотор се сменя талон, регистрация, от там разправии със застрахователи и прегледи.Какво общо има тъпия мотор със застраховката на колата и с регистрационния номер?Супер тъпа процедура.Като смениш мотора в КАТ просто ти издават нов голям талон с номера на новия двигател и се преключва.Дали ще ми блокира мотора или скоростната кутия е все едно, дори една автоматична кутия е по-сложна, прецизна и скъпа от мотора.Ми да ми я пишат нея в големия талон.Тъпаци.
V40 B4204S '97
Reply

#35
Zahariev Wrote:Здравей колега,
Някакъв такъв ли е мотора?
Това било за скоростна кутия :oops:
Иначе има символичен риск с ebay, опиращ само до възможни загуби от разходи за връщане на стоката. Според европейските закони които са валидни за покупка от интернет, при неточно описание или скрити дефекти, продавача връща сумата за продукта + транспорта. Освен това ако продавача не върне парите го осъждаш за няколко дни и PayPal ти връща парите, а после си търси парите + разходите + глоба от минимално 1 200 евра от продавача. Това е достатъчно да се избегнат разни опити за измама. Приятел от Китай, разказа, че там има страшно много осъдени и ефективно излежаващи присъдите си в затвор китайци за заблуда и измама в ebay..
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#36
аз знам един двигател но е от с80 и незнам дали е същия,пак е бензин,но колата е автомат
volvo s80 2.5 tdi 140hp-2000g.
Всяка идиотска постъпка си има философско обяснение!
Reply

#37
дефо Wrote:аз знам един двигател но е от с80 и незнам дали е същия,пак е бензин,но колата е автомат
Би трябвало да е същия - 2.4 атмосферен?
Reply

#38
продава се за 1000 лв. от частно лице,момчето е много точно аз купих някои неща от него и мисля че можеш и да се спазариш,но е от кола автоматик
volvo s80 2.5 tdi 140hp-2000g.
Всяка идиотска постъпка си има философско обяснение!
Reply

#39
дефо Wrote:продава се за 1000 лв. от частно лице,момчето е много точно аз купих някои неща от него и мисля че можеш и да се спазариш,но е от кола автоматик
Ако е от автоматик значи, че не може да се сложи на кола с ръчна?
Reply

#40
rzm Wrote:
дефо Wrote:продава се за 1000 лв. от частно лице,момчето е много точно аз купих някои неща от него и мисля че можеш и да се спазариш,но е от кола автоматик
Ако е от автоматик значи, че не може да се сложи на кола с ръчна?
Ей сега, ако ми обясниш защо не може направо ще ме върнеш в първи клас!!! Само трябва да сложиш маховика и съединителя(ако е добър) от твоя мотор и си готов!!!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)