The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "rar" - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Trying to access array offset on value of type null - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "rar" - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Trying to access array offset on value of type null - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
850 ГИ или обикновена?

#41
Относно конвенционалната газова уредба на 850 - ми перфектно си работи мотора,евтина е ,лесна за поддръжка,а и в далечната 1996 година ,когато е произведена колата това е било най-авангардното решение( имам в предвид ламбда конрол .Моят е Landi Renzo A1).
Иначе газаджиите си свършиха работата.Настроиха системата спрямо изгорелите газове ,че и пари не ми взеха. Промяна в разхода обаче нямаше.Проблема се реши след като смених въздушния филтър.Сега разхода ми е около 12,6 средно (градско и извънградско ) с климатик и малко офроуд до вилата.Останаха още два проблема-трудно пълнене на бутилката и гаснене по инерция.Първият вероятно се дължи на заял клапан в евросондата,та ще трябва да я сваля и да го раздвижа.Вторият се появи след като подмених неработещото моторче на ламбда-контрола.На него решението е да съединя задната част на изпарителя (чрез тръбичка за вакуум) с входящия колектор за да изравня наляганията от двете страни на мембраната.Има и лесен вариант -махане на въздуховода преди филтъра или пък да набутам в него я парцал ,я кофичка от кафе за да огранича достъпа на въздух ,но това са решения от компетенцията на "професионалистите" ,които не ми се струват много интелигентни.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://forums.turbobricks.com">http://forums.turbobricks.com</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.k-jet.org">http://www.k-jet.org</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://forum.svenska200klubben.se">http://forum.svenska200klubben.se</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.svenska85x70klubben.se/forum/">http://www.svenska85x70klubben.se/forum/</a><!-- m -->
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.matthewsvolvosite.com">www.matthewsvolvosite.com</a><!-- w -->
Reply

#42
На предната ми кола проблема беше решен като оригиналния въздуховод който взема въздух отпред през решетката го свалиха и използваха еднин гофриран въздуховод.Единия му край беше към въздушния филтър а другия го насочиха навътре към двигателния отсек за да не взема студен въздух при движение.Така я карах три години без да ми е гаснала при движение по инерция.Този метод отговаря на твоя план 2, малко е спартански но е ефикасен и евтин.По-добър е от парцал и кофа от кафе.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#43
Такааааа, сложиха ми газовата и ми звъннаха да ходя да си взимам колата. Отивам аз правя пробно кръгче и всичко точно на газ върви перфектно, но нещо стана на бензин като запаля и гасне.....Мъчиха се момчетата там изчистиха дросела и откачиха емотора (нз дали така се казва това което прекъсва дюзите) и колата си заработи перфектно. Закачиха емулатора и пак почна същата работа....Момчето вика ако искате си ходете ние ще я мъчим да видим какво е да не е дефектен емулатора нещо и ще ти звъннем като е готова....Така за сега все още не ми е готова колата. Стискайте палци всичко да е наред и да успеят да я направят :?
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#44
Сложиха газовата и всичко е ок докато колата е студена. Като загрее започват проблемите. Примерно карам и като я пусна по инерция държи 1500 оборота и не спадат докато не спра. Друг проблем е когато я карам бавно или паркирам, като включи перка започва едно шашкане на оборотите и падат на 500 и държи така докато не подам газ. Светва ми също така и ламбда сондата и като проверя грешките които ми показва те са 2-3-2 и 5-1-2.
DTC information MFI 2–3–2 and 2–2–1
Condition
The MFI module receives information fromHO2S if the air/fuel mixture is too lean in the idling range (2–3–2) or in the part–load range (2–2–1). In this case, the HO2S signal will usually be less than 0.5 V.The MFI module short term fuel trim compensates for this by enriching the mixture so to maintain a value of l = 1. Deviation of the short term fuel trim mid–setting from its normal value will be compensated by the long term fuel trim. Enrichment by the long term almost to a maximum (upper limit) will be interpreted as abnormal and the DTC will be recorded.
Substitute value
None.
Possible source
-Open–circuit in HO2S heater supply or signal lead.
-HO2S heater signal lead short–circuited to ground or supply.
-Faulty HO2S.
-Contact resistance and oxidation in HO2S connector.
-Faulty MAF sensor.
-Low fuel pressure.
-Air leakage.
-Incorrect sensor signals.
Fault symptom[s]
-May cause high fuel consumption.
-May cause impaired performance.
и
DTC information MFI 5–1–2
Condition
The short term fuel trim value is a measure of degree to which the injection period in the basic MFI module program must be varied to ensure that the engine is supplied with the optimum air/fuel mixture. This optimum mixture corresponds to a value of λ = 1. If the engine is running rich, the short term fuel trim will reduce the injection period to restore the optimum mixture. A DTC will be recorded if the engine runs so rich that the short term fuel trim reaches its lower limit and remains there for 166 seconds.
Substitute value
None.
Possible source
-HO2S signal lead short–circuited to ground.
-HO2S faulty.
-Contact resistance and oxidation in MAF sensor connector.
-MAF sensor faulty.
Fault symptom[s]
-Fault may cause high fuel consumption and driving problems.
Газаджиите казаха, че имам прецакан регулатор на налягането на бензина и е много възможно от него да е проблема.
Някакви идеи имате ли от какво може да е?
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#45
Предварително се извинявам за това, което ще напиша по- долу!
На газаджийте не им е крив регулатора ами им е прецакано нещо в главите!
За тези две грешки съм сигурен, че причината е липса на емулатор на ламбда сондата.
Казваш, че имат подозрения към емулатора за инжекторите- значи имаш. Такъв и да няма освен грешка друго май няма какво да и стане на колата.
Докато липсата на такъв за ламбда сондата ще оака всички адаптационни стойности в паметта на компа. Тези адаптационни стойности са long term fuel trim и short term fuel trim. А за да се получат те компа гледа какво пее/не Кидика/а ламбда сондата. А на газ газта си тече а компа се мъчи на регулира нещо дето и той не знае, а и няма как да го направи.
Накарай ги да ти сложат емулатор за проба и я пробвайте как е.
Reply

#46
Току що си спестих 250 лв. от смяна регулатора на налягането, като се оказа че не регулатора не държи вакум, а маркуча към него. Смених го и сега си прави вакум. Не съм карал колата, но от 1-2 паления пак почнаха да играят оборотите и явно наистина трябва ламбда симулатор, а аз не видях да имам сложен такъв. Сега ще звъня на газаджиите и ще говоря с тях да видим какво ще кажат. :roll:
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#47
Сложиха ламбда симулатор и старите грешки изчезнаха, но се появи нова грешка и колата работи по същия начин.
Новата грешка е 2-1-2
Condition
The DTC is recorded if the HO2S signal does not vary from its mid–value (0.45–0.46 V) within 3 minutes after the engine temperature has exceeded 80 °C (175 °F).
Substitute value
The integrator is set to mid–range and the fuel trim function is inhibited.
Possible source
-Open–circuit in signal lead.
-Faulty HO2S heater.
-Faulty HO2S.
Fault symptom[s]
Fuel consumption may be high.
До колкото разбрах от грешката средната стойност трябва да бъде 0.45-0.46 V, а той мери симулатора и каза, че давал от 0 до 1 V. Само че там нямах Vadis за да го проверя, а го видях чак сега като се прибрах. Въпросът ми е дали съм разбрал правилно грешката и дали е от това според вас? В петък имам пак записан час сутринта да я мъчат пак. Ще се радвам на всякакви идеи защото човека почва да се отказва и вика и в петък ако не стане явно ще трябва газов инжекцион, а аз нямам пари за такъв.
Благодаря предварително за отговорите!
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#48
Да не би да са объркали положението на превключвателя на емулатора?
Според Ауто датата сигналът трябва да се мени от 0.1волта до 0.9волта. На студен двигател/респективно студена ламбда сонда 0.4волта/ всичко това е мерено преди симулатора.
Обикновено има две позиции: за моноинжекциони и стандартен. На теб ти трябва стандартен. Огледай кутията на симулатора и виж къде е този превключвател.
За да знаеш в кое положение трябва да е ти е необходима документацията за симулатора. Обикновено в сервизите не я дават/мизерници са/ за да не би после сам да се оправяш, и те да изтърват 10-20лв за всяко ходене от теб.
Друго за което се сещам е да са прекъснали нещо по веригата на нагревателя на сондата. Компа сигурно следи от колко време е запален двигателя и след като той загрее ако компа не види сигнал от сондата, който да се мени в горните граници пак ще запише грешка.
Според Ауто датата грешката ти 212 е heated oxygen sensor/HO2S/- Wiring, heating inoperative, MAF sensor, HO2S
Ако имаш документацията провери все пак. Ако не кажи какво пише на кутията на симулатора и ще се опитаме да намерим нещо.
Все пак опитай преди да ходиш при тях пак. Първо изчисти грешките а после, превключи на другата позиция и покарай колата за да видиш дали пак ще запише грешка. Ако не стане просто връщаш превключвателя на старото положение.
Остава варианта и да са оплескали нещо по кабелите на симулатора/грешен кабел или лоша връзка/. Сигналния кабел на кислородния датчик е черния. Ел връзките се правят със запояване и изолиране с термосвиваем шлаух/така пише в дебелите книги и в ръководствата за монтаж на АГУ от самите производители/. Последен вариант е дистанционно да борим проблема.
Reply

#49
Ами КОЛЕГИ..аз от близо 2 месеца и малко съм горд собственик на Волво В40 2.0 бензин ! Да ви кажа карах го около 2 месеца на бензин, минах 2000 км, от които 1500 градско и видях, че на бензин не се издържа, реших да слагам ГИ ! Така отидох поразпитах и се реших да сложа ! Излезна ми 850 лв. от момчетата, които ми го монтираха съм много доволен - относно работата им, а от колата като вървене и разход, още по-доволен !
Минах около 140-150 км., от които 100 градско, като преди това я бях напълнил на маx и след тия километри ми събра 15 лв. като цената на газта беше 1.14 Smile Моят съвет е да почакаш, спести парички, слагай си направо ГИ и си спести излишните разправяници и така нататък.
Reply

#50
Колега на лабда симулатора няма никакъв превключвател.
Ето ти няколко снимки да го погледнеш.

.rar   Lambda.rar (Size: 6.17 MB / Downloads: 425)

.rar   Drugi.rar (Size: 2.5 MB / Downloads: 396)
Най-интересното е че колата няма проблеми като е студена. Върви на газ супер, но като загрее и почне да включва перката тогава започват всичките проблеми.
Утре ще ходя в сервиза на моя приятел да меря токовете да видя да не би да ми прави някакъв проблем токовете.
Колкото до газовия инжекцион за моя двигател е 1200лв най-евтиния......Тя колата струва толкова. :roll:
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)