The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Прекъсване Волво В40 1.8 115к.с бензин/газ

#11
Лично мнение : трябва доктор газаджия , а не фелдшер :? . Щом на бензин няма проблем, проблема е в монтажа или настройката на газовото. Та нека "майсторите" си свършат работата. Това "леко изпукване отзад..." както описваш ми намирисва на не добре регулирано предварение на запалването в резултат на което част от газовата смес се възпламенява в изходящите колектори. ТОВА НЕ Е добре :!: ДА СЕ ПРОВЕРИ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО :!: . Извинете , че се увлякох Big Grin , но ми е писнало от газаджии Confusedhock: :mrgreen:
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#12
:!: За свещите ти писах, да си вземеш от Мотото оригинални или в по-лошия случай да са NJK-BCPR...ET.., всички други не стават.Смени си кабелите и си готов! И след това посещение при газмен ако имаш проблем. Иначе си е даване пари на вятъра!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#13
ОК, ще сменя и кабелите, но това което не ми е ясно е, че колата си работи на бензин без проблем, само на газ ми прави мизерии.
Reply

#14
И при мен беше подобен проблем - усещаше се само на газ. Направи ми го преди около година и половина - сменях филтри - никакъв ефект, смених свещите (бяха на 20хил.) и нещата се оправиха. Година по-късно същата работа. Отидох при един познат газаджия, който е с Лагуна с двигател на Волво, обясних му проблема, а той ми изкара 4 свещи , 4 кабела и две бубини и каза: "сменяй". Първо смених свещите - прекъсва, после смених бубините - прекъсва, смених кабелите - оправи се. Върнах моите свещи и бубини и реших да връщам кабелите един по един да хвана от кой точно е. Да ама не - смених ги и четирите и продължи да си работи без проблем. Писна ми да ги сменям и хвърлих неговите кабели в багажника и тръгнах. Вечерта пак същия проблем - на първата спирка и смяна на кабелите за 2 минути.
На другия ден в Мотопфое - нови кабели и вече не се занимавам с глупости.
Reply

#15
Вече не мога да си обясня какво става, паля сутринта и тръгвам за работа, карам на бензин за да нямам проблеми, реших да мина на газ и...... чудо колата си върви екстра, няма прекъсване, няма нищо.Цедих я доста по Цариградско, играх си нарочно от много ниски до високи обороти и си бачка нормално.Между другото, вечерта ми свърши газта и сложих 15-тина литра, та тая сутрин тръгнах с новата газ.
Има ли вариант да е от калпава газ ???
Reply

#16
не
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#17
Quote:ОК, ще сменя и кабелите, но това което не ми е ясно е, че колата си работи на бензин без проблем, само на газ ми прави мизерии.

Колко често си чувал,че на газ искрата е друга,запалването също. Big Grin
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#18
За съжаление бяхте прави, пак прекъсва, тия дни сменям всичко и ще видим Sad((
Reply

#19
А дали не е от калпава рейка на газта???
Последно време доста хора са изпищели от тях. Виж по другите форуми колко има с рейк на Рейл, които дори на 10-20хил км. започват да правят мизерии.
Отделно има и доста ментаци.
Та като се разцентрова рейката стават такива мизерии: прекъсва, работи на ПХ като трактор, гасне и всичко друго в този ред на мисли.
Възможно е и от запалването да е все пак.
Както по- горе ти казаха требе ДОКТОР не фелдшер, за който първият и последн обвиняем е запалването.
Reply

#20
За предпочитане е първо да се обслужи електрическата система на колата(като става въпрос за газ-особено), кабели и свещи и евентуално ако има проблем след това да се търси майстор.Иначи си е даване на излишни кинти :!: .
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)