The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
D5 - с какво гориво/добавки го караме през зимата

#31
Yankov Wrote:За динамиката, не знам дали въобще ще се усети разлика.
За пушенето, аз също гледам за пушеци, въпреки че сипах бездимно масло, което преди това тествах на скутера ми.
В интерес на истината, пробвах 3 вида бездимни 2Т масла на скутера, преди да ги сипя в "казана". За мое учудване, само едно масло не пушеше грам - това за моторната резачка (оригинално на Хускварна, уж шведско). Не знам обаче теста колко ми е обективен, защото не знам с какъв вискозитет е маслото за моторната резачка. Както и да е...тествах го на скутера, впечатли ме, ама не посмях да го сипя на волвака.
Ще видим времето какво ще покаже, но първите впечатления са доста приятни.
Явка, при теб ако вземе да пуши, трябва да ходиш при Роби в МП :lol:
Моторите с DPF не пушат когато работят нормално Wink
Стефчо купува еФтини масла, няма DPF и дава много газ, затова му пуши колата :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#32
Dodo 155 Wrote:...Стефчо купува еФтини масла, няма DPF и дава много газ, затова му пуши колата :mrgreen:
Ясно Big Grin
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#33
Това с маслото не е ли нож с две остриета? Защото маслото при изгаряне и отделя сажди и дали няма да образуват налепи по турбината, а и са ми казвали, че горенето на масло е пагубно за катализатора.
Reply

#34
Nedelchev_1 Wrote:Това с маслото не е ли нож с две остриета? Защото маслото при изгаряне и отделя сажди и дали няма да образуват налепи по турбината, а и са ми казвали, че горенето на масло е пагубно за катализатора.
A не е ли пагубно за помпата и дюзите да няма смазване?
Има бездимно 2Т масло, колега Wink Отделно колите с DPF се карат с low-saps масла, защото и чисто нов двигател също гори масло, макар и малко, а то гори без сажди - ashless Wink
Мотоциклетите също имат катализатори ...
BG VOLVO Member #00409
Reply

#35
Аз като човек който винаги е карал бензинки, а сега се кефя на едно XC90 D5 2007, така и НЕ разбрах, трябва ли да се сипва нещо в нафтата или не?
Тук чета за някакви добавки, които някой си сипва.... по колко? Какви?
Задължително ли е целогодишно или само през зимата?
Аз навъртях 2000км и още нищо освен чист дизел от Шел, Лукойл и Еко не съм сипвал!
Някой да ме открехне, моля!

P.S. В ръководството на шведите за джипа пише да не се сипва нищо освен нафта.......?
Reply

#36
velev71 Wrote:P.S. В ръководството на шведите за джипа пише да не се сипва нищо освен нафта.......?


Това е най-добрия възможен съвет, но масло 2т или добавка против замръзване зимно време не пречи, но всеки сам решава какво да си слага в колата!
Volvo For life!
Reply

#37
velev71 Wrote:P.S. В ръководството на шведите за джипа пише да не се сипва нищо освен нафта.......?

То в ръководството на шведите пише и маслото на автоматичната трансмисия да не се сменя НИКОГА, щото било LIFETIME. Ама ако не го направиш на около 80 000 км (поне), кутията ражда малки кутийки на 150 000 км. И като ги питаш що така, те ти казват в прав текст - колата е разчетена да върви безпроблемно 150 000 км, тоест това е нейния LIFE. След тва всеки да се оправя както знае.
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#38
Carburettor Wrote:
velev71 Wrote:P.S. В ръководството на шведите за джипа пише да не се сипва нищо освен нафта.......?

То в ръководството на шведите пише и маслото на автоматичната трансмисия да не се сменя НИКОГА, щото било LIFETIME. Ама ако не го направиш на около 80 000 км (поне), кутията ражда малки кутийки на 150 000 км. И като ги питаш що така, те ти казват в прав текст - колата е разчетена да върви безпроблемно 150 000 км, тоест това е нейния LIFE. След тва всеки да се оправя както знае.


Едното няма нищо общо с другото, няма как несравними са нещата!
Volvo For life!
Reply

#39
JMI Wrote:
Carburettor Wrote:
velev71 Wrote:P.S. В ръководството на шведите за джипа пише да не се сипва нищо освен нафта.......?

То в ръководството на шведите пише и маслото на автоматичната трансмисия да не се сменя НИКОГА, щото било LIFETIME. Ама ако не го направиш на около 80 000 км (поне), кутията ражда малки кутийки на 150 000 км. И като ги питаш що така, те ти казват в прав текст - колата е разчетена да върви безпроблемно 150 000 км, тоест това е нейния LIFE. След тва всеки да се оправя както знае.


Едното няма нищо общо с другото, няма как несравними са нещата!

Напротив, точно това е идеята на консуматорското общество. Удължавайки живота на стоките (чрез добавяне на масло към нафтата или чрез смяна на маслото на автоматичната кутия) ние прецакваме производителите, които искат да си купуваме нова кола на всеки 3-4 години (максимум). Заложения живот в съвременните автомобили е около 150 000 километра - това индиректно си го приднават всички производители.

През март бях на представяне на новите мотори на Опел във Франкфурт. И там показаха разрези на новите 1,6 бензин и дизел, чисто нови, ама гледам, че ангренажната верига разположена отзад, при трансмисията. И го питам инженера - що така? Ми щото така се пестяло тегло, мотора бил по-тих, по-компактен. и т.н. Окей, но какво правим, когато трябва да се смени обтегач, успокоител или верига? Налага се да се сваля мотора? Дълга и широка. И оня вика: веригата не се сменя, тя е лайфтайм. И какво разбирате под лайфтайм? Ами 150 000 км. И аз само му казах, че колите на толкова идват в България, и то по километраж.

През 2007 година на щанда на Мерцедес в Женева по време на прес-дните се заговорих с Дитер Цече, баш шефа, от лаф на лаф го попитах коя според него е най-голямата грешна на фирмата през последните години. И знаеш ли кво ми каза тоя мускатак дългуч: "Най-голямата ни грешка са W123/W124. защото показахме, че можем да правим вечни автомобили, и клиентите го очакват от нас. А ние от това само губим. Затова вече "залагаме живот" в колите си. Но не повече от 200 000 км."
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#40
Така е, но хората, създават автомобили за пазар, където наистина почти всеки може да си смени колата на 150к километра! Помисли ако на година караш по 20000км, това са около 7 години! Те на запад така или иначе хората си ги сменят колите като станат на тези години! България никога не е била апетитен пазар и няма да бъде, така че риска си остава у хората решили да си купят такова возило! Нали се сещаш, че когато джоба ти е плитък има Дачия, Лада, които сравнени с Мерцедес струват много по- малко и са доста достъпни като цени нови!

Другата хипотеза, която противоречи изцяло на това, което ти казваш, е че повечето производители печелят основно и предимно от продажба на части и ремонти! Ако те направят нещо, което практически не се подменя или не подлежи на разглобяване, то тогава си прицакват собствения бизнес и печлби!

Отново каззвам, тук представителите продават колите с минимални надценки, а парите идват от ремонти и части! В България и обърканите представи за бизнес, колите се продават с невероятни надценки и после почти никой сервиз не обслужва колите които е продал, след като са извън гаранция! Естествено, резултата е много малко продадени нови автомобили!
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)