The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какво правите когато ви пречат да изпреварите?

#51
Не трябва да се пречи като се опитват да те изпреварват, създаване на рискове не само за теб и тоя дето те изпреварва но и за всички останали участници в движението. Принципно в 99% от случаите пътувам със семейството и детето и минимизирам рисковете до минимум, гледам да си сдържам нервите доколкото ми е по силите. Идиотите на пътя няма да свършат, просто си карайте спокойно пускайте рацерите напред и си живейте живота.
Reply

#52
Какво правя?! ... прелитам! :mrgreen: :lol:

Последният път, когато един Мерцедес R-class ми попречи се удари се в задната ми дясна вежда, смачка си калника и бронята, но ударът бе поет главно от джантата, която след автомивка й падна скапаната немска боя, останала от "удара". Други щети нямам :lol:
Не се гордея, но кучката ме засече, наби ми рязко спирачки когато й светнах и след това ... нямам спомен 1 мин. какво се е случило - главата ми се напълни с кръв, очите ми почерняха и ... направих глупост, но поне вече тая свиня няма да се прави на мутреса :lol:

btw ... снимката е от началното ускорение, при превключване на втора си идват нещата наред :mrgreen:

   


Attached Files Thumbnail(s)
   
BG VOLVO Member #00409
Reply

#53
Dodo 155 Wrote:Какво правя?! ... прелитам! :mrgreen: :lol:

Последният път, когато един Мерцедес R-class ми попречи се удари се в задната ми дясна вежда, смачка си калника и бронята, но ударът бе поет главно от джантата, която след автомивка й падна скапаната немска боя, останала от "удара". Други щети нямам :lol:
Не се гордея, но кучката ме засече, наби ми рязко спирачки когато й светнах и след това ... нямам спомен 1 мин. какво се е случило - главата ми се напълни с кръв, очите ми почерняха и ... направих глупост, но поне вече тая свиня няма да се прави на мутреса :lol:

btw ... снимката е от началното ускорение, при превключване на втора си идват нещата наред :mrgreen:

[ATTACHMENT NOT FOUND]


Колко ти е максималната, защото на моето старо Гарминче съм засичал до около 500км в час! :lol:
Volvo For life!
Reply

#54
JMI Wrote:Колко ти е максималната, защото на моето старо Гарминче съм засичал до около 500км в час! :lol:
Данчо,
Това е само при потегляне, в градски цикъл :mrgreen: :lol:
Не знам дали е признак за скорошно "умиране", но този ГАРМИН ми служи много вярно вече 6 год. и не искам да се разделям с него.
Новите имат някакви предупреждения за скорост, дрънчат нон-стоп ... това е от старата школа Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#55
Dodo 155 Wrote:btw ... снимката е от началното ускорение, при превключване на втора си идват нещата наред :mrgreen:

[ATTACHMENT NOT FOUND]

Престарали сте се малко с тунинга на мотора. :mrgreen:
Reply

#56
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:Колко ти е максималната, защото на моето старо Гарминче съм засичал до около 500км в час! :lol:
Данчо,
Това е само при потегляне, в градски цикъл :mrgreen: :lol:
Не знам дали е признак за скорошно "умиране", но този ГАРМИН ми служи много вярно вече 6 год. и не искам да се разделям с него.
Новите имат някакви предупреждения за скорост, дрънчат нон-стоп ... това е от старата школа Wink

При мен опоменатата скорост се получи в самолета при излитане, посто съм си натиснал апликацията на гармина. По това време ползвах Гарминфон! Smile

Би трябвало ако се преинсталира при теб проблема да изчезне. Пледполагам е излишно да питам дали си купуваш картите или ги смъкваш от нета.
Volvo For life!
Reply

#57
Предполагам, че и при Влади е било в момент на излитане. Още 4-5 такива Волва и ще пенсионираме старите Миг-ове Big Grin.
Reply

#58
Аз имах два такива случая. И двата в Швеция.
Единия на път от Jinkoping za Gbg. Пътят минава от две ленти в една и пак в две. около 10 вечерта, няма трафик, аз карам камион около 40т. и пред мен кола лека. в едната лента кара с 80, и като стана две и се наема да го изпреваря с камиона вдига на 95 и така цял час. По-големи идиоти от шведите не съм виждал. Ако можех да го хвана щеше да му счупя главата.
Другият път беше пак с камиона, само че празен и се връщам от Orebro, И онзи пак не ми дава да го изпреваря и ми къса нервите. След около 15 мин. се обади на ченгетата. Т. е се оплаква от мен. Така предполагах, защото го видях да говори по телефона.
И след още 15, когато беше се махнал към някое село, и аз се бях успокоил, едни ченгета спряли камион и нам мен ми светна червената лампа. И второто ченге не махна с палка направо маха и двете ръце нагоре надолу.
Спрях, и не можах да затворя компютъра, че гледах ТВ. Той много ядосан, което е рядко изключение за тах, опита да отвори вратата, която беше заключена, и дойде от моята страна, лявата. Аз отключих дясната врата и го поканих.
Той седна в камиона. Питах го защо е изнервен и казах да се успокои.
Той не беше подготвен да говори на английски, но бързо включи. Обясних му, че онзи идиот, който се е оплакал от мен, не ми позволи да го изпреваря и с това създава опасност на пътя.
Ченгето изведнъж се успокои, каза, че онзи наистина е идиот и си замина.
Reply

#59
:lol: :lol: Big Grin
Reply

#60
и аз искам тук да споделя една многооо стара случка...
стара, стара... колко да е стара, отпреди десетина години... :lol:
карам си 760GLE-то по пътя Добрич-Варна с кеф...
настигам някакво Hundai Pony, давам мигач изнасям се да го изпреваря,
изравняваме се рамо до рамо и нашия човек газ до ламарината и леко избяга напред в дясната лента.
Викам си Ок, прибирам се зад него, без да си махам крака от газта...
ама и двамата вече сме газ до ламарината и караме колкото ни вървят колите един зад друг на една кола разстояние в дясната лента...
караме, караме, караме и настигаме някакъв джиБ...
и двамата се изнасяме и го изпреварваме сякаш сме закачени с въже един за друг,
а кракът ми направо е изтръпнал да натискам газта, може и да е хлътнало нещо под педала...
човека с джиБ-а ни пусна съвсем колегиално и двамата, после си подаде ляв мигач, изнесе се,
мина край нас все едно сме спрели и се изгуби в далечината... та такива работи...

най-важното е човек да остане спокоен и хладнокръвен,
никакво ядосване и нерви,
няма защо да наказваме себе си заради действията на другите 8-)
Infiniti Q60 Cabrio 320hp
Infiniti EX37 GT Premium 320hp eх
Volvo XC90 2.5T 210hp ex
Volvo 760GLE 2.4TD 105hp ex
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)