The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Още ли има ентусиасти да зареждат на ОМВ?!

#11
Доста време се чудех дали да пиша или не. Честно да си кажа темата ми прилича на лош пи-ар и ще обясня защо. Задавам си няколко въпроса:
1/ Кой ще е този човек, който доброволно ще си плати 10 литра, за които е сигурен, че няма къде да събере.
2/ При такава ситуация, ако е вярна, защо не е направено замерване на колонката - нямат право да откажат;
3/ Защо не е подаден сигнал в комисията за защита на потребителите?
4/Да не говорим, че и колонката не ми прилича на колонка на ОМВ, но за това не мога да бъда 100% сигурна.
Лошо ми изглежда тема, в която вярваме сляпо, без да помислим.
Всъщност - да, възможно е и да е вярно, но не си ли го заслужаваме, щом не можем да си отвоюваме коректността - още повече, че вече има работещи органи, които с малко повечко побутване с остен, вършат работа.
Ние-семейството рядко зареждаме на ОМВ - посещаваме я от време на време, защото близо до вкъщи нямаме Лукойл, т.е. не се опитвам да правя реклама на ОМВ. Но имам колега, който сподели, че зарежда само там и само пълно-пълно. Редовно засичал разхода си и е 100% убеден, че проблем с количеството е нямал.

Останете си със здраве и по-малко ядове по бензиностанциите желая!
Just a single word... VOLVO

V40  1.8i   1998   115кс 
V70  2.4T  2004  200кс
Reply

#12
tsvetljak Wrote:Доста време се чудех дали да пиша или не. Честно да си кажа темата ми прилича на лош пи-ар и ще обясня защо. Задавам си няколко въпроса:
1/ Кой ще е този човек, който доброволно ще си плати 10 литра, за които е сигурен, че няма къде да събере.
2/ При такава ситуация, ако е вярна, защо не е направено замерване на колонката - нямат право да откажат;
3/ Защо не е подаден сигнал в комисията за защита на потребителите?
4/Да не говорим, че и колонката не ми прилича на колонка на ОМВ, но за това не мога да бъда 100% сигурна.
Лошо ми изглежда тема, в която вярваме сляпо, без да помислим.
Всъщност - да, възможно е и да е вярно, но не си ли го заслужаваме, щом не можем да си отвоюваме коректността - още повече, че вече има работещи органи, които с малко повечко побутване с остен, вършат работа.
Ние-семейството рядко зареждаме на ОМВ - посещаваме я от време на време, защото близо до вкъщи нямаме Лукойл, т.е. не се опитвам да правя реклама на ОМВ. Но имам колега, който сподели, че зарежда само там и само пълно-пълно. Редовно засичал разхода си и е 100% убеден, че проблем с количеството е нямал.

Останете си със здраве и по-малко ядове по бензиностанциите желая!
Здравей колежке,
Не е лош или евтин Пи-Ар, а самата истина.
Снимката е направена от мой бивш колега, който случайно е спрял да зарежда и при създалата се суматоха е разбрал какво се случва ... после е снимал. Много добре познавам тази бензиностация, намира се на 300м от нас и съм зареждал веднъж преди доста години ... но не повторих заради съмнение в количеството Smile
Отделно имам много отдавна информация как законно се лъже са по тези големи вериги Wink
Нали сама се сещаш, че промяната на накои стойности в програмата става с натискане на 1-2 бутона, така че когато дойдат от въпросната комисия, всичко ще бъде редовно Wink
И последно - свидетели сме как над 5 месеца едни нагли плазмодии са окупирали властта и няма сила или институция, която да ги свали ... а ти си мислиш, че някой ще напише акт на ОМВ :lol: Нали не се заблуждаваш сама, че всичко е законно в този бизнес с петролни продукти? Wink
Но да не политизираме въпроса излишно - случката е факт, има доказателства ... чакам да стане -15 и да се появят темите "Заредих на ХХХ и ми замръзна нафтата" :lol:

btw... "Новите" горива на ШЕЛ не са "Forza", a "Nitro" ... внимавайте да не стопите буталата :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#13
Явно не съм достатъчно запозната. Благодаря за примерите! Воалла за чуждите инвеститори в милата ни родина... Предлагам направо да отворим тема " С какво ме излъгаха днес..." За съжаление май свикнахме да ни лъжат.
Just a single word... VOLVO

V40  1.8i   1998   115кс 
V70  2.4T  2004  200кс
Reply

#14
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=1&t=769">http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=1&t=769</a><!-- m -->

Вчера докато търсех подобни неща за измами и т.н. се натъкнах на горната тема. Не се ангажирам до колко е вярна и дали са писали дървени философи в нея,но има странни неща.Там твърдят (май на 5 -та и 6-та страница),че резервоарите са повече,отколкото производителя е дал...
То е ясно,че си ни цакат тука яко,но пък не се знае и колата с какви резерви разполага Smile Със стария ми Нисан Примера съм ходил да зареждам 60л(толкова е резервоара) от туба,а още не беше светнала лампата в нея,значи да е имало 5-6л и си ги събра всичките(разбира се с яко разклащане)...

Дано човека да ги осъди,ама знаем си все пак глупавата държава...
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#15
Това е въпрос на личен избр, а Влади е много прав за плазмодиите окопирали власта и наистина, никой не е в състояние да ги свали!
Volvo For life!
Reply

#16
tsvetljak Wrote:Явно не съм достатъчно запозната. Благодаря за примерите! Воалла за чуждите инвеститори в милата ни родина... Предлагам направо да отворим тема " С какво ме излъгаха днес..." За съжаление май свикнахме да ни лъжат.
Всички лъжат!!! Това е така, защото законите не ги ловят!
Иначе въпросът е да се зарежда там, където лъжат най-малко и продават нормални за БГ горива Wink
Ако те излъжат 2л. на 80л., няма да се усъмниш, но като те "одерат" 20% ... тогава заслужават да им се дразне клечката :mrgreen:
И по времето на Бай Тошо ни "цакаха с топла бира", но го правеха много умно и никой не се усещаше ... а сега са нагли и арогантни!!!
btw ... горивата са най-малкият проблем. Замислете са за авточасти, масла и т.н.?! Ако те излъжат с 10л. няма да умреш, но ако ти продадат спирачки или окачване менте ... може и да не разбереш какво точно си купил :evil:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#17
Ами... и по бай Тошово време е било така и сега е така, с разликата, че тогава хората неможеха да си отварят устата много, много, защото можеше да им се случи нещо, въпреки че някои все пак близваха от меда. Сега пък можеш да я отваряш колкото си искаш, но няма кой да те чуе! А тези цакачи от времето на "Тато" сега са синчетата им и те продължават да цакат,така че кутретата им са по-дебели от бащините им бедра :evil:

А западните инвеститори, както се оказва не са толкова западни, а са си направо първокласни руски мафиоти с български марионетки, представящи ги по-места. Малкото истински западни ивеститори, са толкова незаинтересовани от бизнеса в Бг в централните си офиси предвид нищожните печалбитеот България, че няй- вероятно, затова и не си дават зор продуктите им да са на нужното ниво.

Те пък ОМВ една велика западна компания…….Странно защо не ги виждам от Австрия (от където идват) на запад! Също така много е интересно, защо големите в играта като BP, Еsso, Total …..не се интересуват от милата ни родина, много просто не е достатъчно апетитно тук и се се наместват разни треторазрядни компании като Австрийците. Така е с градинските центове, супермаркетите и доста други неща, но смятам да спра до тук, защото на всички им се изясни картинката предполагам, а и доста се разпрострях! Wink

Съжалявам за бъзо скалъпения си политизиран анализ на ситуацията в България, но така ги виждам аз нещата.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#18
JMI Wrote:Те пък ОМВ една велика западна компания…….Странно защо не ги виждам от Австрия (от където идват) на запад! Също така много е интересно, защо големите в играта като BP, Еsso, Total …..не се интересуват от милата ни родина, много просто не е достатъчно апетитно тук и се се наместват разни треторазрядни компании като Австрийците. Така е с градинските центове, супермаркетите и доста други неща, но смятам да спра до тук, защото на всички им се изясни картинката предполагам, а и доста се разпрострях! Wink
Данчо, в това се убедих когато ми направи впечатление, че в съседна Гърция няма ОМВ, а ШЕЛ са рядкост. Масовите са АВИН, Пензойл и т.н. Защо не си направят представителства в БГ, все пак се съседи? Поради същата причина, която накара ЕКО да спре да инвестира и остана с настоящите си обекти. Същото е с местна компания на друга съседка - РОМПЕТРОЛ. В Румъния е една от големите вериги, но тук - спряха на едно положение. Отговорът е много елементарен - нелоялна конкурекция от страна на великите ОМВ, ЛукОйл, ШЕЛ ... Направили са си картел и диктуват цените, а държавата е сляпа, т.е. залепили са й тонове пари в/у очите и постоянно го правят, за да обират народа!!!
Това е жалката картинка - червените пари се връщат под формата на "инвестиции", за да ни ограбят още веднъж, защото и те бяха наши - на народа!!! Сега с тях ни обират отново, и отново ...
BG VOLVO Member #00409
Reply

#19
Ако се порови човек в форума ще намери разказа ми как от София до Варна отидох с един резервоар бензин(80л) зареден от ОМВ...
В София пълня и тръгвам - в Варна - свети лампа за гориво. Confusedhock:
Колата не върви, мотора се сърди... От тогава ги заобикалям като чумави.

Като цяло ОМВ май само в БГ е на такова дереже. В Унгария и Австрия всичко си е наред. И горивата са им читави даже.
А в Австрия си има ОМВ, но там не е като в БГ бензиностанциите им да са повече от хранителните магазини. Wink
Reply

#20
Проблема не е от ОМВ, а от мизерното заплащане, поради което всеки търси начин да тури някой лев допълнително в джоба. Едно време, преди да има камери по бензиностанциите, се краднеше от бензиновозите - и то яко. Сега този номер не минава и го отнася умният и кротък клиент.
Мога да изброя няколко петролски бензиностанции, на които са ми доказвали,че резервоара ми е гумен и мога да сипвам в него колкото си искам.
Обикновен простосмъртен с клубна карта.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)