The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Още ли има ентусиасти да зареждат на ОМВ?!

#21
Tisho Wrote:Ако се порови човек в форума ще намери разказа ми как от София до Варна отидох с един резервоар бензин(80л) зареден от ОМВ...
В София пълня и тръгвам - в Варна - свети лампа за гориво. Confusedhock:
Колата не върви, мотора се сърди... От тогава ги заобикалям като чумави.

Като цяло ОМВ май само в БГ е на такова дереже. В Унгария и Австрия всичко си е наред. И горивата са им читави даже.
А в Австрия си има ОМВ, но там не е като в БГ бензиностанциите им да са повече от хранителните магазини. Wink
Тишо, всички се "развалят" когато дойдат в БГ, защото парите им са над закона Wink
ОМВ, ШЕЛ и т.н. продават хубаво гориво, но извън пределите на милата ни родина.
В Сърбия горивото също не е много за предпочитане.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#22
profyt Wrote:Проблема не е от ОМВ, а от мизерното заплащане, поради което всеки търси начин да тури някой лев допълнително в джоба. Едно време, преди да има камери по бензиностанциите, се краднеше от бензиновозите - и то яко. Сега този номер не минава и го отнася умният и кротък клиент.
Мога да изброя няколко петролски бензиностанции, на които са ми доказвали,че резервоара ми е гумен и мога да сипвам в него колкото си искам.
Да, но като не им стигат парите, тогава да си търсят друга работа Smile
Ако всеки си каже така ... сме за изразвняване :lol:
И да те допълня за едно време - крадяха от бензиновоза и от колонката, но с мярка! Бензинът го кръщаваха със спирт, който купуваха за жълти стотинки и затова никой нямаше проблем с вървенето Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#23
Dodo 155 Wrote:Да, но като не им стигат парите, тогава да си търсят друга работа Smile
Ако всеки си каже така ... сме за изразвняване :lol:

Не ги оправдавам, разбира се! Не е редно да се краде от когото и да било.

Dodo 155 Wrote:И да те допълня за едно време - крадяха от бензиновоза и от колонката, но с мярка!

Това ми напомня вица за пияницата, дето пиел с мярка - като падне под масата и спира. Кой колкото може - такава им беше мярката. :mrgreen:
Обикновен простосмъртен с клубна карта.
Reply

#24
profyt Wrote:
Dodo 155 Wrote:И да те допълня за едно време - крадяха от бензиновоза и от колонката, но с мярка!

Това ми напомня вица за пияницата, дето пиел с мярка - като падне под масата и спира. Кой колкото може - такава им беше мярката. :mrgreen:
Big Grin :lol: Бях го забравил този виц :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#25
от вчера, нашата фирма смени бензиностанцията, досега бяхме на шел, вече на omv, и предвид факта че това ми е най близката бензиностанция омв до офиса, и винаги зареждам празно -пълно, и знам колко км минавам с един резервоар, бързо ще ги хвана дали правят шменти на въпросната бензиностанция.( всяка седмица по един резервоар)
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#26
stefi_pavlov Wrote:от вчера, нашата фирма смени бензиностанцията, досега бяхме на шел, вече на omv, и предвид факта че това ми е най близката бензиностанция омв до офиса, и винаги зареждам празно -пълно, и знам колко км минавам с един резервоар, бързо ще ги хвана дали правят шменти на въпросната бензиностанция.( всяка седмица по един резервоар)
Стефчо, да напомня една друга стара приказка "От трън, та на глог!" :mrgreen: :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#27
Dodo 155 Wrote:
stefi_pavlov Wrote:от вчера, нашата фирма смени бензиностанцията, досега бяхме на шел, вече на omv, и предвид факта че това ми е най близката бензиностанция омв до офиса, и винаги зареждам празно -пълно, и знам колко км минавам с един резервоар, бързо ще ги хвана дали правят шменти на въпросната бензиностанция.( всяка седмица по един резервоар)
Стефчо, да напомня една друга стара приказка "От трън, та на глог!" :mrgreen: :lol:
точно :lol:
в случая обаче нали не го плащам аз :lol: :lol:
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#28
stefi_pavlov Wrote:от вчера, нашата фирма смени бензиностанцията, досега бяхме на шел, вече на omv, и предвид факта че това ми е най близката бензиностанция омв до офиса, и винаги зареждам празно -пълно, и знам колко км минавам с един резервоар, бързо ще ги хвана дали правят шменти на въпросната бензиностанция.( всяка седмица по един резервоар)
Абе то аз ги хващам, че ме лъжат, но няма как да го докажа!
Понеже зареждаме с карти от Петрол( Транскард), се поинтересувах каква е процедурата при съмнение за измама. На вратата на всяка петролска бензиностанция има телефон на регионалния мениджър. Обаждате му се и искате да изпрати екип от метрологията. Чакате - колко? - докато дойдат. Извършват замерване на колонката и ако се докаже, че не мери вярно се прави протокол и ... не знам какво става по-нататък. Ако обаче се окаже, че с колонката всичко е наред, заплащате 40 лв. за измерването.И те така ! Понеже не съм наясно с механизма на манипулиране на колонката и очаквам докато дойдат да я измерят всичко вече да и е на ред, не съм се запъвал, защото хем време ще загубя, хем в крайна сметка ще олекна с още 40 лв. Просто излъжатли ме на някоя бензиностанция, повече не зареждам там.
Имам обаче познати в ПетролТехника и съм с намерение да разпитам от къде аджеба се въвежда околната температура и ще съм по-добре подготвен къде и как да ги дебна.

stefi_pavlov Wrote:........
в случая обаче нали не го плащам аз :lol: :lol:


А ако ти излезе преразход в края на месеца - примерно 40 л. - какво правите тогаз? :mrgreen:
Обикновен простосмъртен с клубна карта.
Reply

#29
Нищо чудно все пак ние им показваме как може да е краде и по този начин сами се прецакваме, щото при нас законите са само лист, докато в другите държави там няма тинтири минтири с законите ..
Reply

#30
В 99% от случаите зареждам на ОМВ, сега колко ме лъжат си нямам идея, малко като крокодилите го карам, една бензиностанция, едни познати хора там, едно количество. Ако са рекли да ме "оправят" то дали е Еко, Ромпетрол, Лукойл Шел или Петро, то все тая. Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)