The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Още ли има ентусиасти да зареждат на ОМВ?!

#31
Tака е прав си Smile
Reply

#32
Незнам каква вина точно имат OMV след като всички станций са на франчайз и си ги работят българчета!
S80 D5244T 163hp - 2006г. ръчна скоростна кутия
Reply

#33
Slavy Wrote:Незнам каква вина точно имат OMV след като всички станций са на франчайз и си ги работят българчета!


Имаш право! Ако са франчайз, то наистина тогава всичко е ясно, как се случва и от къде идва! Те Австрийците могат на книга да държат контрол, но реално по- места какво се случва надали им е много ясно. Проверки най- вероятно правят, но веднъж годишно и там предполагам всеки би се напънал за проврката!

Нещо по-важно, всички бензиностанции зареждат от Нефтохим/Лукойл, така че който, каквото и да разправя това е монопола и горивата навсякъде са едни и същи в държавата, на която и бензиностанция да отидеш! Друг е въпроса дали колонките на различните вериги отчитат правилно! Wink

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#34
JMI Wrote:
Slavy Wrote:Незнам каква вина точно имат OMV след като всички станций са на франчайз и си ги работят българчета!


Имаш право! Ако са франчайз, то наистина тогава всичко е ясно, как се случва и от къде идва! Те Австрийците могат на книга да държат контрол, но реално по- места какво се случва надали им е много ясно. Проверки най- вероятно правят, но веднъж годишно и там предполагам всеки би се напънал за проврката!

Нещо по-важно, всички бензиностанции зареждат от Нефтохим/Лукойл, така че който, каквото и да разправя това е монопола и горивата навсякъде са едни и същи в държавата, на която и бензиностанция да отидеш! Друг е въпроса дали колонките на различните вериги отчитат правилно! Wink

Поздрави
Да, всички са франчайз и затова са оставили всеки да се оправя както намери за добре ... и всеки си прави каквото иска :lol:
Колкото до горивата, закупувани от ЛукОйл - ОМВ, ШЕЛ, Еко и Ромпетрол внасят. Има свободен пазар и официални данни, че ЛукОйл осигурява малко над 60% от необходимото гориво за страната, а останалото е внос. Не забравяйте, че ЛукОйл произвежда керосин, горива за държавата, както и имат износ!
Така че внасят се горива на поразия, какви и с какво качество само Господ може да ти каже, а после какво се случва по бензиностанциите - само можем да гадаем :mrgreen:
Само обектите на ЛукОйл (около 20% са франчайз) и тези на Петрол, зареждат 100% от рафинерията.
Остават "no name" бензиностанциите, които зареждат от където им падне - рафинерията, внос.
Проблемът на горивата в БГ идва от две неща - това, че някои се правят на химици и искат да накарат водата или нещо друго да гори като гориво, а други на математици, които продават 1л=800мл :mrgreen: :lol:
Понеже споменавате за лабораторни тестове и т.н., наистина ли вярвате, че в БГ ще ви кажат нещо различно от "Отговаря на необходимия стандарт."? Ако наистина е така, то вие сте големи оптимисти :lol: :lol: :lol: По-добре вземете гориво от България и го тествайте в Германия, Англия и т.н., ако искате да направите нещо Idea Само да не се окаже, че ще откриете нов елемент :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ако все пак някой направите тестовете в нормална държава, нека БГ горивата да бъдат проверени за две неща - какво е цетановото/октановото число (хубаво е и бензин да се изследва, че там може да се окажат нещата дори по-зле от нафтата) и какво съдържа горивото, като състав Idea
Готов съм да участвам във финансирането на този опит, за да докажа на наивните, че двигателят с вътрешно горене е направен да работи с гориво, а не смес от разни лайна, както и това, че заплащаме почти същата цена за течност (тук стандартът на живот го пропускам) каквато хората в Европа заплащат за ГОРИВО!

Ако подобен тест бъде осъществен, ще разберете защо двигателите и др. компоненти по колата издържат много повече, защо разходът е по-нисък и най-важното - какво заплащаме срещу 1,35 евро/литър (примерна цена) :?:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#35
JMI Wrote:Нещо по-важно, всички бензиностанции зареждат от Нефтохим/Лукойл, така че който, каквото и да разправя това е монопола и горивата навсякъде са едни и същи в държавата, на която и бензиностанция да отидеш! Друг е въпроса дали колонките на различните вериги отчитат правилно! Wink

Поздрави
Данчо, проблемът е не в монопола, а в картела! В Гърция (пресен пример) цената на горивото се различава близо 35% по различни обекти, докато тук е еднаква навсякъде :lol: :mrgreen:
За какъв монопол на доставчик говорим, като търговеците на дребно дирижират пазара? :mrgreen:
Сега недей да вярваш, че ще ги хванат и осъдят, както правят навън! Всяко едно правителство хвърля прах в очите на хората с подобни "акции", а после не намират достатъчно категорични факти :lol:
Керванът си върви, кучето си лае ...
BG VOLVO Member #00409
Reply

#36
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:Нещо по-важно, всички бензиностанции зареждат от Нефтохим/Лукойл, така че който, каквото и да разправя това е монопола и горивата навсякъде са едни и същи в държавата, на която и бензиностанция да отидеш! Друг е въпроса дали колонките на различните вериги отчитат правилно! Wink

Поздрави
Данчо, проблемът е не в монопола, а в картела! В Гърция (пресен пример) цената на горивото се различава близо 35% по различни обекти, докато тук е еднаква навсякъде :lol: :mrgreen:
За какъв монопол на доставчик говорим, като търговеците на дребно дирижират пазара? :mrgreen:
Сега недей да вярваш, че ще ги хванат и осъдят, както правят навън! Всяко едно правителство хвърля прах в очите на хората с подобни "акции", а после не намират достатъчно категорични факти :lol:
Керванът си върви, кучето си лае ...

Така, аз съм съгласен с това, което казваш! Нека съберем проби от България, ще документираме всичко и ще му дадем официялен вид! Пращаш ми ги тук и аз ще ги занеса в независима лаборатория тук в Англия. Доказваме, че в България се продават големи л…а, правим медиен фурор и после съдим! Така се прави държава и по- важното, дава се пример на народа, как да постъпва и да не забравят хората, че и те са градивна частица на това общество, а не призраци и сенки отцеляващи в държава, някъде в Източна Европа!

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#37
Спам:
Или просто правите това на бензиностанцията следващия път като ви излъжат http://mnogozle.com/video20268_indiq-otv...udara.html
:lol:
Сега сериозно....това с пращането на проби е добра идея, но едва ли ще има ефект (примерно могат да кажат, че сте манипулирали пробите), но това не значи, че не трябва да се опита де! Аз съм ЗА!
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#38
raceteam Wrote:Спам:
Или просто правите това на бензиностанцията следващия път като ви излъжат http://mnogozle.com/video20268_indiq-otv...udara.html
:lol:
Сега сериозно....това с пращането на проби е добра идея, но едва ли ще има ефект (примерно могат да кажат, че сте манипулирали пробите), но това не значи, че не трябва да се опита де! Аз съм ЗА!
Това е Чък Норис, дегизиран като индиец :mrgreen: :lol: :mrgreen:

Да, веднага ще кажат, че пробите са манипулирани, ще намерят политическа причина, социална и т.н. :lol:
Аз не искам да съдя никой конкретно, но ми е интересно къде горивото си заслужава!
Вярвайте, че когато истината лъсне и мълвата плъзне по автофорумите, може да има фалирали бензиностанции ... няма да има смисъл от Чък Норис :mrgreen:

Данчо,
Ще подсигуря бутилки - стъклени, за да не стане някой фал и когато си дойдеш, ще ги напълня, за да ти ги дам Wink
Не мога да ги изпратя по куриер, защото са петролни продукти и е опасно!
Ще взема проби от ШЕЛ, ОМВ, Петрол, ЛукОйл и Еко. От другите няма смисъл, защото не са национално представени.

Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#39
Вярно, че не можеш да ми ги пратиш, но мого се заблуждаваш като си мислиш, че някой ще фалира ако мълвата плъзне, където и да е било! Това би се случило тук, но и в България, където няма гражданско общество, което да го направи!!! Това беше и една от причините да ти предложа пробите, това е начина да се дава пример на хората и те бъдат учени! Проблема е, когато и малкото будни хора като теб останали в държавата не искат да се нагърбват с тази не лека задача, тогава нищо не се случва, а просто си приказваме празни приказки и търкаме клавиетурите!

П.С. Пробите не е необходимо да идват чак до Англия! Сигурен съм, че има и лаборатории в България, които ще свършат тази работа безпристрастно!
Volvo For life!
Reply

#40
JMI Wrote:П.С. Пробите не е необходимо да идват чак до Англия! Сигурен съм, че има и лаборатории в България, които ще свършат тази работа безпристрастно!
Няма такава лаборатория в България!
Всички ги е страх и ще кажат, че отговарят на нормите и изискванията Wink
Страхът, това е онова, за което говориш! Той пречи да има гражданско общество ... а вярата и надежда, че нещо може да се промени - отдавна са изчезнали от съзнанието на хората!

Затова, ще повозиш 20-тина малки бурканчета до Острова (реших, в бурканчета, че ще е по-лесно да се пълнят и затворят) Smile
Ще ги номерирам, а номерата ще отговарят на типа гориво и произхода. Ще изпратя инфото на Кире, а той ще го пази до излизане на резултатите ... после и двамата ще качите информацията ... така ще избегнем да ни критикуват за симпатия към определена марка или гориво :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)