The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво ХС90 D5 - EGR & Throttle почистване

#11
Скоро не съм се клепал, а сега ме захапа и едно любопитството, да погледна и при мен, какви ще ги е наакал клапана!!!
Влади, а ти защо не продължи, има и още какво да се разбърника и почисти, липса на време или просто мислиш, че това достатъчно?

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#12
JMI Wrote:Скоро не съм се клепал, а сега ме захапа и едно любопитството, да погледна и при мен, какви ще ги е наакал клапана!!!
Влади, а ти защо не продължи, има и още какво да се разбърника и почисти, липса на време или просто мислиш, че това достатъчно?

Поздрави
Не знам на колко км е твоята D5-ца, но със сигурност има лепкави гадости, поне около дросела и ЕГР-а.
Останаха само кулерът (видимо беше чист и сух), променливата геометрия на турбината (надали запича, щеше да набива грешки) и пеперудите (към тях почти нямаше нагар, а и те самите се движат много свободно) ... но това означава да я сложа на трупчета за поне 2 дни, нямаше да се оправим за по-малко, особено с пеперудите ... а там сигурно и гарнитура ще трябва да се взима ... абе голям филм щеше да настане :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#13
Вярвам ти, напълно! Може би и аз ще се разчистя, по надолу няма да спускам, а ще спра там където и ти!
При мен километрите са малко повече от твоите, наскоро съм те задминал, така че гадост и зараза ще има!

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#14
JMI Wrote:Вярвам ти, напълно! Може би и аз ще се разчистя, по надолу няма да спускам, а ще спра там където и ти!
При мен километрите са малко повече от твоите, наскоро съм те задминал, така че гадост и зараза ще има!

Поздрави
Да направиш снимки, за да видим разликата в мръсотията ... много ми е интересно :roll:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#15
Dodo 155 Wrote:Но ... рано или късно ще му дойде редът :twisted: :mrgreen:

Да...така е.Аз след подобно чистене на системата се ядосах и взех генералното решение да затапя ЕГР-а .Вече около 15-20000км нямам проблеми.Любопитството ме накара преди около 3-4 дена да извадя гумените маркучи на системата и да видя има ли налепи по тях.Няма :!: И съм доволен.
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#16
caby Wrote:
Dodo 155 Wrote:Но ... рано или късно ще му дойде редът :twisted: :mrgreen:

Да...така е.Аз след подобно чистене на системата се ядосах и взех генералното решение да затапя ЕГР-а .Вече около 15-20000км нямам проблеми.Любопитството ме накара преди около 3-4 дена да извадя гумените маркучи на системата и да видя има ли налепи по тях.Няма :!: И съм доволен.
Това е добър резултат - липсата на налепи след затапване на ЕГР-а. То реално всичко идва от него, заради рециркулацията на отработените газове, т.е. сажди, така че няма логика да лепи нещо, ако това чудо на инженерната мисъл не работи :lol:
Ще видя и аз как е положението след известно време и ще докладвам Wink
Предполагам си с 163 к.с. мотор, защото при 185 набива грешки без EGR-a ... на гофрирания мъркуч ли сложи тапа, т.е. да си работи ама напразно? Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply

#17
Да, мотора ми е 163к. Сложих пластина от неръждавейка дебела около 1,5мм на входа на ЕГР-а, което се пада изход от колекторите за отработени газове.Там е гофриран метален маркуч , ако него имаш в предвид.
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#18
caby Wrote:Да, мотора ми е 163к. Сложих пластина от неръждавейка дебела около 1,5мм на входа на ЕГР-а, което се пада изход от колекторите за отработени газове.Там е гофриран метален маркуч , ако него имаш в предвид.
Да Smile
Но понеже има и дру вариант - пипапане на софтуеъра, затова попитах. Мерси!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#19
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:Вярвам ти, напълно! Може би и аз ще се разчистя, по надолу няма да спускам, а ще спра там където и ти!
При мен километрите са малко повече от твоите, наскоро съм те задминал, така че гадост и зараза ще има!

Поздрави
Да направиш снимки, за да видим разликата в мръсотията ... много ми е интересно :roll:

Абсолютно,

ще снимам и ще сравняваме! На мен също би ми било любопитно да видим разликата!
Volvo For life!
Reply

#20
Тази процедура и аз трябва да я направя, и при мен ще е същото, даже и по зле може да е. Ще вида къде може да го направя.
Volvo V50 2.0D, D4204T 2006 година
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)