The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със запотяването на стъклата(V40 1.9D '03) Помагайте

#11
При това положение сваляш таблото , точиш антифриза , демонтираш цялата кутия на парното и гледаш кое е моторчето на въпросната клапа . Препоръчвам ти да си купиш едно ролка дунапренова лента за уплътняване на прозорци и да подмениш изгорелите уплътнения на всички снадки на кутията - ефекта е голям .
Reply

#12
При свалянето за смяна на радиатора използвах момента и направих пълна ревизия на всички клапи. Смених уплътненията стари дунапрен с нови киче, става вечно сравнено с дунапрена. Прегледах задвижващите моторчетата с механика. При теб явно там е проблема. Провери да не би някой кабел или нещо друго не е попаднало между лостчетата и да пречи на движението. моторчето което движи тази клапа е от ляво
Спокойно! На мен жена ми е казала да не бързам, когато свърша тогава!
Reply

#13
Преди да раколачиш всичко свали само моторчето. Като го отвориш,провери в какво състояние са пистите върху платката. Същите дават информация на компютъра за положението на клапите. Ако те се замърсят или прегорят ,протрият юе има този ефект.успех
п.п може да се поти и от неработеща клапа за въздух от вън и циркулация на въздуха вътре. ако поставиш клапата на положение затворено което не пуска въздух от вън и върти само вътрешния, няма как да не ти запотява стъклата
Спокойно! На мен жена ми е казала да не бързам, когато свърша тогава!
Reply

#14
vencininov Wrote:Преди да раколачиш всичко свали само моторчето. Като го отвориш,провери в какво състояние са пистите върху платката. Същите дават информация на компютъра за положението на клапите. Ако те се замърсят или прегорят ,протрият юе има този ефект.успех
п.п може да се поти и от неработеща клапа за въздух от вън и циркулация на въздуха вътре. ако поставиш клапата на положение затворено което не пуска въздух от вън и върти само вътрешния, няма как да не ти запотява стъклата

Явно, че ще се ровичка, но можете ли да ме насочите къде точно се намират клапите, за да знам къде да търся.
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply

#15
Kлапата за въздух отвън се намира в дясно на таблото /зад жабката/ сваляш кората в краката на навигатора и там ще видиш вентилатора, малко над него и моторчето на тази клапа. Когато я пипах аз,при мен беше свалено всичко, мисля че ще е труден достъпа до него ако жабката си е на мястото.
Моторчето за клата топло/студено е пред лоста за скоротите, в ляво от него е моторчето за останолите клапи.
Последните две са достъпни след като свалиш радоито със цялато му конзола както и таблото за управление на парното.
Ще потърся снимки, смених телефона та останаха в стария. Ако детето все още не се е научило да трие ще ги кача. дано съм бил полезен
Спокойно! На мен жена ми е казала да не бързам, когато свърша тогава!
Reply

#16
vencininov Wrote:Kлапата за въздух отвън се намира в дясно на таблото /зад жабката/ сваляш кората в краката на навигатора и там ще видиш вентилатора, малко над него и моторчето на тази клапа. Когато я пипах аз,при мен беше свалено всичко, мисля че ще е труден достъпа до него ако жабката си е на мястото.
Моторчето за клата топло/студено е пред лоста за скоротите, в ляво от него е моторчето за останолите клапи.
Последните две са достъпни след като свалиш радоито със цялато му конзола както и таблото за управление на парното.
Ще потърся снимки, смених телефона та останаха в стария. Ако детето все още не се е научило да трие ще ги кача. дано съм бил полезен

Много благодаря! Ще разгледам как стоят нещата там и ще се радвам ако намерите снимки. Smile
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply

#17
тази тема ще я следя с интерес защото при мен има същия проблем със същите признаци: сменен филтър купе,без течове в краката,адски запотяване и при най-високата степен на вентилатора към прозореца никаква струя въздух или много слаба.
Започвам да се съмнявам че някой кабелче от сд-то се е затъкнало и пречи на работата на съответната клапа и ще падне разглобяване.
Reply

#18
40-ските си го имат този проблем. И на жена ми е така с тази разлика, че духалката на предното стъкло си работи. Като е влажно навън е кошмар . Пускането на климатика почти успява да махне запотяването само от предното стъкло и стъклата на предните врати, назад стоят като боядисани. По едно време даже си мислех дали да не сложа вътре влагоуловител... Confusedhock:
Reply

#19
Tisho Wrote:40-ските си го имат този проблем. И на жена ми е така с тази разлика, че духалката на предното стъкло си работи. Като е влажно навън е кошмар . Пускането на климатика почти успява да махне запотяването само от предното стъкло и стъклата на предните врати, назад стоят като боядисани. По едно време даже си мислех дали да не сложа вътре влагоуловител... Confusedhock:
Не вярвам да си е характерен проблем за модела,защото при мен го няма.Изсушава за минута челното и предните странични стъкла.Да,на задните странични има запотяване,но след десетина минути изчезва и там.
Reply

#20
парното има 3 клапи:тази под жабката е да върти въздуха само в купето
тази до буксата за диагностика до педала за гаста при всяка позиция на средната врътка се мести по малко в зависимост къде искаме да духа.
А въпросът ми е средната къде се намира зад сд-то за какво е ? Какво отваря и затваря защото при мен се мърда когато тя си реши. Сто пъти врътнах копчето за да видя на коя позиция се мърда и така и не разбрах
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)