The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със запотяването на стъклата(V40 1.9D '03) Помагайте

#21
pliva Wrote:
Tisho Wrote:40-ските си го имат този проблем. И на жена ми е така с тази разлика, че духалката на предното стъкло си работи. Като е влажно навън е кошмар . Пускането на климатика почти успява да махне запотяването само от предното стъкло и стъклата на предните врати, назад стоят като боядисани. По едно време даже си мислех дали да не сложа вътре влагоуловител... Confusedhock:
Не вярвам да си е характерен проблем за модела,защото при мен го няма.Изсушава за минута челното и предните странични стъкла.Да,на задните странични има запотяване,но след десетина минути изчезва и там.

Бих казал, че ще се окаже доста чест проблем. В последните дни като чета из форумите и си говоря с хората, разбрах, за доста коли с подобен проблем.
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply

#22
jbaby Wrote:парното има 3 клапи:тази под жабката е да върти въздуха само в купето
тази до буксата за диагностика до педала за гаста при всяка позиция на средната врътка се мести по малко в зависимост къде искаме да духа.
А въпросът ми е средната къде се намира зад сд-то за какво е ? Какво отваря и затваря защото при мен се мърда когато тя си реши. Сто пъти врътнах копчето за да видя на коя позиция се мърда и така и не разбрах

Преди малко погледнах зад CD-то и там се вижда само една клапа. Започнах да движа врътките на климатроника и се оказа, че тази клапа е за температурата.
Сега е малко късно, но утре ще направя клип как се движи тази клапа, а до колкото разбирам то вашия пост, има някаква клапа, която се намира до краката на шофьора и отговаря за това къде точно да духа (ако съм разбрал правилно?) която може би при мен е проблемна.
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply

#23
не само при теб но и при мен. Аз установих че при мен се движи въпросната клапа (до краката на шофьора),но въпреки това пак като при теб няма достатъчно дебит на въздуха към прозореца. Което ме навежда на мисълта че проблема ми е механичен вътре в парното и ще падне разглобяване, а и ти комай няма да се отървеш, Само не знам ако има нещо счупено или изхабено от къде ще намеря друго. Едва ли някой ще иска да си разглабя парното за някой дребен чарк
Reply

#24
Така и не се сдържах до утре и ходих преди малко да разгледам как стоят нещата. Видях механизма, който контролира движението на клапите, които да пускат въздушен поток където ние пожелаем (предно стъкло, лице, крака), интересното е, че целия механизъм се движи, духа от всички посоки без предното стъкло. Мястото е много гадно и не можах днес да го снимам, но ще се опитам да направя и там клипове и снимки.

Пускам клип и снимка на клапата за градусите, която се намира зад CD-то
.


Видео

   

п.п. защо когато искам да сложа клип от youtube и използвам предназначения за това бутон, се показва само скапания линк?
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply

#25
А сигурен ли си,че климатика е зареден добре ?
Принципно аз също не усещам силна струя на стъклото, но като се запоти и пусна обдухване на стъклото се включва автоматично климатроника и го подсушава за секунди. Но това не се случваше миналата година когато климатроника искаше до зареждане.
Reply

#26
Клапата в средата тази пред скоростния лост е за топло студено тя има две фиксирани положения , топло или студено в зависимост от двете крайни положения на врътката синьо или червено. ако същата е на някакво междинно положение ( някаква зададена темперетура ) се движи автоматично в зависимост от температурата в купето.
Спокойно! На мен жена ми е казала да не бързам, когато свърша тогава!
Reply

#27
benjito Wrote:А сигурен ли си,че климатика е зареден добре ?
Принципно аз също не усещам силна струя на стъклото, но като се запоти и пусна обдухване на стъклото се включва автоматично климатроника и го подсушава за секунди. Но това не се случваше миналата година когато климатроника искаше до зареждане.
Не знам дали климатика е добре зареден, но бих казал, че не усещам никаква струя въздух, или ако усетя е много малка. Миналата година не ми се е налагало да използвам климатика за подсушаване. Цялата зима вентилатора ми беше пуснат на 2-ра степен и беше нагласено да духа максимално нагоре (но не използвах функцията за бързо подсушаване) и нямах никакви проблеми до -15 градуса.
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply

#28
vencininov Wrote:Клапата в средата тази пред скоростния лост е за топло студено тя има две фиксирани положения , топло или студено в зависимост от двете крайни положения на врътката синьо или червено. ако същата е на някакво междинно положение ( някаква зададена темперетура ) се движи автоматично в зависимост от температурата в купето.

Това го установих като се порових малко, видях вече и другите клапи, но утре ще има по обстоен преглед по възможност ще направя и клипове както казах. Smile
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply

#29
Според мен, по-евтино и по-лесно е да идеш да прегледаш първо климатика, защото при мен като взех колата имаше проблем -пасажерската половина не духаше студено, духаше все едно на вентилатор, а от моята мислих,че е ОК ама....а и не подсушаваше стъклото.
Разглабях машинки, клапи троших си главата и накрая го до заредих и воала. Лятото става зима :lol: а когато се запоти стъклото си се почиства.
Другото нещо за запотяването на стъклата е мръсните стъкла от вътре. Ако обичаш особено да караш на отворени прозорци и пушиш става мазало.
Успех, и дано се разминеш само с до зареждане, че иначе си в голям филм.
Reply

#30
Колега работи ли ти превключването външен/вътрешен въздух ? Погледни да не е запушено нещо и да не може да влиза свеж въздух.Като влиза свеж въздух не би трябвало да има запотяване...При 850-ката ми имах проблем с запотяване на всички стъкла.Оказа се запушен външния отсек между двигателя и съклото (под стъклото, при чистачките) Имаше доста листа и водата почти не се стичаше.Или има някаква влага в купето? Стелките гумени ли са и има ли влага(вода) в тях.. Много е важно и да си почистваш стъклата с препарат за стъкла.Аз дори в колата си имам постотянно както и микрофибърна кърпа. Успех и дано си решиш проблема!
Ford Fiesta 1.1i Ex 2009-2010
Volvo s40 2.0 Ex 2010-2012
Volvo s40 2.0 Ex 2012-2013
Pegeout 405 1.9 GLD  Ex 2013-2014
Volvo s40 2.0 Ex 2013-2014
Volvo 850 2.5i EX 2014-2017
Volvo s40 1.9 T4 EX 2017-2019
Volvo 850 T5R NOW
Volvo it`s my life...


[Image: ab224929.gif]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)