The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Молба

#11
Днес посетих въпросната кола. Впечатленията ми в по-голямата си част са позитивни. Колата изглежда доста съвременна, музика е на високо ниво, изглежда масивна и монолитна. Единственото което ми направи неприятно впечатление е обем на купето. Аз съм 1,90 и 100 килограма. Да речем че отпред ми беше добре - като на удобен скъп кухненски стол, но отзад главата ми беше в тавана. Много ме хвана яд, ама много. Хич не ми се отказва от автомобила...... :?
Reply

#12
advokata25 Wrote:Единственото което ми направи неприятно впечатление е обем на купето. Аз съм 1,90 и 100 килограма. Да речем че отпред ми беше добре - като на удобен скъп кухненски стол, но отзад главата ми беше в тавана. Много ме хвана яд, ама много. Хич не ми се отказва от автомобила...... :?

Big Grin ами ти нямаш работа отзад Big Grin Ако толкова ти е харесала колата и отпред се чувстваш комфортно , това е компромис пренебрежим. Ако обаче жената или децата се чувстват зле отзад - това вече е проблем
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#13
Ev-V50 Wrote:
advokata25 Wrote:Благодаря ви за коментарите! Значи доколкото разбирам проблем би създала евентуално скоростната кутия. От друга страна негатив биха могли да бъдат размерите на колата. А купето по малко ли е вътре като обем от това на предишната с40? Отделно от това мен ме притеснява турбината, както и това, че колата е декларирано да бъде да 200 хиляди. Няма ли да и е дошло времето?
Купето е доста по-просторно от предишното поколение на С40, но пък предишното е много по-здраво от него.То е и последното Волво, което можеш да видиш на първите места в някои сайтове за надежност.След него.....буквално си е потоп.Форд - друго не е нужно да се добави :evil:
Иначе проблемни са сензор за външна температура, предни лагер-главина(това при мен си е консуматив Big Grin ), носачи(100-на хил. км изкарват средно), биалети(70 000 км средно), маншони на полуоска(100-120 000 км), тампони, климатика сдавал багажа на 160-180 000 км, алтернаторите също са им слабо място.В офиациалния дилър тук ми казаха, че малките модели са най-качествени, ако избощо е правилно да се употреби думата качество за съвременен автомобил, а петцилиндровите двигатели са най-здравите.Откъм двигател проблеми едва ли ще имаш, но с други по-дребни неща ще имаш ядове.

Ех, пак ухули Волво неправомерно!!! Втората серия S40 е не само по- просторно, комфортно, но в пъти по-надежно от предшественика си. Там нещата от Рено са направо, майка плаче!
Стига с тези лагери на главини аз на V50 250к мили на километраж, смених само един преден лагер и термостат. Незнам по-какво карате там в Канада, но биалети, тампони и като цяло ходова част не съм пипвал.
Volvo For life!
Reply

#14
Данчо това е понеже не си виждал по какви "пътища" карат.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#15
Stanchoni Wrote:Данчо това е понеже не си виждал по какви "пътища" карат.

Карат в кофти дупки само във Френската част- Квебек, иначе в Онтарио, Бритиш Кълъмбия, Алберта са с доста по- добри пътища. Smile
Volvo For life!
Reply

#16
JMI Wrote:
Ev-V50 Wrote:
advokata25 Wrote:Благодаря ви за коментарите! Значи доколкото разбирам проблем би създала евентуално скоростната кутия. От друга страна негатив биха могли да бъдат размерите на колата. А купето по малко ли е вътре като обем от това на предишната с40? Отделно от това мен ме притеснява турбината, както и това, че колата е декларирано да бъде да 200 хиляди. Няма ли да и е дошло времето?
Купето е доста по-просторно от предишното поколение на С40, но пък предишното е много по-здраво от него.То е и последното Волво, което можеш да видиш на първите места в някои сайтове за надежност.След него.....буквално си е потоп.Форд - друго не е нужно да се добави :evil:
Иначе проблемни са сензор за външна температура, предни лагер-главина(това при мен си е консуматив Big Grin ), носачи(100-на хил. км изкарват средно), биалети(70 000 км средно), маншони на полуоска(100-120 000 км), тампони, климатика сдавал багажа на 160-180 000 км, алтернаторите също са им слабо място.В офиациалния дилър тук ми казаха, че малките модели са най-качествени, ако избощо е правилно да се употреби думата качество за съвременен автомобил, а петцилиндровите двигатели са най-здравите.Откъм двигател проблеми едва ли ще имаш, но с други по-дребни неща ще имаш ядове.

Ех, пак ухули Волво неправомерно!!! Втората серия S40 е не само по- просторно, комфортно, но в пъти по-надежно от предшественика си. Там нещата от Рено са направо, майка плаче!
Стига с тези лагери на главини аз на V50 250к мили на километраж, смених само един преден лагер и термостат. Незнам по-какво карате там в Канада, но биалети, тампони и като цяло ходова част не съм пипвал.
Не знам, колега, къде я видя тази надежност, че чак и в пъти повече, но първото поколение е в топ 10 на не 1 и 2 класации за най-надежден автомобил.
Нужно е само да се спомене, че едното е на базата на Мицубиши, а другото на базата на Форд....друго няма смисъл да се добавя!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#17
JMI Wrote:
Stanchoni Wrote:Данчо това е понеже не си виждал по какви "пътища" карат.

Карат в кофти дупки само във Френската част- Квебек, иначе в Онтарио, Бритиш Кълъмбия, Алберта са с доста по- добри пътища. Smile
Че са по-добри - така е(то сигурно само из Африка са по-зле), но навсякъде съм виждал и карал по лоши пътища.Особено в един участък от 100-на км в Онтарио -ужас!Никъде не съм виждал по-лош асфалтов път.
Но като цяло пътищата в повечето други провинции са в пъти по-добре от тук(Квебек).
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#18
Надежността на автомобилът ми се разкри след, като повече от 3 години ми служи вярно и не ми създаваше проблеми. Да наистина има дребни Фордофски дразнения, но като цяло те не са толкова болезнени. Основното за, което си говорим тук е на ниво Волво и аз проблеми не съм имал в този аспект.
Volvo For life!
Reply

#19
Противоречиви неща чета но за да придобие представа колегата ще напиша и аз през какво съм минал. Моята е 2.0D, закупена чисто нова от МП през 2007.
В момента е на 103 000км и до момента съм сменял/ремонтирал:
- алтернатор;
- тампони на носач;
- накладки;
и разбира се консумативи.

Качеството на Форд се повиши последно време, ЕкоБуст за момента няма аналог. Шасито е на база на фокус и нямам нищо против! Супер стегнато и стабилно шаси! Мазда 3 взаимства също.

Поздрави!
Reply

#20
Благодаря колега. Информацията която предостави е наистина впечатляваща. Тъкмо обаче последното щях да коментирам - че колата е на базата на Фокус и Мазда 3. Субективно, но това няма да ми хареса. Бившата ми кола беше БМВ 5 и усещам, че ще остана разочарован откъм комфорт.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)