The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
вапроси за волво 460

#11
искам да питам за волвото моето е на газ и гори 10л на 100 км това нормално ли е ???? а пък на бензинка не сам я заси4ал колко горат ако някои знае да ми каже 6те сам много благодарен 460 някои знае ли??? а и исках да питам как е по добре да работи инжектора или да е исклю4ен когато е на ГАЗ 6тото я карах на сервис и ми казаха 4е е по добре да си работи и инжектора когато е на газ пак и ми гори бензин когато я карам на газ какво да я правя карах я на сервис те там са по зле и от мене а уш са "специалисти" н1 парвона4ално бе6е ижектое ОФФ газ ОН а те го обарнаха сега и двете са ОН как е по добре ?????
Reply

#12
Незнам къде ходиш на сервиз ама повече недей да ходиш там.Ако са ти свързали газта така,че да пуска и бензин докато е на газ какъв е смисъла от газовата уредба???Когато е на газ колата е хубаво да се спре инжектора а не помпата,защото ако спреш помпата инжектора не се охлажда и се спича за нула време.Това е ако е инжекцион.Ако е карбуратор се слага клапан,който спира бензина СЛЕД помпата,защото ако остане на сухо помпата се къса платното пак за нула време.Не ти ли се дави на ниски обороти като е и на газ и на бензин?
Ако не можеш да го поправиш-не го чупи повече.

[Image: line.gif]
Reply

#13
10/100 газ е нормално според мен.Моята харчи толкова и не се оплаквам.На бензин около 8,5 което е малко множко, но така я карам само докато загрее изпарителя и след това минавам на газ.
Как така караш и на газ и на бензин - релето дава/спира ток-а към дюзите или към газовия клапан т.е. пуска само газ или само бензин.Това е за инжекцион, за карбуратор не знам как е .Бензиновата помпа естествено трябва да работи през цялото време.
Това отпред вдясно беше нещо свързано с екологията - събира бензиновите пари при спиране на двигателя и при следващото палене ги връща в горивния тракт - някакаква такава глупост май беше - абсорбер код 313 трябва да е за него.
Reply

#14
мерси на вси4ки за инфото аз си мислех 4е ми гори пове4е от неопходимото но имам един малак проблен с4упен ми е капака на вазду6ния филтар тарсих навсякаде никаде не намерих пак и никои не ми казва колко струва ЦЕНА на ново или втора опотреба
Reply

#15
salih Wrote:.....с4упен ми е капака на вазду6ния филтар тарсих навсякаде никаде не намерих пак и никои не ми казва колко струва ЦЕНА на ново или втора опотреба

Същия проблем го имах и аз значи цялата тава я взех за 30лв.втора ръка.В София ще намериш 100% но иначе не съм запознат къде може да има :oops: между другото аз мойта съм я махнал цялата(новата)ама много се замислям дали да я продавам........(друга тема е защо я няма :wink:
Orion - High Performance Car Audio
Reply

#16
salih - зависи колко ти е сцепена кутията, т.е. на колко щипки се крепи.На моята се скъсаха 3 от 4-те ръба и едни пичове ми ги залепиха с напластяване на материал с пищов с горещ въздух и стана като нова, но при следващото гръмване не успях да събера всички чаркове.Намерих капак за 10лв. - ако имаше повече щях да взема дори 2, но това беше в Троян-за София не знам къде има.
От какво ти е счупена кутията?
Reply

#17
Quote:........ЦЕНА на ново ...........
Аз ще ти кажа каква е цената на ново в ''Мото Пфое'' ама никак няма да ти хареса Big Grin Сега сериозно ,моето беше на газ и също се счупи кaпака, та реших да питам -за цялата кутия с филтъра ми казаха 400 лв :roll:
Двигател-102 к.с. а кутията продълговата.
Reply

#18
ами.... при смяната на вазду6ния филтар са 4упили у6енцата дето се захва6та с скобите и са го завинтили с два болта та ми треа само капака а не цялото но и цялото да намеря пак става но нз как 6те стане тая работа 6тото съм от провинцията а СФ ми е доста дале4ко тоя капак 6те ми излезе златен ако доида до там Sad аааааааа искам да питам дали някои знае как се сменя хидравли4ното масло каква е процедурата и как става какво хидлавли4но масло да купя има ли някакво зна4ение какво е ???? има ли някаде да се обезвазду6ава ако някои зне 6те сам много благодарен.
Reply

#19
Тази процедура можеше да я направиш сам, ако разбираше.
Затова е най добре на майстор да отидеш.
Само маслото ти струва до 19лв. - казвам ДО.
А за труд трябва да ти вземат от 3 до 10лв.
Останалото е обирджиство.
Времето за смяна на хидравличното е почти колкото за смяна на двигателното.
Останалото моткане е .................. че се учи майстора ... или се прави че е тъкъв!!!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#20
Та значи AUTODATA вика тъйTongueower steering fluid-ATF(масло за автоматични скоростни кутии-червено на цвят.Читавото е около 10лв/литър);Contains-0.7 litres.Взимаш си един литър,източваш старото.(Отвий тръбите от хидравличната помпа и върти волана наляво-надясно докрай БЕЗ ДА ПАЛИШ,докато спре да излиза масло.Завиваш тръбите и ги стягаш хубаво.Избърсваш с парцал и започваш да наливаш новото масло.Не пълни качанчето догоре.Като стигне до средата започваш да въртиш пак докрай наляво-надясно,докато глътне течноста,доливаш и пак въртиш докато спре да изкарва мехурчета.Сам няма да можеш и да въртиш и да гледаш,така че хвани някой да ти върти волана.ТОВА СА МАНИПУЛАЦИИ НА ЗАГАСЕН МОТОР.За да ти е по-лесно да въртиш можеш да вдигнеш едната гума във въздуха.Чак след като спре да изкарва мехурчета можеш да запалиш и пак да повъртиш волана-да си сигурен,че няма въздух.Доливаш до нивото,забърсваш където е капало и караш.Успех.
Ако не можеш да го поправиш-не го чупи повече.

[Image: line.gif]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)