The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Газов инжекцион "Фобос"

#11
jordanopl Wrote:Здравей колега!Аз съм от Плевен и ми се е налагало да ползвам услугите на сервиза на Фобос, и мнението ми е , че са въздух под налягане. Газовите им инжекциони доколкото знам са сбиротак от резервни части и не са най-удачният избор. А за проблемите, които ти прави уредбата не оставяй да те сапунисват с улягане на мембрани и др.щуротии, след като ти плащаш едни пари за тях трябва да получиш правилно монтирана и добре работеща система.
Аз съм с Бертолини и от слагането и до сега никакви проблеми.
Темата е стара, но все пак..
От година и половина съм с фобос и нито веднъж не съм съжалил за избора си. Да не прозвучи като реклама, но съм
виждал и софтуера за настройки и платките на компютрите на прословутите италиански Тартарини и тези на Фобос.
Претендирам да разбирам малко от електроника и платки така че за какъв сбиротак от резервни части говориш незнам.
Механичните им части (изпарител, инжектори, клапани) са също толкова добри колкото и италианските.
Да не говорим че най-малкото от Фобос се стараят и постоянно има нови версии и на фърмуера и на софта за настройки, и може да се надяваш на адекватна подръжка, а не на отговори от типа: "- Ами то на този мотор не може по-добре да стане..". Единствения недостатък им е високата цена на кабела за настройка.
Ако нещо не работи - то е по вина не на газовия инжекцион, а на хората които го инсталират и настройват.
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#12
Тази информация я копирам директно от сайта на Фобос, лично аз не съм го пробвал, но смятам че при нужда ще е полезна:

"Аварийно запалване на газ:

Газовата инжекционна система “Фобос” позволява директно запалване на газ при аварийни ситуации. За целта преди да дадете на контакт, натиснете бутона на превклучвателя и не го пускайте. След това завъртете контактния ключ в положение „контакт”. Светодиодът на превключвателя ще светне в зелено, след което можете да стартирате автомобила и той ще запали директно на газ."
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#13
100Y0 Wrote:Тази информация я копирам директно от сайта на Фобос, лично аз не съм го пробвал, но смятам че при нужда ще е полезна:

"Аварийно запалване на газ:

Газовата инжекционна система “Фобос” позволява директно запалване на газ при аварийни ситуации. За целта преди да дадете на контакт, натиснете бутона на превклучвателя и не го пускайте. След това завъртете контактния ключ в положение „контакт”. Светодиодът на превключвателя ще светне в зелено, след което можете да стартирате автомобила и той ще запали директно на газ."

Лично съм я ползвал и работи, макар че при много студено време пали трудно или въобще не може.
На загрял мотор или в топло време без проблеми.
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#14
Мисля да слагам Газов инцекцион '' Ланди Ренцо" някой да е слагал таква и някво мнение ?
Волво С40 1997г 2000 кубика , 136 коня !
Пловдив
Reply

#15
не бих препоръчал на никой да работи с Фобос никога през живота си не бях срещал по некомпетентни хора
никакво отношение спрямо клиентите си ...
Reply

#16
Petyrr Wrote:не бих препоръчал на никой да работи с Фобос никога през живота си не бях срещал по некомпетентни хора
никакво отношение спрямо клиентите си ...

Кои точно са некомпетентни? И в кой сервиз? Защото иначе Фобос си е добър инжекцион, от близо две години нон стоп карам с такъв и съм много доволен, и явно ти просто си нямал късмет да попаднеш на хора. И инсталацията и настройката са еднакво важни и ако не са направени както трябва можеш да очакваш всевъзможни проблеми.
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#17
Petyrr Wrote:не бих препоръчал на никой да работи с Фобос никога през живота си не бях срещал по некомпетентни хора
никакво отношение спрямо клиентите си ...

За съжаление се оказва, че "майсторите" определят качеството на този вид стоки, а не те самите. Аз имах късмет да попадна на качествени майстори в Казанлък и нямам абсолютно никакви оплаквания от моя ГИ Фобос и то вече над 2 години.Сигурен съм, че има кадърни майстори на много места в страната, просто човек трябва да ги намери. Поздрави.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#18
Здравейте! На скоро си купих Волво В40 и веднага реших да му поставя газов инжекцион, защото с тези цени на бензина, честно казано не се живее. Поразпитах доста и повечето мои познати ме насочиха към Фобос. Отидох във Фобос, за да направим оглед на колата, защото не мога да си позволя да поставя нещо некачествено, защото съм платил маса пари за този автомобил. Посрещнаха ме в офиса неочаквано добре. Останах очарован от младия колектив, които е решил да се занимава с тази дейност. Веднага ме грабнаха, направиха ми оферта, извикаха момчетата, направихме подробен оглед на колата. После ми записаха час за монтаж. Дадоха ми веднага първия свободен час, беше неочаквано скоро. Останах много доволен от бързата реакция на младежите и от тяхната организираност. Монтирахме системата и когато си взимах автомобила, направо онемях. Не се забелязваше, че колата има газ. Всичко беше прикрито, замаскирано, Момчетата ми напраха подробно описание на системата, как работи, как превключва. Тествахме колата с лаптоп в движение и какво да видя, никаква разлика между вървенето на газ и бензин. Дори ми се струваше, че колата набира повече на газ. За разход не искам да говоря, защото ще ми завидите. Имам фобос от 6 месеца и съм супер доволен. Вече изминах 10000 км, направих първото обслужване във Фобос и колата си върви перфектно. Плюс това отношението на служителите в офиса е учудващо добро на фона на българския стандарт. Затова не ми прави впечатление колко километра трябва да измина, за да отида при тях. Ако сте решили да си поставяте газова уредба не се колебайте да отидете във Фобос, ще останете доволни, както аз така и повечето техни клиенти. Успех и безаварийно шофиране.
Reply

#19
Здравейте и аз наскоро си поставих Газов Инжекцион в този автосервиз Фобос, който се намира преди Горни Богров. За сега съм много доволен от системата. Разхода ми е колкото на бензин. Колата върви добре на газ и почти няма разлика от работата на бензин. Екипа ме увери че поставените елементи са италиянски, а електрониката е българска. Минал съм 4000 км и колата няма проблеми. Най - много ми хареса че системата има 3 режима на работа, като аз повече използвам турбо режима, на който колата направо се изстрелва. Икономичния режим го използвам за дълги пътувания и ми дава доста добър разход около 6л. Надявам се да съм ви полезен с мнението си. Не се колебайте м/у бензин и газ, а направо слагайте газ.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)