The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
moto pfohe

В Бургас ,в М.П. има отделна услуга UPGRADE SWM и е около 40 лв. по ценоразпис .Но колегите ти ми казаха че трябва да се смени целия софтуер на компа не само този ъпгрейд.

Bliznak Wrote:В Бургас ,в М.П. има отделна услуга UPGRADE SWM и е около 40 лв. по ценоразпис .Но колегите ти ми казаха че трябва да се смени целия софтуер на компа не само този ъпгрейд.
Трябва си SW за CRUISE CONTROL и бутони.Нищо друго.

Bliznak Wrote:В Бургас ,в М.П. има отделна услуга UPGRADE SWM и е около 40 лв. по ценоразпис .Но колегите ти ми казаха че трябва да се смени целия софтуер на компа не само този ъпгрейд.
Чакай сега, ако да речем ми бъде ъпгрейднат SW, но на друг език... примерно искам да се сетне температурата на ел седалката да е еди-коя си (има 3 стандартни настройки по спомен) и като се качва новия ако се качи ама на английски... хоп смяна на езика за ... 40 кинта. Ако е така, няма и да попитам за отстъпката за ВКБ.
Друг момент - спфт. диагностика беше около 80 и няколко лева... ОК, ами при положение, че се прави ъпгрейд, то неминуемо ще има и четене и чистене на грешки за ... 40 кинта

п.п. Като споменах отстъпка... тя е 10% за ВКБ в момента, а имам инфомация че МП масово прави отстъпки от порядъка на 20% не само на фирми, но и на частни лица... това е друга тема, за форума за членове, просто малко лирично отклонение...

п.п.2. Още с отклоненията - харесва ми насоката на МП през последната една година. Имам предвид "Волво 4+"; офертите са проверка на ходова част + тресачка, реглаж на фарове, тест спирачки и още няколко. Браво! Търсят се начини нормания средностатистически водач да бъде привлечен като клиент + предлагане на оферти вкл. и с части-заместители(алтернативни).

п.п.3. Много ми хареса кампанията на VOLVO Trucks по радиата :occasion5:
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало

yuckuJackD Wrote:
Bliznak Wrote:В Бургас ,в М.П. има отделна услуга UPGRADE SWM и е около 40 лв. по ценоразпис .Но колегите ти ми казаха че трябва да се смени целия софтуер на компа не само този ъпгрейд.
Чакай сега, ако да речем ми бъде ъпгрейднат SW, но на друг език... примерно искам да се сетне температурата на ел седалката да е еди-коя си (има 3 стандартни настройки по спомен) и като се качва новия ако се качи ама на английски... хоп смяна на езика за ... 40 кинта. Ако е така, няма и да попитам за отстъпката за ВКБ.
Друг момент - спфт. диагностика беше около 80 и няколко лева... ОК, ами при положение, че се прави ъпгрейд, то неминуемо ще има и четене и чистене на грешки за ... 40 кинта

п.п. Като споменах отстъпка... тя е 10% за ВКБ в момента, а имам инфомация че МП масово прави отстъпки от порядъка на 20% не само на фирми, но и на частни лица... това е друга тема, за форума за членове, просто малко лирично отклонение...

п.п.2. Още с отклоненията - харесва ми насоката на МП през последната една година. Имам предвид "Волво 4+"; офертите са проверка на ходова част + тресачка, реглаж на фарове, тест спирачки и още няколко. Браво! Търсят се начини нормания средностатистически водач да бъде привлечен като клиент + предлагане на оферти вкл. и с части-заместители(алтернативни).

п.п.3. Много ми хареса кампанията на VOLVO Trucks по радиата :occasion5:
Смяната на настройки и ъпгрйда на SW са две различни неща.Например:температурата на седалката може да се корегира в рамките на диагностиката(тоест в рамките на 40-50лв.),но SW за смяна на езика например се плаща директно на VOLVO което е около 300лв за конкретния SW.Цените на SW варират от 40 до 1500лв. :wink:

Здравейте, колеги. Имам един въпрос към колегата moruna. Volvo s60 2.4Д(130к.с.) 2008година и на под 100000км. има проблем с управлението на турбото. Четох доста във форума, но не намерих подходяща информация. По време на движение възниква грешка, светва лампата на таблото с предупреждение за проблем в двигателя и едновременно с това започва леко тъпчене на едни обороти, сигурно влиза в някакъв сервизен режим. При следващо палене след няколко часа нищо не свети по таблото, но след няколко минути шофиране пак се повтаря същия проблем. Диагностиката показа проблем с управлението на турбината.
Предполагам, че турбината е с променлива геометрия, възможно ли е да се почисти и да се ремонтира/замени електрическата част?

max-2 Wrote:Здравейте, колеги. Имам един въпрос към колегата moruna. Volvo s60 2.4Д(130к.с.) 2008година и на под 100000км. има проблем с управлението на турбото. Четох доста във форума, но не намерих подходяща информация. По време на движение възниква грешка, светва лампата на таблото с предупреждение за проблем в двигателя и едновременно с това започва леко тъпчене на едни обороти, сигурно влиза в някакъв сервизен режим. При следващо палене след няколко часа нищо не свети по таблото, но след няколко минути шофиране пак се повтаря същия проблем. Диагностиката показа проблем с управлението на турбината.
Предполагам, че турбината е с променлива геометрия, възможно ли е да се почисти и да се ремонтира/замени електрическата част?
Да. Tongue

Благодаря ти, колега! А може ли да остане колата с разкачен акумулатор няколко дни, в смисъл да не си забрави граматиката нещо?

max-2 Wrote:Благодаря ти, колега! А може ли да остане колата с разкачен акумулатор няколко дни, в смисъл да не си забрави граматиката нещо?
Тя е умна,и да забрави ще си спомни! :wink: Tongue

Smile Confusedalute:

Здравейте, няколко кратки въпросчета имам: (става дума за S40, модел 2008)
1. recirculation button-ът на климатичната инсталация във всички manual-и на колата е един (картинката на колата със стрелкичката в нея + ЕДНА лампичка), моят, обаче, е друг - картинката с ДВЕ лампички - А и М. предполагам, че това означава автоматично и ръчно, но нямам идея, каква всъщност е разликата. Ако някой може да ми обясни, ще съм много благодарен.
2. колата от самото начало (разбирай нова), всъщност за първото лято не знам, но от второто със сигурност ми прави впечатление, си има един проблем - при дълъг път климатикът по някое време като че ли спира да охлажда като хората. намалява, духа по-топличко, понякога си става направо неприятно в колата. всички филтри са си сменяни на време в МП, смяна/доливане на течността също е правена винаги.. общо взето всеки път ми дават колата все едно нищо й няма и като тръгна на дълъг път трябва да се разправям с климатикът.. (миналото лято му намерих някаква цака да не го държа на автоматично, а да го ръчкам на различни температури и сила на духане - по-добре е определено, но това не е представата ми, как трябва да работи един климатик в толкова скъпа и нова кола). Някакви идеи на какво може да се дължи това?

и 3. - колата май има един друг проблем - според мен фабричен - за който бях казвал още докато е в гаранция колата. казаха ми, че нищо й нямало. напоследък пак ми прави впечатление - ако отида в друг сервиз и ми го намерят този проблем и отида в МП да ми го оправят и докажа, че съм казвал в него, дали ще ми го поправят "гаранционно" ? Big Grin

първият въпрос ми е най-важен, за вторият вероятно така и така ще отида на специализиран сервиз за климатици, а третият е малко закачка и повече юридически въпрос, който май ще трябва да разрешаваме по някое време Tongue

мерси предварително на всеки отзовал се Wink
and don't be sensitive and angry at the shit that I wrote
cuz if you can take a fucking dick, you can take a joke



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)