The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
За колеги с радар детектор

#31
sss Wrote:
s0me0ne Wrote:Новите радари, така наречените "кутии" също ги ловят кобрите, а дори и най-евтините. Използват Х честоти и радар детектора си пищи нормално. Още повече, че ако засече повече от 2 движещи се тела не прави снимка - т.е. на цариградско е почти безобидна. А и за тези, на които не им пищи радар-детектора покрай кутиите - не винаги са включени. А тази на окръжна болница беше безпощадно потрошена и седя една седмица издраскана с бял спрей.
Тези кутии по магистралите са празни, а "пълнежа" ще го местят за да има "разнообразие".

Всяко чудо - за 3 дни Wink
Мишо, до колко ти е достоверен източникът? Пътувам доста из страната и наистина шансът да минавам само пред празни кутии е малък.

Новите "кутии" не се ловят от радар-детектори на никакви честоти, защото не излъчват никакъв сигнал и не работят на принципа на другите радарни системи, използвайки доплеровия ефект. Има два възможни начина на засичане на скоростта - с репери на самото платно и като се знае разстоянието между реперите да се изчислява скоростта и ако е над допустимата да се прави снимка, другият начин е да прави две последователни снимки и да изчислява скоростта от тях и ако е превишена да регистрира нарушението, ако не е превишена - снимките се трият.
Тази на Цариградско шосе в района на Окръжна болница съм я виждал как снима - два пъти много бързо светна светкавицата й.
Доколкото имам информация, новите "кутии" са доста "умни" и разпознават типа на превозното средство (лека кола, бус, камион) и следи дали е превишена скоростта му за съответния път, демек би регистрирала нарушение на ТИР, летящ по магистралата със 120 км/ч да речем, а лек автомобил с такава скорост по магистралата не е в нарушение и няма да бъде санкциониран.

По пътищата в България има 30 монтирани кутии, а устройствата засега са 15 и наистина ги местят.
Reply

#32
Колеги, след последото ми спиране за скорост, вече сериозно се замислям да си закупя детектор. Обаче не съм много запознат какъв точно да е. От изчетеното досега си мисля че "кобрите" са добри, но има дост модели. Ще се радвам на някаква препоръка.
Reply

#33
всичко зависи от бюджета, който си определил
9**** серия са на мода сега, 12 лентови, засичат сигнали в доста широк диапазон. имат доста глезотийки и колкото е по голяма цифрата, толкова е по натокана кобрата и съответно повечко парички гълта / 9330 мисля, че е най евтинката, 9930/40/60... са най скъпите /
все още се намират и по старите модели с букви esd 6000, 7000. засичат по малко честоти и съответно струват по малко пари.
За последните модели не споменавам, там става въпрос за хиляди :wink:

тук се предлагаше една марухама, която според мен е на много добра цена за параметрите, които предлага. За малко и аз да си взема такава. Колегите, които я ползват може да споделят впечатления
Reply

#34
gadnia_metal Wrote::

тук се предлагаше една марухама, която според мен е на много добра цена за параметрите, които предлага. За малко и аз да си взема такава. Колегите, които я ползват може да споделят впечатления

йес - няма грешка!
Reply

#35
Потвърждавам от лични впечатления, че Марухамата върши чудесна работа за цената на която се предлага, а и соларния панел е предимство.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#36
gadnia_metal Wrote:тук се предлагаше една марухама, която според мен е на много добра цена за параметрите, които предлага. За малко и аз да си взема такава. Колегите, които я ползват може да споделят впечатления


Тук във форума ли? Ако е тук дайте някъв линк към обявата, че не намирам нищо.
Reply

#37
Да споделя и аз впечатления - кобрите вършат добра работа, единственото което не ми харесва е че пищят на всеки Булсатком. До скоро бях с 9440, но сега минах на Уистълър про 68 - и определено дава по-малко фалшиви аларми, лошото е че не съм пътувал на дълъг път, от както го купих, за да споделя по-сериозни впечатления.

П.С. старата кобра 9440 се продава за около 110лв. с остатъчна гаранция от около година, но проблема е че не мога да намеря стойката с гумички за предното стъкло и захранващия кабел е рязан и наставян - бях я монтирал над огледалото.
Reply

#38
gramov Wrote:
gadnia_metal Wrote:тук се предлагаше една марухама, която според мен е на много добра цена за параметрите, които предлага. За малко и аз да си взема такава. Колегите, които я ползват може да споделят впечатления


Тук във форума ли? Ако е тук дайте някъв линк към обявата, че не намирам нищо.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.maruhamabg.com/index_files/Page348.htm" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.maruhamabg.com/index_files/Page348.htm</a><!-- m -->
Reply

#39
gramov Wrote:
gadnia_metal Wrote:тук се предлагаше една марухама, която според мен е на много добра цена за параметрите, които предлага. За малко и аз да си взема такава. Колегите, които я ползват може да споделят впечатления


Тук във форума ли? Ако е тук дайте някъв линк към обявата, че не намирам нищо.


http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...ama#p48161

човекът е точен и отзивчив. Пиши му един меил и ще се разберете, ако си се спрял на този. Кажи, че си от клуба, за да ти го даде за 150 лв
Reply

#40
Мерси за отзивчивостта. Значи марахумата ще е.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)