The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BMW E 36 vs. Volvo S/V 40-къде е истината.?????????????

#11
Днес покарах едно гръцко Е36 кабрио 1,8 бензин . Колата вървеше перфектно и доста се забавлявах- кабриото си е кабрио :wink: , става да го покараш от време на време :wink: Big Grin .Лично аз си предпочитам моята Big Grin Big Grin Big Grin
Пак ще кажа, проблема е на сняг и то най-вече поради задното предаване и сравнително високата мощност на БМВ.
Мнението ми е: за забавление БМВ/кабрио и за предпочитане чуждо :wink: Big Grin / ,а за ежедневно каране-семейното ВОЛВО. Колегите с турбините могат да се забавляват и с волво, но при атмосферките иска доста обороти :wink: Big Grin
Поздрави на всички.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#12
100Y0 Wrote:Днес покарах едно гръцко Е36 кабрио 1,8 бензин

Защо не съм те мернал да го сучиш по светофарите :roll:

100Y0 Wrote:Пак ще кажа, проблема е на сняг ...

Проблема даже си е много сериозен,ако Бмв-то няма блокаж.
Още ги помня баварките по Шипка по-миналата зима когато снегъ
ги изненада в началото на март :lol:
Reply

#13
Колеги проблема с БМВ през зимата е жесток /личен опит/ ако гумите не са идеални. При 2см сняг и изключена стаб. с-ма едвам се придвижваш/при включена няма мърдане - двигателя само ръмжи и не мърда от място щом усети приплъзване /. Иначе лятно време няма никакви проблеми.
Reply

#14
Iliev Wrote:за БМВ Е36 да кажа нещо, защото това "чул съм", "карах 200 метра" не е много актуално.
имал съм такова 2 години - 1.8, 113 к.с., само с АБС.
Е36 е много чуплива кола ! На пътя стои уверено и стабилно, мотора наистина повече ръмжи отколкото да върви, но пък този звук раздвижва кръвта Smile Колкото до задното и зимата - Е36 е достатъчно тежка кола и с хубави гуми и кадърен шофьор няма никакви проблеми, даже доставя удоволствие ! Комфорта липсва тук, все пак характер и философията на тази кола са съвсем други... като примери тежкия волан, педали, твърдата возия, високото ниво на шум. Също така и разхода е сравнително висок. По въпроса за сигорноста - достатъчно осигурен е и не мисля, че отстъпва на Волво (якоста на ламарината му беше изпитана в неравна битка срещу ръба на кооперация, от млад и неопитен шофьор, в следствие на което фаровете бяха събрани един срещу друг, а по шофера нямаше и сининка дори)

Волво С40 не съм имал, но предполагам, че е по-добрия избор за всекидневна семейна кола съдейки по сухи данни и визуални впечатления

Съгласен съм с колегата, че много зависи от шофьора. Карам Е36 1.6 от две години и трябва да кажа че не е лоша кола. Не съм карал толкова много С40, но от скромния ми опит мога да кажа че това просто са различни коли. Динамиката, звука, пространството, усещането са различни. БМВ харчи но носи много на тормоз, ама много. Има стегната возия и добра динамика. Зимата е забавление понякога, но с добри гуми и внимателно каране, не съм имал кой знае какви проблеми, без тракшън - тая кочина има само АБС. Волвото което съм карал повече скърца, не съм го тормозил тъй като не беше мое, но е задоволително като динамика, определено по - обезшумено и като че ли по - широко вътре. 1.8 бензин. Не мога да направя генерално сравнение тъй като волвото съм го карал много малко. Но мога да направя сравнение между БМВ 5 - 1996 - 2000 куб.см. и Волво 1999 - 2Т - ВОЛВО РУЛЗ :mrgreen:
Reply

#15
и двете са кошници

от тоя клас по добре ауди или мерцедес :!:
Reply

#16
pohmelin Wrote:и двете са кошници

от тоя клас по добре ауди или мерцедес :!:


Не мога да се съглася, че Е36 е ,,кошница".За В/С 340 също така.
Основен недостатък на С 40 бензинова- висок разход на гориво и липса на достатъчно пространство отзад.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#17
е, все някой трябваше да вкара и интрига Smile
а когато в далечната 1991 г. БМВ пускат Е36, това е може би най-красивата кола тогава, а Ауди тогава са още на 80 и нито Б4, нито 190 на Мерцедес могат да се конкурират с Е36, а пък Волво тогава произвеждат най-грозните модели в историята си Big Grin По-късно през 94 излиза Ауди А4 и от този период може да се каже, че Ауди е по-доброто, а според мен - Ауди А4 е автомобила на 90-те години.
Reply

#18
Значи колкото и странно да звучи, ама от гореизброените автомобили съм карал само БМВ :oops: .Не знам модела на двигателя (3,5 л, 6 цилиндъра, редови), модела беше 335 (около93-95 година) и ще споделя моите впечатления от него:
Невероятно пъргав двигател, комбиниран с най-скапаната автоматична ск. кутия(мое мнение-много мислеше кога и как да превключи).
Неприятно твърда возия, дори и за немски автомобил.
Неудобно разположени копчета за настройка огледалата (може да не е важно, ама мен си ме дразнеше)
И накрая, но не и на последно място-много неудобно шофьорско място. Въртях всички възможни позиции на седалката, ма не ми стана удобно (след 200км бях като пребит). И самата седалка е много близо до вратата.
Абе с една дума само двигател, ама какъв двигател :twisted: с неволно кихане може да запалиш гумите.
Reply

#19
На Волвото седалките задните са супер удобни според мен...на Пасат 5 са супер по-гадни Wink
Седалчиците са екстра ,а колата е огън....Ц класата е супер куца....Ако я оставям пред гаража ще ме питат защо не си пребирам гардероба...А колкото и банално да звучи коли като Пасат и а4 с алуминиевите носачи не са оферта...Колегата ми кара пасат и то 2001 и го взе на 100к ! и то защото има роднина с сервиз в германия и за 50 хиляди навъртяни колко пари нарина не е истина.....Носачи,симерини,гърнета,каре,манчошони и още много които не са консумативи...
на няколко пъти си мисля да си продам волвото и да си взема какво и разбирам ,че в този клас за тези пари (5-8к лв)
това за мен е най-добрия вариант
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#20
MaxBass Wrote:На Волвото седалките задните са супер удобни според мен...на Пасат 5 са супер по-гадни Wink
Седалчиците са екстра ,а колата е огън....Ц класата е супер куца....Ако я оставям пред гаража ще ме питат защо не си пребирам гардероба...А колкото и банално да звучи коли като Пасат и а4 с алуминиевите носачи не са оферта...Колегата ми кара пасат и то 2001 и го взе на 100к ! и то защото има роднина с сервиз в германия и за 50 хиляди навъртяни колко пари нарина не е истина.....Носачи,симерини,гърнета,каре,манчошони и още много които не са консумативи...
на няколко пъти си мисля да си продам волвото и да си взема какво и разбирам ,че в този клас за тези пари (5-8к лв)
това за мен е най-добрия вариант


Пасат 5-акулоподобната предница -нали?Ами колата е доста удобна и отпред и от зад.Пробно карах такъв Пасат 2000г., но ми казаха за проблем с двигителя.Иначе пасате е почти лимузина.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)