The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Качествен Дизел има ли?

#11
Като човек който се занимава с дистрибуция на горива да ти кажа. Повече от законното гориво което се продава на повечето големи вериги е произведено от Нефтохим, техен дистрибутор е Лукойл -което е тяхна компания и Нафтекс бившия Петрол както го познаваме. има малък внос на горива от вън преди време Еко внасяше от Гърция после Ромпетрол от Ромъния където собственици са пак Лукойл , но вече и 2 вериги не внасят от там а взимат от нашите бази. През зимният сезон Шел и ОМВ внасят скъпото си гориво от вънка. През лятото зареждата от Бг и слагат добавка, има много контрабадно гориво от Гърция което се продава на по малките бензиностанций но те пък после го размесват така че положението е зле навсякъде.
Reply

#12
То си имаше цяло предаване по БТВ репортерите - ако в рафинерията (Лукойл) влезе една цистерна нафта, излиза цистерна и половина... Половин цистерна боклуци...
Reply

#13
Топ 3 на дизелите в БГ през послената година:

1.Proforce на Петрол
2.Лукойл
3. Онзи с добавките на Ромпетрол


Шел и ОМВ са пълен ташак.ЕКО имат някои проблясъци ама по-скоро не.На Темпо био-то беше читаво да го смесиш с нормален ама само от април до септември. Ама го нема...И така.
Reply

#14
EDGECRUSHER Wrote:Топ 3 на дизелите в БГ през послената година:

1.Proforce на Петрол
2.Лукойл
3. Онзи с добавките на Ромпетрол


Шел и ОМВ са пълен ташак.ЕКО имат някои проблясъци ама по-скоро не.На Темпо био-то беше читаво да го смесиш с нормален ама само от април до септември. Ама го нема...И така.

1 път ми се наложи да заредя въпросния профорс и все едно си смених колата, запуши, прекъсваше и не вървеше...може би съм уцелил кофти пратка а може би не... :roll: :roll: :roll:
Volvo V40 1,9d 2001 D4192T3
4 cylinders
146 hp / 4100 RPM
350 Nm/ 1660 RPM
1870 cu. cm
powered by PowerChip Germany

Рено Клио, Сеат Ибиса, Опел Тигра, Пежо 306 и....В40
Reply

#15
Вижте това и тогава обсъждайте коя е най-качествената нафта
http://www.offroad-bulgaria.com/showthre...76&page=33
Reply

#16
Мдам, за това вече имахме тема. И все пак - винаги сипвам премиум на ОМВ, но миналата седмица не знам, какво имаше вътре, но определено Volvo-то работеше адски зле. Градско двигателя се мъчеше доста. Аз преди с този автомобил случай педала до долу на магистрала и да няма сили да мине 120 не съм имал - при това без климатик!? На връщане го бях поизхабил и като сипах повечко гориво от друга бензиностанция, колата си ускоряваше равномерно от 110 до 150 без абсолютно никакво замисляне..
Reply

#17
dimsa Wrote:Вижте това и тогава обсъждайте коя е най-качествената нафта
http://www.offroad-bulgaria.com/showthre...76&page=33
V 40 1.9tdi 95k.c. 2000г. D4192T2>>>> S60 D5 163k.c. 2002г.D5244T
Reply

#18
да ви се оплача светна ми лампата на път, налях 15-20 л на ОМВ най скъпата нафта с призумцията малко да поиздушам колата и така се издуха че нещеше да върви вобще. след 2 добавки се оправи. повече никога на бензиностанция.
Reply

#19
Само да поясня, че бензиностанциите (поне) на Eko Elda, Petrol и Shell са франчайзингови обекти и ако ще: със златна нафта да ги зареждат от съответната верига - какво да стигне до нашите резервоари определя само Управителя-франчайзьор! "Вътрешни" хора са ми обяснявали, че на гръцките и румънските цистерните идват от съответните страни; аз не се съмнявам в българското качество и все пак приоритетно зареждам на Eko (в краен случай - на Лукойл) и при все, че съм доволен - миналата година при -17°С нафтата замръзна и ми спука горивопровод... Понеже зареждам на едни и същи бензиностанции, ми беше много лесно да сложа чертата. Лошото е, че сега пак "замръзнах"! :evil: Хубавото е, че на Eko-то им хванах цаката: ако обслужването е кофти - прави си изводите за горивото! От Petrol cъм зареждал два пъти - O.k, от OMV - няколко пъти (не препоръчвам това на петолъчката след Сливен: 2 от 2 кофти нафта у`сред лето = загуба на обороти в движение & черни парцали от ауспуха!) на неоправдано висока цена (+5%?!)...

Късмет при избора! Ако имаш съмнения - не сипвай повече от необходимото да се добереш до проверена такава? 8)
VOLVO 440 1.9 TD '95 (XC-70 D5 '2005, S40 1.6 '2009)
Reply

#20
[quote="valioval"]От приятел (които е бил дълги години управител на бензиностанция) знам, че качествено гориво у нас няма, всички зареждат от базата на Лукойл след Илиянци (с изключение на ОМВ- алпин дизел), но след това слагат разни химикали, нали трябва да се печели все повече и повече :x Така, че горивото от базата си е супер ,но като се намесят алхимиците по бензиностанциите после става пълна боза !
Аз лично зареждам на ЕКО, и съм доста доволен от дизела им (този с добавката) колата върви осезаемо по- добре в сравнение с дизела от Лукойл, понеже по едно време зареждах само там и имах чувството, че поне 10-тина коня са избягали от впряга Smile
V40 1.9TD 90Hp 1998
Toyota Yaris 1.0 68 Hp 1999
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)