The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Показание на борд компютъра...

#11
joro74 Wrote:Разхода не се изчислява спрямо резервоара, а спрямо пулса на дюзите. Показанията на резервоара имат отношение само към показанията за оставащи километри. Така като гледам се оказва, че всички дизели показват невярно, а с бензините няма проблем. Мисля дали не е свързано с нафтата у нас - по ранна детонация би могла да го обърка. Може за проба да се сипе добавка за повишаване на цетановото число (Castrol TDA например) и да се провери дали с добавка показанията не се приближават до истината.


Разхода се изчислява спрямо пулса на дюзите-това е така, но не съм съгласен че нафтата има връзка с грешното отчитане на разхода.Ходил съм и в Гърция и Италия.Там също имах разлика в показанието на компа и реалния разход.
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#12
Колега щом резервоарът побира 70 литра значи неможе да се разчита на горивомерът, защото когато съм напълнил резервоарът до капачката минавам по 200-250км преди да започне да пада стрелката. Та вапроса ми е дали е пълен със 70 литра когато изключи пистолета или 70 е до горе. До сега не сам успял да премеря колко точно е. А относно разхода при работа на място според мен се отчита въпреки че не показва нищо на дисплея, при мен при работа на място средния разход се покачва.[/quote]
Такае, защото при пълен до горе резервоар поплавъка опира в горната му част и чак когато изразходваш определено количество, тогава започва да се движи, респективно виждаш как пада стрелката. Ако с горивото от най-горното деление изминаваш 270 - 300 км, то с горивото от следващото - не можеш.
Reply

#13
Сипвал съм само 1 път на бензиностанция до горе лампата не светеше предполагам имаше 7-8 литра за 100 км и побра 67 литра така че събира повече от 70 литра
Reply

#14
S60 - 70л. + 7 резерв (предполага се за 70 км. - тогава светва лампата).

Моята е бензин, 2.4 и отчита вярно.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#15
Това е разход от ходене София- Мелник като е 50 градско и другите извън населени места.Със леки засилвания 120-130 с цел по голяма скорост по инерция и изпреварвания само на камиони и тук там някой който много се влачи.Това са показанията на компа за среден разход.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)