The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Да поговорим за цените на горивата ?

#11
Че то винаги крайния клиент го отнася, независимо дали става въпрос за горива, ел.енергия, вода и т.н. Въпроса е как да се организираме, че протеста да има краен и траен ефект. Може да се започне със сондиране на мненията на автомобилните клубове в България. Ясно е отсега, че ще има разнопосочни мнения, но поне нещо трябва да направим иначе -глад, е..н и стриганЬе :gib:
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#12
Аз съм за, но си мисля, че едва ли ще постигнем кой знае какво. :wink:
Reply

#13
Kangalov Wrote:Значи ако си приберем возилата за 1-2 месеца и потози начин направим бойкот,като намалим обема закупено гориво,ще си говорим по друг начин.Или се прави или просто си начислявате транспорта и си искате по веригата дължимото за него... :wink:
Аз преди 25 дена заредих за последно и от тогава си я карам само в краен случай...Цените са ужасни Sad
То вярна ,че колата е приятел на джоба ама АМАН ОТ ПРИЯТЕЛИ Confusednipe:
Язък,че колата ми е Волво-няма начин да я намразя,но с удоволствие мразя правителството!
Reply

#14
kire Wrote:
n0_m0r3_pa1n Wrote:Благодаря за прочита и се надявам все пак някой да се съгласи с мен

Аз Жорка съм съгласен с теб,това което си написал е вярно и точно...,и за съжаление проблема с цената на горивата ще се задълбочава...,по прогнози на"специалисти" де :evil:
Проблема "при нас" е липсата на гражданско общество,апатията която е обзела хората то години...,и аз не виждам кога,и как тя ще отмине...,всички ще се "събудят",и ние - потребители и данъкоплатци ще търсим правата си!
В началото на годината подехме инициатива "за дупките",събрахме се много клубове...,и на протеста журналистите бяха повече от нас Big Grin
А миналата седмица се видях с приятел живеещ във Щатите от години...,и той беше учуден че заледил резервоара на "Корса" за 80лв.,а там зад океана пълни "Ауди" V6 за 30$....,че тук е страшна мърсотия и мизерия...,а там дори и като вали не можеш да си нацапаш обувките Big Grin
Та по темата- не е проблем да направим подписка,също така да се свържем с други Клубове и така да обединим усилия,
пък каквото стане Smile
И Жоре ,не е нужно да си член на Клуба, за да имаш "право" да подемаш инициативи като тази Smile


А тази тема е потребителска,не политическа :lol:
Кире и Жоре, аз сам с 2 ръце зад вашите мнения и бих участвал в такава подписка, протест или дори това, което Вальо предложи, стига това да допринесе, не толкова за свалянето на цените, колкото за гражданското общество и отстояването на личните и обществени интереси на гражданите.
Reply

#15
Акцизи,акцизи ама не ви ли се струва, че монополисти като LUKOIL,PETRОL и други си определят цени както си искат.За мен реалните цени са завишени поне с 10-20 стотинки(за всички горива).Бих подкрепил идея за намаляване цените на горивата,че вече не се трае!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#16
Според мен ако има изкуствено завишаване на цените, то това не е цената на бензина, а са цените на дизел и пропан-бутан. В цяла Европа дизела е по-евтин от бензина, а газта е около 50% от цената на бензина. А тука е точно на обратно и едва ли има нормална икономическа обосновка на този факт. Да не говорим за липсата на данъчни и други облекчения за каращите на газ, каквито също се срещат не рядко в Европа.

П.П. То в Кувейт сигурно е още по-евтино и от щатите, но сигурно си има причнина за това и да се сравняваме с Америка за цени на петролни продукти(и не само) е безмислено.
Reply

#17
Съжалявам, че трябва да го казвам , но това Вашето е "ТИНТИРИ-МИНТИРИ", като не Ви отърва не си карайте колиците, само за пример ще Ви кажа, че аз за гориво точно за една година съм дал около 6000лв (това е една заплатка от 500 кинта на месец) и то само едната ми кола.... за ремонти и други подобни, не говорим изобщо, става дума само за гориво. Трябва да подчертая, че самата ми кола не струва толкова... Big Grin , но така е не е имало, няма и няма да има вечно щастие Confusedhock: Пропускате момента, че в по развитите страни, хората плащат около 50 процента от доходите си като данъци и акцизи и за това си имат пътища здравеопазване и всичко останало, защото влагат парите от налози за развитие, не да се крадът , като при нас! Ако това което ни отнемат от джоба по законен начин се влага правилно, тогава друга песен ще пеем, до тогава, Всички ще мрънкаме за едно или друго поскъпнало нещо Big Grin
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#18
Мен, честно казано без да съм груб, не ме касае колко пари си дал за гориво. И изразите от тип "Не си карайте колиците" са от типа на приказката с хитър Петър "Недей яж, че пак ще огладнееш". Не е никакъв проблем всеки да си мълчи и хора като теб да ми казват, че били дали по не знам си колко хиляди лева... Когато ако потърсиш правата си можеш да дадеш много по-малко пари, а спестените да ги дадеш за развитието на децата си примерно... Плащат или не, това тук е своеволие, защото цените през ден се менят и скачат до 1,40 после падат до 1,32.. Пък ти си карай колата като толкова искаш Wink Smile Проблемът не е мрънкането, проблемът е когато го няма Smile Никъде не става дума за пълно щастие, а става дума за едни нормални цени... Smile
П.П. Пък дай ти 50% от 250 лева минимална заплата за доходи Smile ...
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#19
n0_m0r3_pa1n Wrote:Мен, честно казано без да съм груб, не ме касае колко пари си дал за гориво. И изразите от тип "Не си карайте колиците" са от типа на приказката с хитър Петър "Недей яж, че пак ще огладнееш". Не е никакъв проблем всеки да си мълчи и хора като теб да ми казват, че били дали по не знам си колко хиляди лева... Когато ако потърсиш правата си можеш да дадеш много по-малко пари, а спестените да ги дадеш за развитието на децата си примерно... Плащат или не, това тук е своеволие, защото цените през ден се менят и скачат до 1,40 после падат до 1,32.. Пък ти си карай колата като толкова искаш Wink Smile Проблемът не е мрънкането, проблемът е когато го няма Smile Никъде не става дума за пълно щастие, а става дума за едни нормални цени... Smile
П.П. Пък дай ти 50% от 250 лева минимална заплата за доходи Smile ...
Колега съжалявам че го приемаш толкова болезнено, но това си е моето мнение, на тези на които не им харесва и само мрънкат без да предприемат нищо, мястото им го знаем, те изчезнаха в чужбина :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: НЕ Е ЛУД ТОЗИ КОЙТО ЯДЕ ЗЕЛНИКА, А ТОЗИ КОЙТО МУ ГО ДАВА
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#20
Зависи от гледната точка, колега. Smile Не го приемам болезнено, просто ми е странен принципа на това, че като не ти е изгодно нещо изобщо не се занимаваш с него. Все пак това, което не ми е изгодно, касае както мен, така и много други хора, така и от него зависят цените на много други неща. А за тези, които са отишли в чужбина, може би са отишли там, защото може би не са готови да живеят на принципа "Майната му, ще си плащам за всичко". Както и да е... Както написах и в първия пост, радвам се, че има поне 1 човек съгласен с мен. Smile Пък нали знаеш Ако искаш да ти е мирна главата, не я туряй в торбата Smile Tongue .
П.П. Започна едно добро българско парче: <!-- m --><a class="postlink" href="http://vbox7.com/play:223fa246" onclick="window.open(this.href);return false;">http://vbox7.com/play:223fa246</a><!-- m --> Smile) Поздрав за всички Big Grin Smile
А пък и нека не забравяме заглавието на темата. Тук просто си говорим за горивата, пък всичко останало е следствие Smile
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)