The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Да поговорим за цените на горивата ?

#31
Maxijaz Wrote:Нали като се вдигнат цените на горивата скача всичко.Ми махат всички акцизи и данъци на горивата и да си остане само цената определена от фирмите вносители и преработватели на петролни продукти.Държавата ни взима данък МПС взема ни пари за винетки,взема ни за паркиране пред домовете ни(на тези в центъра),взема от синя зона пари който потъват незнайно къде.А на всичко отгоре строят магистрали с пари от евро фондове и чакат само да ги построят за да ги дадат на концесия някой да ни щави и всеки път когато минаваме по тях.

Само че сме държава, членка на ЕС и няма как да се махнат акцизите за горивата - аха го направим и ще ни треснат наказателна процедура и санкция. Като сме в ЕС, трябва да играем по техните правила... :roll:

Държавата не взима парите от синята зона, а ги взима общината и тя се разпорежда с тях.

В цяла Европа има данъци, винетки, платено паркиране и акцизи и не в тях е проблема, а в това, че се у нас се укриват много голяма част от оборотите на горива, оттам и по-малко постъпления от акциз, който пък се начислява на продадените горива, а не се отчита на държавата и потъва в джобовете на родната мафия...
Така е, защото в главата на българина е как да укрие, открадне, да мине метър и да не плаща... а в главата на хората с власт и пари е как да прецакат другите, че да има повече за тях. И като турим и една неработеща съдебна система - ето ти и дереджето от което всички страдаме. Порочният кръг се затваря, защото всеки мрънка, ама нищо не се предприема организирано и няма никакъв отпор.
Reply

#32
Maxijaz Wrote:Нали като се вдигнат цените на горивата скача всичко.Ми махат всички акцизи и данъци на горивата и да си остане само цената определена от фирмите вносители и преработватели на петролни продукти.Държавата ни взима данък МПС взема ни пари за винетки,взема ни за паркиране пред домовете ни(на тези в центъра),взема от синя зона пари който потъват незнайно къде.А на всичко отгоре строят магистрали с пари от евро фондове и чакат само да ги построят за да ги дадат на концесия някой да ни щави и всеки път когато минаваме по тях.

Без акциз не може(за съжаление)...... :?

Истината е че работещите хора, които не са милионери, просто тези, които с труда, интелекта си, си изработват парите навсякъде живеят зле.....
Дори в прехвалената Западна Европа......
Във Франция и Белгия двустайни жилища, някакви мизерни, тесни двустайни жилища струват над 200 000 евро......
Да имаш жилище, кола, да си изучиш децата става все по-невъзможно и трудно.........Без кредити не става....
Куцат работите зверски........
Колеги, та там се живее на кредит и под наем...повсеместно!
Докато имаш работа ОК..., но заболееш ли(не дай Боже) или си загубиш работата/доходите-ти ставаш едно НИЩО!!!!!
В България този модел постепенно, но неумолимо се налага.....безпощадно и безвъзвратно.......Независимо дали ни харесва или не......
Кредитите, давани от банките са новото заробване.....По-страшно от всякакво политическо робство....
Цената на горивата също съсипва всичко, защото, както по-горе някой написа- скачат цените на всички продукти и услуги......Парсата я обираме ние......

Не виждам как ще успеем да се организираме и поне за 3-4 седмици да престанем да си ползуваме МПС-тата, с цел да си отстоим правата като потребители на горива...Иначе би имало ефект(отрезвяващ) върху олигархията на горивата....
Ясон е обаче, че безп МПС много, да не кажа пичти всички дейности от ежедневието ни стават невъзможни и ще сме принудени пак да опъваме в същото русло, в същия омагьосан кръг....
Ако иначе това се направи, на прима виста виждам големи загуби за цялата ни и без това мижава икономика..
Ето бензина по 2,40 и над 2,50 лева...дизела същата работа! :evil:
Единственото хубаво нещо е ,че от НАП ,,вързаха" бензиноколонките, за да няма различно отчитане и практически двойно осчетоводяване по бензиностанциите.....

Щавят ни, защото сме [b]РОБСКО ПЛЕМЕ![/b]
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#33
Razsipnik Wrote:Единственото хубаво нещо е ,че от НАП ,,вързаха" бензиноколонките, за да няма различно отчитане и практически двойно осчетоводяване по бензиностанциите.....
Те и досега бяха вързани с касовите апарати, ама...
Ех как само им се връзвате на симулирането на дейност на тея от НАП ... лятото нали бяха сложили по един служител на летището да броят туристите - голям смях Big Grin Big Grin Big Grin

Всякакви протести по отношение на горивата са безмислени поради факта че цената се определя от няколко фактора срещу който неможем да направим нищо: 1 -дреми им на арабите, че няма да си караш колата, 2 -правителството няма начин да махне акцизите и данъците защото повечето от тях се определяни на база европейски директиви, 3 -надценките на продавачите са много малък фактор който би повлиял върху цените.
Да си призная, не вярвам скоро да настане оправия - трябва още поколения да минат, да се смени начина на мислене ...
Reply

#34
Както виждате, не съм се обаждал в тази тема, но явно май вече в време...
Razsipnik Wrote:Единственото хубаво нещо е ,че от НАП ,,вързаха" бензиноколонките, за да няма различно отчитане и практически двойно осчетоводяване по бензиностанциите.....
Хахаха това беше един месец, приятелю. Вече и това се измисли как да се заобикаля, ние българите сме *******.
Cavalera Wrote:3 -надценките на продавачите са много малък фактор който би повлиял върху цените.
Прав си, надценките са ... смешни стотинки, броящи се на едната ръка на литър. Ако дойде някой и ти каже "зареди ми за 10 лева", не можеш да си платиш само пусковия ток на помпата ...
Накратко, търговеца е последната дупка и е принуден да прави какви ли не въртележки за да продължи да съществува. Парите отиват другаде...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#35
Не взимам ничия страна, но само като факт - преди 2 седмици бях на разходка в Холандия и Белгия, е там бензинът е скъп. Холандия 1.63 евро за 95 и Белгия 1.53 евро за 95. В Германия е 1.50-52евро за 95... Няма винетки, а пътищата са хубави (т.е. винетната такса е някакси вкарана в цената на горивото и кой колкото кара, толкова плаща).
Мисълта ми е, че навсякъде на хората им се свиди за гориво, но няма друг начин. В Румъния протестирали, като плащали с дребни монети - И к'во от т'ва!? Цената е такава, на който не му изнася да слага газ или да се вози на автобуса.
А друго нещо е, че в София е отврат за каране поради 2 причини - светофарите не са синхронизирани един с друг и всичко е накупило коли. Е не може град с инфраструктура за 6-700хил. да побере 1.5млн. жители и да няма задръствания. Аз си сипвам 95 и не засичам градски разход, за да не си усложнявам живота Big Grin Цената си е цена и да спориме и да не спориме, няма да падне, защото горивото ни е по-евтино от цяла Европа, та дори и Сърбия. Стандартът тук не играе никаква игра, защото цената се слага много далече и това, че заплащането в България е зле, никой не го интересува.
2001 S80
Reply

#36
Според мен основният акцент, който би следвало да се изведе на преден план е това, което се писа по-горе:

Не е нормално цената на субпродукт като нафтата да е по-висока от тази на бензина! Признавам, че съм пристрастен Smile

Ако в тази посока може да се направи някакъв обоснован икономически и технологичен анализ - да се обединим около него.

Напълно споделям и практиката в Германия /само съм чувал, не знам със сигурност дали е така и как е уредено/ пъртните такси да са включени в цената на горивото - колкото повече ползваш пътищата - плащаш повече.
А не като тук - винетки, ТОЛЛ такси след време. Пък трябвало да си пишеш ДКН на винетката от 2012 г. Ами аз като има 3 коли примерно - не мога да ги карам едновременно и трите /поне аз Smile/ защо да си купувам винетки и за трите? И с какво пътят в града е по-различен или по-ценен или обратно от пътя извън града? Smile

В Австрия също нещата са доста по-умно измислени - застраховката ГО ти следва ДКН. - Не си платил - айде в дясно, свалят ти номерата и като си платиш застраховката - можеш да караш Smile
Reply

#37
Слагайте по-качествено гориво.....пробвах със заредени до дупка А-98 карах 780 км .........Не го очаквах това...но и карането ми беше тип пенсия.....до 130 км/час
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#38
Razsipnik Wrote:Слагайте по-качествено гориво.....пробвах със заредени до дупка А-98 карах 780 км .........Не го очаквах това...но и карането ми беше тип пенсия.....до 130 км/час
Хе-хе :lol: И това усетих, след като започнах да наливам само Шел V Power.Разходът ми падна 1,5-2 литра :wink:
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#39
S.B. Wrote:Според мен основният акцент, който би следвало да се изведе на преден план е това, което се писа по-горе:

Не е нормално цената на субпродукт като нафтата да е по-висока от тази на бензина! Признавам, че съм пристрастен Smile

.....
Колега, не знам кое е нормално и кое не, но и тук в Канада дизела е по-скъп от обикновения бензин!!Вчера като сипвах бензин в Монреал, V Power беше 1,26 цента(91 октана за сведение), дизела пак толкова- 1,26 цента, а обикновения беше 1,19 цента( 87 октана за сведение)!Та така :lol:
Единственото хубаво тук е, че бензина е с плаваща цена и като им научиш хитринките можеш да сипваш с 8-10 цента по-евтино за литър :wink:
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#40
Там в Канада не продаваха ли на галон както в Щатите или се лъжа... :wink:
Щом има хитринки,значи БГ мен ще просъществува.
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)