The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвети за V40 1.9D '03

#11
mudancho Wrote:Провери накарай някой да дойде с теб по време на покупката и провери луфта на турбото колко е.Турбото след 150 000км задължително трябва да се провери за луфтове,защото опасността да се счупи е мн голяма.

как да го проверя тоя луфт?

Мерси на всички отзовалисе да помогнат със съвети.

Днес ще звъня на продавача да видя дали е сложил номерата и трябваше да ми разкодира радиото и да смени тук таме някоя крушка по светлините че доста бяха поизгорели.....

Някое знае ли тва CD с което е обурудвано колата четели записани дискове Audio формат/Mp3


Razsipnik Wrote:Има специален сервиз за дизели в село Пиперево(, което е на входа/изхода на Дупница)- точно при автокъщите от двете страни на пътя Е-79.............Не може да не си видял табелата ПИПЕРЕВО!
Поразпитай и я откарай там.

Лелинчо ми там си кара дизеловия 1,9 ТДИ Сеат Леон!

Не съм обърнал внимание честно да си кажа но мисля да отида.

Колко пари ще ми вземат там за подобна диагностика?
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#12
кхаааа,,,успях да намеря и обява в интернет даже

<!-- m --><a class="postlink" href="http://goldencars.cars.bg/u350566" onclick="window.open(this.href);return false;">http://goldencars.cars.bg/u350566</a><!-- m -->

утре отивам да я взема стискайте палци!

дано всичко е наред! [-o<
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#13
Задължително при покупка смени филтъра за картерни газове(50 лв с поръчка) и изчисти охладителя за масло с бензин и обезмаслител(намира се там,където се завива масления филтър). Това се прави на 60 000км с цел да се запази турбото по-добре. И на всяка смяна на масло почиствай ЕГР клапана. Аз почистих и всмук. колектор,защото имаше нагар и колата сега стана самолет.
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#14
mudancho Wrote:Задължително при покупка смени филтъра за картерни газове(50 лв с поръчка) и изчисти охладителя за масло с бензин и обезмаслител(намира се там,където се завива масления филтър). Това се прави на 60 000км с цел да се запази турбото по-добре. И на всяка смяна на масло почиствай ЕГР клапана. Аз почистих и всмук. колектор,защото имаше нагар и колата сега стана самолет.
Това сам ли го правиш или в сервиз? Можеш ли да пропоръчаш някой :oops:
Reply

#15
mudancho Wrote:Задължително при покупка смени филтъра за картерни газове(50 лв с поръчка) и изчисти охладителя за масло с бензин и обезмаслител(намира се там,където се завива масления филтър). Това се прави на 60 000км с цел да се запази турбото по-добре. И на всяка смяна на масло почиствай ЕГР клапана. Аз почистих и всмук. колектор,защото имаше нагар и колата сега стана самолет.

Колега mudancho, я дай наистина малко повечко насоки за филтъра за картерни газове, масления охладител и ЕГР-а. Ако може и някоя снимка да постнеш, по възможност разбира се.... Smile . На мен след 2-3к км ми предстои обслужване, а първия път не го бях направил това, което описваш горе. Аз лично до масления филтър не съм видял да има маслен охладител, а филтър за картерни газове даже си нямам идея къде е.... Sad . Ти как се справи с влязлото масло във въздушния кръг, след пробива на турбината - чисти ли интеркулера и всички шлангове..? Разкажи малко повече, казваш, че "си влязъл във филм на ужасите" Big Grin . Моето турбо е сменяно, т.е. случката и при мен е ставала при предишния собственик, но като си разкачих големия въздухопровод след кулера и има следи от масло вътре - изглежда , че не е изчистено както трябва.
Поздрави !
Reply

#16
Ами филтъра за картерните самичък,все пак седи на 2 болтчета. Там дето се завива щеката за проверка на маслото,там е той. Иначе и охладителя за масло е лесен. Сваля се масления филтър и след това с ключ 17 (май) се отвива. Напъва се доста стабилно,защото всичко е в гняс,докато не се извади. После с обезмаслител и бензин и такам. Важно е гарнитурката на охладителя. Тя е гумена и е добре да се смени с нова,защото може със старата да потече масло от там. В белите страни се сменя охладителя целия,но не ми се дават 400 лв за нов и то май само в Промобил. Що се отнася до кулера- свалих го и изтекоха над 2л масло. Промих го с бензин и това е. Иначе да имаш минимално омасление по маркучите е нормално,стига да не е много. Довечера ще пиша повече,че ми е трудно да пиша на бг от телефона
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#17
Вече съм ГОРД собственик на Volvo V40 1.9D :hello1:

сутринта отидох и направих финалният оглед.
Изпробвахме още веднъж колата но този път я кара продавачът.
Той я натисна стабилно и имах чувството че ще литна!
навръщане като я паркирахме започна да пуши леко сивкав дим и страшно много се притесних.
Продавачът ми каза че е нормално при положение че не е карана колата и пушенето идвало от това че я бил напекъл и този пушек който излиза бил от натрупалите се отлагания докато е седяла колата в автопарка.
И наистина!
След 5 мин вече не пушеше форсирах няколко пъти нямаше да пуши повече.
Огледах турбото от двете страни където е хванато за въздоховодите няма и следи от масло, но имаше малко от страната на мотора, тва нормално ли е?

На връщане на магистралата изпробрах как върви и съм крайно впечатлен от 90 до 160 стига за много малко и то на лек наклон, колата има много ряз!
Нещото което ме притесни обаче е че като я пусна по енерция с висока скорост и не заковава оборотите на статично положение а варират между 800 и 900. Това от какво може да е и как се лекува?

Първите 100 км са минати от които 70 извънграда и 30 градско. заредих на OMV за 15 лв. и още не съм стигнал до разделението на което беше преди да заредя, :wink:

Сега ми предстои смяна консумативи като ангренажен ремък, масло, филтри: маслен, въздушен, горивен, и на купето добавете ако има и още нещо което е важно и изпускам....

благодаря много!
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#18
И аз съм с такава кола. Направих и 35 000км вече, и освен вече споменатия маховик не съм имал други по серизони проблеми. Само по едно време или просто така си бях взел, ми се разкачаха маркучите по системата на турбото. Оказа се ,че нещо било запушено. Прочистиха системата и сега си пердаши безотказно. За разход съм го докарвал до към 5л/100км, но по магистрала със 120км/ч.
Един отделен въпрос имам относно интервалите за смяна на филтри и тнт.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://new.volvocars.com/ownersdocs/2001/2001_SV40/01sv40_08a.htm#pg108" onclick="window.open(this.href);return false;">http://new.volvocars.com/ownersdocs/200 ... .htm#pg108</a><!-- m -->
Ето това намерих за интервали, пък аз сменям и другите филтри (въздушен,горивен,купе) с маслото и масления филтър.
И ако не са такива интервалите както в линка, какви са. А и на ръчни скорости сменя ли маслото и кога.
Предварително благодаря. Честито колега.Много безаварийни километри. Колата е много приятна за каране, особено на дълъг път.
Волво В40 1.9Д D4192 T3, 2003
Reply

#19
[quote="momk0"]Вече съм ГОРД собственик на Volvo V40 1.9D :hello1:

сутринта отидох и направих финалният оглед.
Изпробвахме още веднъж колата но този път я кара продавачът.
Той я натисна стабилно и имах чувството че ще литна!
навръщане като я паркирахме започна да пуши леко сивкав дим и страшно много се притесних.
Продавачът ми каза че е нормално при положение че не е карана колата и пушенето идвало от това че я бил напекъл и този пушек който излиза бил от натрупалите се отлагания докато е седяла колата в автопарка.
И наистина!
След 5 мин вече не пушеше форсирах няколко пъти нямаше да пуши повече.
Огледах турбото от двете страни където е хванато за въздоховодите няма и следи от масло, но имаше малко от страната на мотора, тва нормално ли е?

Да, защото масления филтър при сваляне се разтича и всичко отива надолу. Също може да сълзи и ск.кутия,а при мен капе и от дроселовата клапа.И при мен оборотите играят така,ама карай и да не ти дреме. До сега не е станало нищо. Освен изброените филтри,погледни нагоре какво сме си писали с колегите.
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#20
За да капе от дроселовата клапа, значи не ти е изчистен добре въздушния тракт. И при мен има лек теч оттам и чудейки се кво прави масло въобще там, разкачих и видях, че ми е омаслен въздухопровода и тогава вързах "2 и 2" с турбото, дето е сменяно и евентуално е изцапало всичко...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)