The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.::Относно поддръжка на скоростна кутия на Volvo S40/V40.::

#11
WonderBoy Wrote:За автоматичните скоростни кутии се сменя, но абсолютно не познавам никой, който да е сменил масло на скоростна кутия с ръчни скорости.


Аз съм с ръчна скоростна кутия и съм си сменил маслото при покупката!
Нещо да кажеш????????
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#12
Момчета, хайде да бъдем приятели.

Производителите не посочват интервал за смяна (с изключение на Субару където се сменя маслото на диференциалите на 50 000 км). Всеки е свободен да си го смени ако иска. Ако не уцелиш маслото нещата стават по зле. Ако го уцелиш - няма проблем.

Мога да дам пример с Форд Сиера - има 2 скоростни кутии, който се различават само по номер. Едната е с ATF, другата с хипоидно масло. Много хора заради непознаване на колата смениха ATF с хипоидно масло и синхронизаторите им спряха да работят. Преди това много уверено обясняваха каква пикня били източили и как трябвало да се сменя маслото.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#13
колкото и да е хубаво едно масло, с времето започва химически да се разлага и да губи от качествата си, а това неминуемо води до сериозни и скъпоструващи проблеми... смяната на маслото струва далеч по-евтино от ремонта на кутията, така че отговора е ясен... сменяйте си редовно консумативите и си карайте колите с кеф 8)
Infiniti Q60 Cabrio 320hp
Infiniti EX37 GT Premium 320hp eх
Volvo XC90 2.5T 210hp ex
Volvo 760GLE 2.4TD 105hp ex
Reply

#14
Ако искате да ме изядете, да се съблека поне? Big Grin

Не казвам, че не трябва или е лошо нещо, просто покрай мен на никой не му е дошла тая идея, още по-малко пък някой да се оплаче. Както можете пък и да се сетите 90% от хората около мен карат коли на 200 000+.

Щом смятате, че е полезно ... всеки има право на избор Smile
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#15
Дори производителя, да не е предписал смяна на маслото....то е предписал проверката му. Проверката се извършва на 24 или 48 месеца (в зависимост от производителя). И ако някой случайно се сети да си провереи маслото, може и да не му хареса как изглежда или колко е останало в кутията Big Grin Още повече за кутиите на Рено - дето са разработка на повече от 20 години, текат отвсякъде и не е ясно през 200+ хиляди изминати километри от предишния собственик, какво точно е доливано :roll: Когато смених маслото предавките започнаха да се сменят забележимо по-леко (особено на студено време) и втора скорост, започна да влиза и на високи обороти (преди това беше трудно над 5000).
Всеки си гледа колата, както иска...аз знам че няма вечни неща, знам че моята идва от жабарите и знам че трябва да се провери всичко, каквото е предписано та даже и това, което не е Big Grin Big Grin Big Grin
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#16
Двигателното масло дори да не си караш колата, трябва да се сменя на около година, променя му се вискозитета и т.н. Защо това да не се отнася и до трансмисионното масло. Аз моето го смених като си купих колата за около 90лв. А пък всеки уважаващ себе си сервиз има книжки в които производителите посочват, какво трябва да е маслото за всеки модел.
Reply

#17
При Волво номера с книжките върви, но има коли където и производителя не знае коя седмица, каква кутия и какво масло е слагал. Маслата за скоростни кутии не са като двигателните масла - там няма окисляване на добавките и натоварванията са съвсем други - процесите на промяна на качествата на маслото са много бавни.

Всички производители без Субару и джиповете казват, че маслото в кутията е 'lifetime'. В каталог за автомобилни крушки на Philips пишеше, че всички крушки на Philips са с гаранция 'vehicle lifetime'. На края на каталога 'vehicle lifetime' беше определено като 10 000 часа. Не съм си пипал средната скорост от последната смяна на акумулатор преди повече от година. В момента показва 30 км/ч. 10 000 часа * 30км/ч= 300 000 км - можем да предположим, че на около 300 000 маслото не е лошо да се смени. Разширената сервизна подръжка на Волво също свършва на 300 000 или 20 години - в този период за смяна на масло на скорости не се споменава.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#18
Здравейте, наскоро и аз станах собственик на Волво С40 Big Grin . Колата ми е на 41 000 км., но е на 14 години и се чудя и мая дали да сменя маслото на скоростната кутия. Моля за съвет. Volvo S40, 1997, 136HCP. Благодаря на всички за отзивчивостта.
Reply

#19
Тя още е в разработка :lol: .Най-добре провери нивото на течността от пробката.Ако е бистро и догоре карай,ако е намаляло или мътно сменяй.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#20
абе lifetime ама ако се скъса мокрия маншон тъпата френска кутия ще го смените така или иначе
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)