The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.::Относно поддръжка на скоростна кутия на Volvo S40/V40.::

#21
Здравейте колеги,
И аз смятам, че е добре маслото на скоростната кутия да бъде сменено, ако не външен вид не изглежда добре - черен катран. Според мен с пробега и времето, самото масло започва да губи своите първоначални характеристики, окислява се поради влага и т.н. За нашите скоростни кутии, т.е. тези произведени от Рено, маслото според производителя трябва да е Elf TransElf TRJ 75W80 GL5 (or GL4+) или в краен случай TOTAL - Trans BV 75W80. Друго не е жалетелно да се използва, защото проблемите ще са налице!
1. Volvo S40, 1.8, Manual, 115 к.c., MY 1998, Vialle LPi
2. Volvo V50, 2.4 D5, Auto, 180 к.с., MY 2007
3. Volvo XC70, 3.2, AWD, Auto, 238 к.с., MY 2009
Reply

#22
Колегата по-горе спомена "Какво ще правим като се скъса маншона...", еми при мен се скъса и нямах избор, купувах и доливах.
Да добре, от завода давали някакво масло но тук вече идва момента да се изкараме по-инж. от инж. :lol:
Ако всичко е ОК то лагерите по кутията няма да мръднат или поне няма чааак толкова да се износят, остава въпроса със синхронизаторите.Там като се поизносят или се сменят или ще караме така докато не продадем колата на части :mrgreen:
Значи оставяме механиката на страна и влиянието на маслото върху нея и се прехвърляме на климатичния регион в който живеем, температурните амплитуди и по-опасния момент който е летните жеги.На база индекса на маслото всеки може да си подбере такова което да е подходящо... според него.Аз лично залагам на масло с по-висок втори индекс което ми гарантира лятото запазване на вискозитета му при по-висока температура.Докато при двигателя където до голяма степен охладителната уредба подържа маслото в температурен режим, то при ръчната кутия няма как да стане и разчитаме основно на охлаждане чрез въздуха.Сега е момента всеки да помисли как се охлажда кутията да речем на пролет или на есен когато температурите са да речем около +20 и лятото когато си достигат до +36 на сянка, нека сложим фактора градско шофиране и че асфалта се е нагрял изключително много и че перките на радиатора и климатика допълнително обдухват с горещ въздух кутията.При автоматика на двете коли които съм карал преди това си има вграден радиатор в основния и маслото от кутията се подържа в температурен режим от охладителната течност но тук не.
Мисълта ми беше че ако дадено мясло е подходящо за използване при другаря швед там горе в скандинавския регион където като стане 27 градуса и онези лягат да умират от жега, то колкото и да е с универсални качества няма как да задоволи изискванията ни тук на юг или поне вече отиваме към ръба на неговите температурни възможности.Нека не си изнасилваме късмета и да си подбираме оптимално за нашия регион, с други думи да не сме хора на крайностите а както е лафа "Българина е посредствен човек, не хваща жената за краката или за главата а някъде по средата" :lol:
V40 B4204S '97
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)